آخرین اخبار سربازی و معافیت های تصویب شده در کشور

آخرین اخبار سربازی

ما در سرباز مشاور به محض تصویب قوانین جدید در مورد سربازی که شامل انواع معافیت ها ، خرید خدمت سربازی و کسری خدمت است در همین صفحه اطلاع رسانی های لازم را انجام میدهیم تا به سادگی در جریان اخبار قرار بگیرید.

فهرست مطالب

خبر خوش سربازی در رابطه معافیت ساکنین جزایر خلیج فارس

۱۳ شهریور ۱۴۰۲

با اعلام ستاد کل نیروهای مسلح سازمان وظیفه عمومی هرمزگان مکلف شد در صورت تایید مدارک سکونتی ۱۲ ساله سکونت در یکی از جزایر نامبرده یکی از اعضای خانواده با نظر پدر خانواده یا حتی خود پدر خانواده از خدمت سربازی معاف شوند.

آخرین اخبار سربازی در رابطه با معافیت مشمولان بالای ۳۵ سال دارای ۲ فرزند

۱۲ مرداد ۱۴۰۲

در فاصله چند ماه بعد از تصویب قانون معافیت مشمولان دارای ۳ و ۴ فرزند که با تعیین حد نصاب سنی ۴۰ سال صورت گرفته بود مجلس در اقدامی جدید اعلام کرد تمام مشمولان بالای ۳۵ سال دارای ۲ فرزند و تمامی مشمولان دارای ۳ فرزند میتوانند به این وسیله از خدمت سربازی معاف شوند. بعد از تایید ستاد کل نیروهای مسلح و شورای نگهبان این طرح لازم الاجرا میباشد.

برای توضیحات تکمیلی در این رابطه به معافیت سربازی دو فرزندی مراجعه کنید.

آخرین اخبار سربازی در رابطه با کسری طرح مهارت آموزی سربازان

خبر ۲۲ تیر ماه ۱۴۰۲

با تلاش های مستمر مجلس شورای اسلامی در رابطه با طرح سرباز حرفه ای و طرح های مهارت آموزی و اشتغال سربازان قرار بر این شد که تمام سربازان دارای گواهی مهارت آموزی که در یگان های خدمتی و نهاد های مربوطه صادر میشود حداقل ۲ ماه از خدمت سربازی آن کسر شود.

برای توضیحات تکمیلی در این رابطه به سرباز ماهر مراجعه کنید.

خبر خوش سربازی اعطای وام به دارندگان کارت پایان خدمت

خبر ۱۹ تیر ۱۴۰۲

در صورتی که مشمولی در حین خدمت سربازی یا حداکثر ۵ سال بعد از دریافت پایان خدمت در یکی از دوره های مهارت آموزی شرکت کند و دارای گواهی معتبر باشد میتواند از ۱۵۰ میلیون وام با شرایط بازپرداخت ۷ ساله و کارمزد ۲ تا ۴ درصد استفاده کند.

خبر خوش سربازی در رابطه با بخشش اضافه خدمت سربازان

خبر ۱۱ تیر ۱۴۰۲

در مصوبه اعلامی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح سازمان نظام وظیفه عمومی مکلف شده است تا اضافه خدمت سنواتی تمامی مشمولان غایبی که تا اول مهرماه ۱۴۰۲ در حین خدمت هسند یا اقدام به ارسال دفترچه کرده اند مورد عفو و بخشش قرار دهد. توجه داشته باشید بخشش غیبت های سربازی تنها در مورد اضافه خدمت هست و مابقی محدودیت های این موضوع پابرجا میباشد.

برای توضیحات تکمیلی در این رابطه به بخشش اضافه خدمت ۱۴۰۲ مراجعه کنید.

خبر خوش سربازی در رابطه با خانواده های تحت پوشش بهزیستی

خبر ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

بر اساس قانون اجرایی در سازمان وظیفه عمومی تمام مشمولانی که تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال باشند در صورتی که خواهر یا برادر معلول داشته باشند میتوانند از خدمت سربازی معاف شوند. در ادامه قانون برای کسانی که تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال نیست شرط عضویت دو نفر از اعضای خانواده به جهت معلولیت در بهزیستی آمده است بتوانند با این امکان از خدمت سربازی معاف شوند.

برای توضیحات تکمیلی در این رابطه به معافیت سربازی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مراجعه کنید.

خبر خوش سربازی برای معافیت متاهلین دارای فرزند

خبر ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

مجلس شورای اسلامی تصویب کرد تا تمامی مشمولان غایب و غیر غایب و حین خدمت سربازی که دارای سن حداقل ۴۰ سال هستند و دارای ۳ فرزند یا بیشتر میباشند از خدمت سربازی معاف شوند همچنین در این مصوبه آمده است تمامی مشمولان کمتر از ۴۰ سال که دارای ۴ فرزند یا بیشتر باشند تحت هر شرایطی از خدمت سربازی معاف شوند.

برای توضیحات تکمیلی در این رابطه به معافیت متاهلین بالای ۴۰ سال مراجعه کنید.

خبر خوش سربازی در مورد افزایش حقوق سربازی

خبر ۱۸ اسفند ۱۴۰۲

مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ تصویب کرد تا حداقل حقوق سربازی با مبنای ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت شود و سربازان مناطق عملیاتی و متاهل با ضریب بیشتر افزایش حقوق داشته باشند.

برای توضیحات تکمیلی در این رابطه به حقوق سربازان در سال ۱۴۰۲ مراجعه کنید.

اخبار سربازی در مورد استفاده از کسری خدمت ایثارگری

خبر ۸ اسفند ۱۴۰۱

با تایید سرلشگر باقری و ابلاغ قانون به سازمان وظیفه عمومی تمام مشولان غایب که یکی از اعضای درجه ۱ خانواده آن ها دارای سابقه ایثارگری است در صورت عدم استفاده شخص دیگر میتوانند در صورت اعزام به خدمت سربازی با ارائه گواهی اشتغال به خدمت از کسری خدمت ایثارگری به ازای هر ماه ایثارگری ۱۲ روز کسری خدمت دریافت کنند.

برای توضیحات تکمیلی در این رابطه به کسری خدمت ایثارگری مراجعه کنید.

خبر خوش سربازی در رابطه با افزایش حقوق سربازان

خبر ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

با توجه به افزایش تورمی در کشور و کاهش میل مشمولان جهت اعزام به خدمت سربازی مجلس شورای اسلامی تصویب کرد تا حداقل حقوق سربازان به ۳ میلیون تومان برسد و در صورت خدمت در مناطق عملیاتی یا داشتن همسر و فرزند این میزان تا ۵ میلیون تومان افزایش داشته باشد.

خبر خوش سربازی برای مشمولان خارج از کشور

خبر ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

قانون خرید خدمت سربازی برای مشمولان خارج از کشور با حداقل ۵ سال غیبت سربازی و مبلغ ۱۵ هزار یورو با هر مدرک تحصیلی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. در صورت تایید ستاد کل نیروهای مسلح و شورای نگهبان قانون از فروردین ۱۴۰۱ لازم اجرا است.

آخرین اخبار سربازی برای خرید خدمت مشمولان غایب

خبر ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

با تصویب مجلس شورای اسلامی و رای اکثریت نمایندگان تمام مشمولان غایبی که دارای حداقل ۵ سال غیبت هستند میتوانند بر اساس مدرک تحصیلی از امکان خرید خدمت سربازی بهره مند شوند.

  • مدرک تحصیلی کمتر از کارشناسی ۲۵۰ میلیون تومان
  • مدراک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ۴۰۰ میلیون تومان
  • مدارک تحصیلی دکتری عمومی و تخصصی ۶۰۰ میلیون تومان
  • جهت اجرایی شدن قانون موافقت ستاد کل نیروهای مسلح و شورای نگهبان الزامی است.

آخرین اخبار سربازی در مورد الزام تزریق واکسن کرونا

خبر ۸ مهر ماه ۱۴۰۰

مشمولانی که قصد اعزام به خدمت سربازی را دارند باید واکسن کرونا تزریق کرده باشند و گواهی واکسن از مراکز معتبر واکسیانسیون به مراکز پلیس+۱۰ در کنار دیگر مدارک درخواستی ارائه دهند . در غیر اینصورت با اعزام آن ها موافقت نخواهد شد.

اخبار سربازی در مورد بخشش اضافه خدمت سنواتی توسط یگان خدمتی

خبر ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

تا قبل از انی اضافه خدمت های سنواتی غایبینی که به خدمت سربازی اعزام میشدند بواسطه اعیاد و جشن ها ملی و موافقت فرماندهی کل قوا مورد بخشش قرار میگرفت. قرار بر این شد تا از این پس بخشش اضافه خدمت بر عهده یگان های مربوطه باشد.

همچنین مدت بخشش از حداقل یک سوم اضافه خدمت تا بخشش کل اضافه خدمت محدودیتی ندارد و متاهلین غایب در صورت اعزام به خدمت سربازی شامل بخشش تمام اضافه خدمت سنواتی خواهند شد.

آخرین اخبار سربازی در مورد افزایش مدت خدمت سربازی

خبر ۵ آبان ۱۳۹۹

بر اساس قوانین جدید تصویب شده توسط ستاد کل نیروهای مسلح قرار بر این شد تا مدت خدمت سربازی از ۲۱ ماه به ۲۴ ماه برای تمام مشمولان فاقد کسری خدمت تغییر حالت پیدا کند . بر این اساس اعزامی های از تاریخ اول آذر ماه بمدت ۲۴ ماه خدمت خواهند کرد.

آخرین اخبار سربازی مدت دوره آموزشی در زمان همه گیری کرونا

خبر ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

تمامی اعزامی ها از اول اردیبهشت به دلیل همه گیری کرونا و جهت حفظ سلامت پرسنل وظیفه و پایور با توجه به زندگی جمعی در پادگان تنها یک ماه در دوره آموزشی بصورت شبانه روزی حضور پیدا خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید