آشنایی با شرایط معافیت سربازی در سال ۱۴۰۱

برای معافیت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱ شرایط خاص دیگری بوجود آمده است که بسیاری از مشمولین با ابراز تعجب زیاد نسبت به آن سعی در پیدا کردن راه حل هستند.

تعداد زیادی از مشمولین با ما در تماس بوده اند و ابراز کرده اند که با توجه به آیین نامه اعلامی از سوی نظام وظیفه معاف هستند حتی پزشک معتمد هم این موضوع را تایید کرده است اما در جلسه نهایی کمیسیون پزشکی به آن ها گفته شده با وجود معافیت وارد خدمت سربازی شوند و از طریق یگان اقدامات لازم را انجام دهند.شاید دلیل این موضوع کمبود سرباز در پادگان ها یا تشخیص رییس کمیسیون مبنی بر توانایی خدمت کردن مشمول مگر در شرایط و یگان سخت است.

بعد از هر رای نهایی در کمیسیون پزشکی مشمول اجازه دارد برای بررسی بیماری در شورای عالی یکبار هم اعتراض بزند و بعد از تحت شرایطی مجبور به اعزام است و تنها در حین خدمت اجازه اقدام دوباره خواهد شد.

پسر ها مدت ها قبل از ورود به ست مشمولیت و ۱۸ سالگی خاطرات زیادی را در رابطه با سربازی و البته با ذوق و شوق زیاد گوینده میشنوند و بعد از کلی خاطره باحال و بامزه طرف آخرش میگه سعی کن سربازی نری چون سخته و عمرت تلف میشه و از این حرف ها!

نمیتونیم بگیم این حرف قطعا درست است یا غلط اما قطعا سربازی نرفتن بهتر از سربازی رفتن است.از این رو سعی داریم تا در این مقاله شما را با آخرین شرایط معافیت سربازی که در سال ۱۴۰۱ وجود دارد و هنوز پابرجا هست و حذف نشده آشنا کنیم تا بلکه با دونستن این روش ها بتوانید از خدمت سربازی معاف شید.پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شرایط معافیت پزشکی ۱۴۰۱

متاسفانه بعضی از افراد بنا به مشکلات مادرزادی یا اکتسابی دچار مشکلاتی در انجام روند طبیعی زندگی میشوند و مجبور هستند دائما یا مدت زیادی تحت درمان قرار بگیرند.از آن جایی که در دوره سربازی قطعا یادگیری و انجام امور نظامی و رزمی الزامی است و طبیعتا محیطی که سرباز در آن قرار میگیرد زیاد مناسب بیماران تحت درمان نیست سازمان نظام وظیفه عمومی بخشی را با عنوان معافیت پزشکی در لیست انواع معافیت ها قرار داده است که دارای بخش ها و تبصره های زیادی میباشد و شما در همین سایت میتوانید لیست بیماری های مورد تایید معافیت پزشکی را با جزئیات کامل مشاهده نمایید.

شرایط معافیت خدمت سربازی در سال 1401

اگر وقت یا حوصله سرچ کردن در رابطه با انواع بیماری ها را ندارید ما یک تعریف ساده به شما ارائه میدهیم تا خودتان تشخیص دهید با این بیماری میتوانید از خدمت سربازی معاف شوید یا نه!

شما با هر عنوان بیماری که برای معافیت سربازی اقدام کنید چه قبل از خدمت سربازی و چه در حین خدمت سربازی لازم است که بابت بیماری سابقه درمانی مانند طول درمان،سابقه جراحی یا بستری و درکل دلایلی که درمان با موفقیت همراه نبوده ارائه دهید.

پس قطعا بیماری های سطحی و گذرا و قابل درمان دارای معافیت پزشکی نخواهند بود هرچند که سازمان نظام وظیفه عمومی معافیتی تحت عنوان معافیت موقت صادر میکند تا روند درمان در دوره ۶ ماهه طی شود و دوباره درباره آن تصمیم گیری شود.

همچنین همچون سنوات گذشته مدرک تحصیلی اهمیت بسیار زیادی در رای کمیسیون پزشکی خواهد داشت و طبیعتا هرچه قدذ مدرک تحصیلی بالاتر باشد امکان معافیت پایین می آید.

مدرک تحصیلی در روند رسیدگی معافیت پزشکی به دو دسته کمتر از کارشناسی و کارشناسی و بالاتر تقسیم بندی میشود و شما از همین الان میتوانید احتمال دریافت معافیت پزشکی را پیش بینی کنید یا برای بالا بردن شانس معافیت اقدامات لازم را انجام دهید.

شرایط معافیت کفالت ۱۴۰۱

معافیت کفالت نوع دیگری از انواع معافیت ها هست که در شرایط و انواع مختلفی صادر میشود.در این معافیت شما با اعلام شرایط نگه داری از پدر یا مادر یا خواهر یا برادر و در شرایطی بسیار نادر نگهداری از پدر بزرگ یا مادر بزرگ میتوانید از خدمت سربازی معاف شوید.سرباز مشاور بطور مفصل تمامی شرایط معافیت کفالت در سال ۱۴۰۱ را در این سایت قرار داده است و شما میتوانید انواع معافیت کفالت با تمامی تبصره های آن را همین الان مطالعه کنید.

شرایط معافیت سربازی 1401

اگر حوصله مطالعه یا سرچ کردن در صفحات سایت را ندارید بطور کلی همینجا انواع معافیت کفالت و شرایط معافیت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱ را برایتان بازگو میکنیم.همچون سال گذشته تک پسر بالای ۱۸ سال بودن برای کفالت پدر و مادر یا خواهر و برادر پابرجاست و مهم تر از آن برای دریافت معافیت شما نباید غیبت سربازی داشته باشید.

شرایط دیگری همچون سن یا بیماری پدر یا کفالت طلاق و فوت پدر و آیین نامه های کفالت خواهر و برادر صغیر و خواهر مطلقه پابرجا هستند و هیچ تغیری نکرده اند.اما طبق تجربه در کمیسیون کفالت شرایط تاهل مشمول بر خلاف گذشته بررسی میشود و معمولا در صورتی که مشمول متاهل بوده معافیت صادر نشده است.

معافیت های موقت در رابطه با کفالت طلاق و فوت پدر برای رسیدن به گذشت ۳۰ ماه از زمان طلاق یا فوت صادر میشود و دوباره بعد از گذشت این مدت کمیسیون برگذار خواهد شد.دقت کنید داشتن معافیت موقت هیچ تضمینی برای دائمی شدن معافیت نخواهد بود.

تغیری که در سال ۱۴۰۱ در رابطه با معافیت کفالت خیلی به چشم میخورد کفالت ماده ۶ یا همان معافیت مدد جویان بهزیستی و کمیته امداد میباشد که کفالت پدر عضو بهزیستی یا کمیته از لیست معافیت ها حذف شده و تنها این شرایط برای مشمولینی وجود دارد که تک پسر بالای ۱۸ سال نیستند و مادر آن ها مددجو بهزیستی یا کمیته است.

شرایط معافیت و کسری ایثارگری ۱۴۰۱

طبق اعلام قبلی قرار بود در سال ۱۴۰۱ دیگر معافیت یا کسری خدمت سربازی با عنوان ایثارگری که شامل جانبازی،حضور در جبهه،اسارت یا شهادت میباشد حذف شود.اما با نظر سازمان نظام وظیفه عمومی سال ۱۴۰۱ آخرین سال استفاده از این معافیت خواهد بود پس اگر شامل این معافیت هستید یا حتی میتوانید به واسطه ایثارگری از کسری خدمت استفاده کنید عجله کنید!

قوانین معافیت در رابطه با معافیت ایثارگری در سال ۱۴۰۱ تغیری نداشته است و همچون سال گذشته به ازای داشتن ۲۵ درصد جانبازی یا ۳۰ ماه جبهه یا ۱۲ ماه اسارت یک نفر از اعضای درجه یک خانواده میتواند از خدمت سربازی معاف شود.

در این نوع از معافیت ها هم نداشتن غیبت سربازی الزامی میباشد مگر اینکه غیبت از نظر سازمان نظام وظیفه عمومی توجیه بحساب بیاید.برای مطالعه جزئیات بیشتری از معافیت ها و کسری های ایثارگری در همین سایت توضیحات مفصلی در اختیار شما قرار گرفته است که میتوانید استفاده نمایید.

شرایط معافیت موارد خاص و خرید خدمت ۱۴۰۱

موارد خاص همانطور که از اسمش مشخص است بسیار کم اتفاق میافتد.از نمونه های آن میتوان به معافیت ۳ خواهری حتی با وجود متاهل بودن خواهر ها یا معافیت بواسطه داشتن همسر معلول اشاره کرد که البته هرکدام دارای شرایط و ضوابط خاص خود است که قبلا در همین  سایت بطور مفصل بررسی شده.

شرایط معافیت در سال 1401
میرسیم به خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱ یا خرید خدمت مشمولین خارج از کشور یا حتی معافیت مشمولین بالای ۳۰ سال دارای دو فرزند که بطور قطع با وجود تلاش های مجلس در انتهای سال ۱۴۰۰ به تصویب نهایی نرسید و قطعا هیچکدام از مواردی که گفته شد در سال ۱۴۰۱ اجرایی نشده است.

از طرفی هم نمیتوان قطعی گفت در آینده ای نزدیک خرید خدمت سربازی خواهد آمد یا نه و کاری جز انتظار برای مشمولین مفید نخواهد بود.باید بدانید که با قیمت های خرید خدمت سربازی که در سال ۹۵ بین ۱۰ تا ۳۵ میلیون تومان بود خداحافظی کنید و قیمت خرید خدمت سربازی را بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان در نظر بگیرید.

آخرین دسته از مشمولین افرادی هستند که شامل هیچکدام از معافیت ها نمیشوند و صبر کردن را بهترین شیوه برای رسیدن به خواسته هایشان میدانند.حتی برای آن ها هم راهی برای معافیت با عنوان افع رهبری بعنوان فرمانده کل نیروهای مسلح وجود دارد البته حداقل در سن ۴۶ سالگی!

در این مقاله تمامی معافیت های مورد استفاده در سال ۱۴۰۱ بررسی شد و اگر شامل میشوید حتما مطالب سایت که با دقت تهیه شده است را مطالعه کنید و فرصت را از دست ندهید.

برای راحتی شما عزیزان روش دیگری را برای کسب اطلاعات در نظر گرفته ایم.شما میتوانید همین الان با شماره های تماس ما  که در صفحه قابل مشاهده است تماس بگیرید و در لحظه با مشاور مربوطه و متخصص در امور نظام وظیفه صحبت کنید.