دفترچه اعزام به خدمت سربازی

👈 دفترچه اعزام به خدمت سربازی : خب بلخره زمان رفتن به سربازی رسید!

👈 نمیدونم از این اتفاق خوشحالی یا نه ولی خیلی خوشحالم که داری میری سربازی!

👈 حتما میپرسی چرا؟

دلیلش مشخصه،سربازی موضوع یا چالش یا دوره ای هست که تا سال ها بار روانیش همراه شما هست و متاسفانه جز مواردی هست که قابل حذف کردن و نادیده گرفتن نیست یعنی میشه شما نادیده بگیریش ولی قطعا اون دست از سر شما بر نمیداره…

در هر صورت الان که تصمیم گرفتی بری سربازی دیگه مثل مرد برو و برگرد به هیچ سختی و راحتی هم فکر نکن و با تمام قدرت برو تو دلش!

میدونم اولش سخته میدونم پذیرش دوری از خانواده یا زندگی جمعی در شرایط خاص سخته ولی خب نباید دیگه روی این سختی ها تمرکز کنی.سعی کن بیشتر تمرکزتو بزاری رو خوشی ها و خاطره هایی که قراره از سربازی بمونه…

دفترچه اعزام به خدمت سربازی

برای اولین اقدام برو نزدیک ترین پلیس+۱۰ به خونتون و بهشون بگو میخوام اعزام شم به خدمت همین!

قبلا برای اعزام به خدمت باید دفترچه پر میشد و بعد پست میشد و از اون زمان عنوان دفترچه پست کردن باقی مونده ولی الان از اون دفترچه چیزی جز ۳ تا برگه باقی نمونده.یعنی همینارو پر کنی برای اعزام به خدمت کافیه.

👈اولین برگه مربوط به اطلاعات شخصی از قبیل اسم و محل سکونت و آدرس و اطلاعات مدرک تحصیلی.

👈 دومین برگه مربوط به واکسن هست که تمامی سربازان اجبارا باید بزنن.نترس واکسن مننژیت و کزازه که میزنی اگر خدایی نکرده مشکلی پیش اومد از الان جلوگیری شه چون در دوران آموزشی و در بعضی از یگان ها محیط غیر شهری و عملیاتیه و حتما این پیشگیری ها نیازه.

👈 سومین برگه هم مربوط به اطلاعات پزشکی شما هست که اگر مشکل یا بیماری یا سابقه بیماری داشتی میتونی به پزشک بگی تا در پرونده شما درج شه و با توجه به بیماری یا مشکلی که داری سخت گیری ها کمتر باشه.

مطلب پیشنهادی به شما : غیبت سربازی

یه نکته یادت باشه اگر خواستی قبل از اعزام برای معافیت پزشکی اقدام کنی دقیقا شروع مراحل کمیسیون های پزشکی از همین نقطه آغاز میشه.

حالا که ۳ تا برگه تکمیل شد وقت اون رسیده که مدارک کامل شناسایی بهمراه آخرین مدرک تحصیلی و البته عکس هم به این برگه ها اضافه کنی و تحویل پلیس+۱۰ بدی تا تشکیل پرونده شما نهایی شه.

دفترچه اعزام به خدمت سربازی

بعد از تقریبا ۲ روز برگه سبز شما که سند اعزام به خدمت سربازی و اطلاعات نهایی ثبت شده در سامانه نظام وظیفه است آماده تحویله و میتونی از پلیس+۱۰ بگیریش و متوجه شی که تاریخ اعزام به سربازی شما چه زمانی هست.

بعد از مشخص شدن تاریخ اعزام میتونی برای دیر رفتن به سربازی از قانون تمدید استفاده کنی که این مرحله هم توسط پلیس+۱۰ انجام میشه.

حتما الان تو این فکری که خدمتت در کدوم یگان میوفته یا محل گذروندن دوره آموزشیت کجاست. دشواری نداره که چند روزی صبر کن و تقریبا یک هفته قبل از اعزام دوباره به پلیس+۱۰ سر بزن تا برگه سفید بهت داده بشه.

این برگه نشون میده که شما آموزشیت کجا افتاده و از اون مهم تر بعد از آموزشی قراره کجا خدمت کنی.مثلا اگر آموزشی شما در پادگان ۰۱ بود یعنی شما در نیروی زمینی ارتش خدمت میکنی.یا اگر مثلا آموزشی شما در مشکین شهر اردبیل بود یعنی شما بعد از دوران آموزشی تشریف میبری در یکی از یگان های مرزبانی خدمت کنی.

👈 خیلی ها میگن اگر روز اعزام نرم چی میشه؟

👈 یا مثلا اگر دوباره دفترچه بفرستم چی میشه؟

مشخصه اگر شما در تاریخ تعین شده در پادگان آموزشی حاضر نشی غیبت میخوری و نیروی انتظامی در صورت تمایل میتونه با ارسال ابلاغیه و یا مامور شما رو دستگیر کنه.اگر غییبت کردی و کسی هم نیومد سراغت چند ماهی باید صبر کنی و دوباره دفترچه بفرستی ولی احتمال اینکه دوباره همونجا بیوفتی خیلی زیاده مگه اینکه شرایط شما عوض شده باشه!

مثلا مدرک تحصیلیت ارتقا پیدا کرده باشه یا سرپرست خانواده باشی یا حتی به دلیل بیماری معاف از رزم شده باشی یا از غیبتت از اون روز اعزام چند سالی گذشته باشه.با این شرایط احتمال زیاد کلا تغیر یگان پیدا میکنی و در شرایط بهتری قرار میگیری.

دفترچه اعزام به خدمت سربازی

یه حرف تکراری میخوام بهت بگم دوباره.حالا که داری این مقاله رو میخونی و میخوای بری سربازی پس تمام استرس ها و بهانه ها رو کنار بزار و تو ذهنت جنگ ویتنام درست نکن والا قراره بری داخل پادگان در صلح کامل خدمت کنی.

مخصوصا الان که پذیرش ها بومی شده تقریبا ۹۰ درصد سرباز ها فقط ساعت اداری خدمت میکنند بغیر سربازان مرزبانی و مناطق عملیاتی که اونا هم حداقل ۶ ماه کسری خدمت دارند.پس با تمام وجود مثل یه مرد برو تمومش کن بیا و بهونه هم نیار!

در این مقاله در مورد دفترچه اعزام به خدمت سربازی صحبت کردیم امیدواریم از مطالب گفته شده استفاده کرده باشید. همچنین اگه سوالی داری میتونی همین الان با سرباز مشاور تماس بگیری!!!

14 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  چندبار میشه دفترچه رو پست کرد ‌؟و اینکه اگه دوباره پست کنیم امکان داره مکان خدمت عوض بشه؟!

 2. سلام . من دفترچه رو گرفتم و واکسن هم زدم اما مشکلی پیش اومد و پست نکردم چند ماهی . الان چی میشه،؟

 3. سلام و عرض ادب. بنده سرپرست خانواده و تک پسر و متاهل هستم رفتم دفترچه پست کردم تاریخ اعزامم ۶٫۱ بود ارتش هوایی سمنان افتادم شرایطم جوریه که نمیتونستم برم و خانوادمو ترک کنم. سوال من اینکه میتونم پذیرش نیروی انتظامی بشم برای ماه دیگه

   1. سلام خسته نباشید
    کامل ثبت نام دانشگاه کردم کاردانی پیوسته کامپیوتر شهریه دادم من برج ۶مشمول شدم الان دوماه اضاف خوردم چونک دانشگاه بم چیزی نگفت معافیت تحصیلی بم نمیدن
    دیپلم زده بودن پایان دی ماه وای اونموقع بم دیپلم ندادن
    نه دوازده بم دادن

 4. سلام خسته نباشید بنده سه ماه پیش رفتم آموزشی ۱۵ روز موندم پام شکست مریض شدم اومدم مرخصی دیگه نرفتم غیبت کردم الان میخوام برگردم برم سربازی میشه دوباره دفترچه پست کنم آیا دفترچه پست کنم میوفتم همون جا همون مرکز آموزش قبلا نیرو انتظامی افتاده بودم عوض میشه یا همون نیرو انتظامی میوفتم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید