بهترین زمان پست کردن دفترچه سربازی

بهترین زمان پست کردن دفترچه سربازی

خیلی از مشمولینی که قصد رفتن رفتن به سربازی دارند دنبال بهترین زمان پست دفترچه سربازی هستند تا از مزایای تاریخ اعزام اعلامی برخوردار شوند. در این مقاله بطور مفصل به زمان ارسال دفترچه و پیش بینی هایی که در رابطه با بهترین زمان پست کردن دفترچه سربازی و محل تقسیم میشود میپردازیم. علاوه بر این موضوع موارد دیگری که با زمان ارسال دفترچه مرتبط است را بیان میکنیم.

بر چه اساسی دفترچه سربازی را پست کنیم؟

شما قصد ورود به خدمت سربازی را دارید یا بنا به دلایل دیگری باید دفترچه سربازی را پست کنید.قطعا بنا به هر دلیلی که میخواهید دفترچه خدمت ارسال کنید بهترین زمانی وجود دارد تا دقیقا طبق میلتان کار ها جلو رود.

موارد ارسال دفترچه ( با توجه به بهترین زمان پست کردن دفترچه سربازی )

اعزام به خدمت سربازی

قبل از اینکه به سراغ بهترین زمان پست کردن دفترچه سربازی برویم، ابتدا موارد کلی ارسال دفترچه را بیان میکنیم.

اگر میخواهید وارد خدمت سربازی شوید باید قبل از اینکه غیبت بخورید حتما دفترچه خدمت بفرستید برای اینکار بهتر است در ماه های تیر و مرداد ماه و همچنین دی و بهمن اعزام نشید.دلیل واضحی دارد و بخاطر گرمی و سردی زیاد هوا است.

با توجه به شرایط و امکانات پادگان های آموزشی همچنین فعالیت هایی که در حین آموزشی باید انجام شود پیشنهاد میکنیم اردبیهشت ماه یا مهر ماه را بعنوان تاریخ اعزام در نظر بگیرید تا آموزشی خوبی از نظر شرایط جوی داشته باشید.

توجیه غیبت

افرادی که بخواهند از کسری خدمت بسیج یا پروژه استفاده کنند یا درخواست معافیت کفالت بدهند و غایب هستند باید حتما از توجیه غیبت استفاده کنند تا پرونده ن ها مورد بررسی قرار بگیرد.قطعا برای توجیه غیبت نیاز به ارسال دفترچه است.

گرفتن امریه سربازی

کسانی که میخواهند بجای خدمت سربازی بصورت سرباز امریه خدمت کنند بعد از تاییدیه ارگان مورد نظر حتما باید دفترچه خدمت ارسال کنند تا صدور امریه قطعی شود. بعضی از مشمولین هم که ارگان خاصی مد نظر ندارند و اصلا نمیدونن برای امریه شدن چه زمانی مناسب است.

در کل اکثر ارگان ها و سازمان های دولتی و نظامی در ۶ ماه اول سال پذیرش سرباز امریه دارند و معدود وزارت خانه هایی هستند که در نیمه دوم سال هم پذیرش دارند. شرکت های دانش بنیان هم اجازه دارند مشمولینی را امریه کنند که حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ اعزام اقدامات اصلی را انجام داده باشند.

همچنین اعزامی های برج ۱۲ بطور کلی امکان امریه شدن ندارند و جز قرارگاه خاتم پس با این شرایط به سادگی میشه پیش بینی کرد برای امریه شدن بهترین زمان پست دفترچه سربازی چه وقت است.

اقدام برای معافیت های سربازی

بعضی از مشمولین به اشتباه فکر میکنند درخواست برای معافیت پزشکی یا کفالت یا معافیت های موارد خاص صرفا درخواستی است که ممکنه مورد قبول واقع شود یا رد شود. در حالی که در صورت عدم تایید معافیت بطور اتوماتیک دفترچه مشمول برای اعزام به خدمت سربازی ارسال خواهد شد و راه برگشتی نیست.

پس اقدام برای معافیت سربازی هم نوعی پست کردن دفترچه است.پیشنهاد میکنیم برای درخواست معافیت های پزشکی در فصل تابستان اقدام کنید طبق تجربه شرایط معافیت راحت تر است همچنین اگر معاف نشدید میتوانید از مهر ماه وارد دانشگاه شوید.

خروج از کشور

مشمولینی که دارای غیبت سربازی نیستند و دانشجو هم نیستند باید برای خروج ۱ ماهه از کشور با وثیقه حتما دفترچه ارسال کنند. طبق قانون از لحظه ارسال دفترچه تا یک ماه قبل از تاریخ اعزام میشه از کشور خارج شد پس طوری دفترچه بفرستید که فرصت کافی وجود داشته باشد.

برای مثال اگر شخصی بخواهد اسفند ماه از کشور خارج شود بهتر است آخر بهمن ماه دفترچه بفرستد تا تاریخ اعزام اول اردیبهشت شود. با این حساب مشمول از تاریخ ارسال دفترچه و صدور برگه سبز تا اول فروردین اجازه دارد خارج از کشور باشد.

آزاد سازی مدرک

مشمولینی میخواهند از پذیرش تحصیلی استفاده کنند و نیاز است مدارک تحصیلی خود را از دانشگاهی که در آن فارغ التحصیل شدند بگیرند باید یا وارد مقطع بالاتر در ایران شده باشند یا برگه سبز داشته باشند.

اگر در چنین شرایطی هستید حتما از تاریخ ویزا تحصیلی مطمعن باشید چون سازمان نظام وظیفه عمومی صرفا با پذیرش دانشگاه خارج از کشور معافیت تحصیلی صادر نخواهد کرد.

نکات مهم در خصوص بهترین زمان پست کردن دفترچه سربازی

-برج ۱۲ یا اسفند ماه به برج طلایی سربازان معروف است.

-از زمان فرستادن دفترچه تا مشخص شدن تاریخ اعزام بیش تر از ۲ روز زمان نیاز نیست همچنین معمولا بعد از ارسال دفترچه تاریخ اعزام برای ماه بعد یا نهایتا ۲ ماه بعد صادر میشود.

بهترین زمان برای پست کردن دفترچه سربازی

اگر یکی از مواردی که گفته شد هستید و حتما باید دفترچه سربازی ارسال کنید تقریبا برای تمامی موارد جز مشمولینی که میخواهند وارد خدمت سربازی شوند باید با توجه به نیاز اینکار را کرد که چندان موضوع پیچیده ای نیست و توضیح داده شد و البته برای همه پیش نمی آید.

اما در رابطه با اعزام به خدمت سربازی که بیش از ۹۰ درصد دخیل با بهترین زمان ارسال دفترچه است پیشنهاد اول اعزام در اسفند ماه است.اعزامی های برج ۱۲ حدود یک ماه بیشتر در پادگان نخواهند بود همچنین گرما یا سرمای شدیدی در پیش ندارند.مهم ترین نکته در اعزام برج ۱۲ زمان کوتاه و مرخصی زیاد تا ۱۵ فروردین است.

آموزشی سخت ترین دوره از کل خدمت سربازی است و هرچقدر این دوره کوتاه تر باشد قطعا برای سربازان بهتر است. بر این اساس میشه اعزام برج ۱۲ را بهترین زمان برای رفتن به خدمت تعیین کرد. دقت کنید باید از نیمه بهمن و حداکثر تا یک هفته قبل از اسفند ماه دفترچه را پست کنید تا اعزامی این ماه شوید.

تفاوت های پست کردن دفترچه در ماه های مختلف سال

تاریخ اعزام بعدی برج ۲ است که تا اول برج ۴ طول میکشد همچنین تعطیلات خرداد ماه در این تاریخ اعزام است پس هم از نظر آب و هوا و هم از نظر مدت دوره ماه بسیار خوبی برای اعزام است.

اعزام در ماه های خرداد و تیر و مرداد تنها به دلیل گرمای هوا پیشنهاد نمیشه مگه اینکه پادگان آموزشی در منطقه ای خنک باشد.مانند پادگان عجب شیر یا مرزن آباد یا مشکین شهر!

تاریخ اعزام برج ۶ که تا اول برج ۸ طول در آموزشی هستند هم از نظر آب و هوا عالی است و واقعا فشار کمتری به مشمولین اعزامی در این ماه وارد خواهد شد.

از این تاریخ اعزام به بعد تا برج ۱۲ تنها مشکل سردی هوا است مگر اینکه مشمولین در یکی از نقاط گرم سیر کشور تقسیم شوند مثل کرمان یا یزد یا خاش!

در کل برای مشخص کردن بهترین تاریخ اعزام برای سربازان اگر راحتی ملاک باشد برج ۱۲ عالی است و معیار دیگه فقط و فقط آب و هوا است.آموزشی همیشه آموزشی است و سختی دارد و ربطی ندارد یک ماه راحت یا ماه دیگر سخت باشد.

نکته

بر اساس تاریخ فارغ التحصیلی در هر مقطعی که هستید میشه به سادگی تاریخ اعزام را پیش بینی کرد و دقیقا در ماه دلخواه به خدمت سربازی اعزام شد.

آیا زمان ارسال دفترچه با جایی که در آن میوفتیم ارتباط دارد؟

شایعه هایی وجود دارد که اگر مثلا در تابستان اعزام شید در ارتش تقسیم خواهید شد و اگر در زمستان اعزام شوید وارد سپاه خواهید شد!

باید گفت این موضوع اصلا آیین نامه اجرایی ندارد و هیچ زمانی در هیچ مرجع رسمی اطلاعیه ای مبنی برا این موضوع صادر نشده است.تقسیم سربازان در یگان های نیروهای مسلح شرایط دیگری دارد و تقریبا تا حد زیادی قابل پیش بینی است ولی به هیچ عنوان به ماه تاریخ اعزام ربطی ندارد.

برای مثال بر اساس بومی گزینی ای در حال اجرا است نوعی تقسیم انجام میشود که سرباز در یکی از یگان های شهر محل سکونت یا حداقل در نزدیک ترین یگان موجود تقسیم شود.

همچنین ارگان های وزارت دفاع و سپاه تا ۹۰ درصد ظرفیتشان بصورت پذیرشی جذب میشود و خیلی کم پیش می آید که سربازی شانسی در یکی از این دو ارگان تقسیم شده باشد.

در نتیجه اولویت اول با ارتش و نیرو انتظامی و یگان های زیر مجموعه آن ها است.البته مدرک تحصیلی یا تاهل و تک فرزندی هم در این موضوع تاثیر گذار است.

امیدوارم با توضیحات داده شده برای هر کدام از موارد که نیاز به پست کردن دفترچه دارد بهترین زمان پست دفترچه سربازی برایتان میسر شود.

در  صورتی که سوالی در این رابطه با بهترین زمان پست کردن دفترچه سربازی دارید میتوانید با تنها مرکز تخصصی مشاوره سربازی همین الان تماس بگیرید و از مشاوره بهترین مشاورین سربازی کشور بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید