نحوه پذیرش خدمت سربازی در سپاه

پذیرش سربازی در سپاه

👈 خدمت سربازی جز دورانی است محسوب میشود که کمتر کسی دوست دارد آن را تجربه کند و وارد محیط نظامی و سختی های آن شود.بخاطر همین موضوع هم مشمولین سعی میکنند تا با توجه به تجربیات بقیه و گفته های آن ها راحت ترین جا و نزدیک ترین یگان را به محل زندگی انتخاب کنند و حتی الامکان در حالت تقسیم رندوم قرار نگیرند.

خدمت سربازی باید در یکی از ارگان های نظامی که زیر مجموعه نیروهای مسلح باشد سپری شود البته میشود امریه سربازی گرفت و خارج از محیط نظامی خدمت کرد که در این مقاله به آن نمیپردازیم.

ارگان های نظامی شامل سپاه،ارتش،نیرو انتظامی و وزارت دفاع میشود که قطعا هرکدام دارای زیر مجموعه های متعدد و شرایط پذیرش خاص است.در این مقاله سعی داریم نحوه پذیرش در سپاه و ارگان های زیر مجموعه سپاه را برای گذراندن دوران سربازی توضیح دهیم.

معرفی سپاه پاسداران و نحوه پذیرش سربازی در سپاه

 معرفی سپاه پاسداران و نحوه پذیرش سربازی در سپاه

👈 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سازمانی مردم نهاد است که بعد از پیروزی جمهوری اسلامی تشکیل گردید و در کنار ارتش قدرتمند جمهوری اسلامی ایران فعالیت های نظامی و البته اجرایی را آغاز کرد.سپاه همچون ارتش دارای نیروی زمینی و دریایی و هوایی است و بسیج هم بطور مستقل جزئی از این سازمان محسوب میشود.

در کنار این توانایی نظامی سپاه دارای مجموعه بزرگ اجرایی با نام قرارگاه خاتم است که بطور تخصصی مجموعه از کارهای مهندسی و ساخت را انجام میدهد.در تمام این مجموعه میشود با پذیرش گرفتن خدمت سربازی را گذراند.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت تحصیلی

به ندرت پیش می آید سربازی بصورت رندوم وارد سپاه شود و در آن تقسیم شود پس باید قبل از اعزام به خدمت سربازی برای گرفتن پذیرش سپاه شرایطی داشت که قطعا این شرایط و نحوه پذیرش توسط خود سپاه انجام میشود و بعد از پذیرش سازمان نظام وظیفه عمومی مشمول را جز سربازان سپاه پذیرش خواهد کرد.

⭐️مهم ترین موضوع در زمان پذیرش سپاه داشتن سابقه بسیج فعال می باشد.سابقه بسیج با حضور در پایگاه های محلات و بعد از آن تایید حوزه و در نهایت تایید نهایی توسط ناحیه بسیج صادر میشود⭐️

اگر شخصی دارای سابقه بسیج فعال باشد در کنار پذیرش سپاه می تواند از کسری بسیج هم استفاده کند.بعد از عضویت و فعال شدن در مجموعه بسیج میتوانید دوره ای با نام دوره تکمیلی را که بطور هماهنگ در سطح کشور برگزار میشود را پشت سر بگذارید و با اینکار پذیرش خود را تقریبا قطعی کنید.

گذراندن این دوره علاوه بر کمک به پذیرش موجب خواهد شد که شما دوره آموزشی سربازی را هم دیگر لازم نباشد بگذرانید و مستقیما وارد یگان شوید.

الان که شما بسیجی فعال هستید و دوره تکمیلی هم پشت سر گذاشتید کافیست با هماهنگی ناحیه بسیج منطقه خود از نحوه و زمان های پذیرش اطلاع بگیرید و طبق آن دفترچه خدمت سربازی را ارسال کنید.

بعد از ارسال دفترچه برگه سبز که تاریخ اعزام در آن درج شده است به شما داده خواهد شد و با تحویل آن به ناحیه بسیج باید منتظر زمان مصاحبه باشید.علاوه بر مصاحبه تست پزشکی از شما گرفته میشود و در نهایت میتوانید وارد سپاه شوید و خدمت سربازی را در آن بگذرانید.

مزایا خدمت سربازی سپاه

👈 سپاه و وزارت دفاع دو ارگانی هستند که معمولا سربازان آماده به خدمت بصورت رندوم در آن ها تقسیم نمیشوند درواقع سپاه و زیر مجموعه های آن بصورت پذیرش و امریه سرباز جذب میکنند. از چندین سال گذشته تا به الان خیلی از مشمولین علاقه مند هستند تا در سپاه خدمت کنند.

احتمالا میخواهید بدونید مزایا خدمت در سپاه چیه که این تعداد از علاقه مندان را برای ورود به این ارگان داره!

چندتا از مزایای خدمت در سپاه که از اصلی ترین ها است به شرح زیر میباشد:

✅ خدمت کردن در سپاه راحت تر از دیگر ارگان های نظامی است چون سپاه از وضعیت نظامی گری کمتری برخوردار است و سربازان تجربه کمتری در وضعیت های نظامی نسبت به دیگر ارگان ها خواهند داشت.

✅ در سپاه افراد بالاسری سخت گیری کمتری به سربازان دارند در حالی که در ارگان های ارتش هیچ تعارفی بین فرماندهان و سربازان وجود ندارد حتی پرسنل هم با یکدیگر با رعایت کامل سلسله مراتب و تشریفات برخورد دارند.

✅ بیش از ۹۰ درصد سربازان شاغل در سپاه بومی محل زندگی خودشان هستند چون اکثر این افراد در ناحیه بسیجی که عضو بودند کارهای پذیرش را انجام داده اند پس طبیعی است در همان محل زندگی خدمت کنند.

✅ سربازان سپاه روز برگ خواهند بود و تقریبا بجز روزهایی که نگهبان هستند در ساعت اداری خدمت میکنند و حدود ساعت ۲ تا ۴ عصر ترخیص میشوند.

✅ افرادی که دارای مدرک دانشگاهی و سابقه بسیج هستند شانس امریه شدن در قرارگاه خاتم را که از سازمان های زیر مجموعه سپاه هست را دارند.

✅ با خدمت کردن در سپاه میشود بعد از دوران خدمت سربازی برای ورود به سپاه بعنوان نیروی پرسنل رسمی اقدام کرد و مدت خدمت سربازی بعنوان سنوات محسوب خواهد شد.

✅ تمامی نواحی ، حوزه ها و پایگاه های بسیج جز سپاه هستند و چقدر خوش شانس است سربازی که برای خدمت در حوزه یا پایگاه های بسیج تقسیم شود.

البته دوره آموزشی در سپاه سخت است و تفاوتی با یگان های دیگر ندارد همچنین تعداد پادگان های آموزشی سپاه محدود است و اکثر مشمولین به یزد ، شیراز ، کرمانشاه و تبریز اعزام میشوند و این موضوع ربطی به دوری محل زندگی از این شهرها یا مجرد و متاهل بودن یا حتی تحصیلات ندارد.

مشمولین علاقه مند به خدمت کردن در سپاه علاوه بر زیر مجموعه هایی که گفته شد میتوانند برای خدمت کردن در دانشگاه علوم پزشکی سپاه یا همان بقیه الله و بیمارستان ها و درمانگاه های زیر مجموعه درخواست پذیرش کنند.

مشکلاتی که ممکن است برای سربازی در سپاه پیش بیاید

مشکلاتی که ممکن است برای سربازی در سپاه پیش بیاید

👈 اگر بعد از دوران سربازی قصد ماندن در کشور دارید و همینجا میخواهید کار کنید ازدواج کنید یا تحصیل کنید قطعا کارت ایان خدمت سپاه بسیار معتبر است و هیچگونه مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

اگر قصد سفر خارجی دارید اکثر کشور ها برای دادن ویزا تفریحی یا کاری یا تحصیلی خدمت کردن شما در سپاه را مدنظر قرار نمیدهند و طبق روال معمول اقدام خواهند کرد.

اما متاسفانه با وجود دشمنی بعضی از کشورهای غربی با ایران مانند آمریکا و کانادا یا حتی بعضی از کشور های اتحادیه اروپا و بریتانیا و تلاش برای قراردادن سپاه در سازمان های تروریستی برای گرفتن ویزا دچار مشکل میشوید.

مطلب پیشنهادی به شما : بهترین جای خدمت در ارتش

با وجود اینکه آمریکا در ماه های اخیر ورود ایرانیانی که بصورت اجباری در سپاه خدمت کرده اند را به کشور آمریکا بلا مانه اعلام کرده است اما با توجه به تجربیات سال های گذشته نمیتوان این قانون را برای تمام درخواست کنندگان اجرایی دانست.

بعضی دیگر از کشورها به تبعیت از آمریکا برای دادن ویزا به ایرانیان سخت گیری میکنند.مانند کشور کانادا یا بریتانیا همچنین نکته قابل توجه دیگری در این مورد وجود دارد که اگر قصد مهاجرت دارید باید حتما مدنظر داشته باشید.

اگر شخصی بعد از وقت سفارت توسط کشور آمریکا رد شود و ذر آینده بخواهد وارد کشوری دیگر مانند استرلیا شود ممکن است کشور بعدی هم از استعلام های FBI چک استفاده کند و بدون در نظر گرفتن چیزی ویزا صادر نکند.

پس افرادی که بطور جدی قصد مهاجرت کاری و تحصیلی و موندگار شدن در کشورهای گفته شده را دارند بهتر است دوران سربازی را در سپاه نگذرانند تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

همانطور که برجام توسط رییس جمهور آمریکا تایید شد اما رییس جمهور دیگری به راحتی آن را لغو کرد برای هر قانون مهاجرتی دیگری هم ممکن است اتفاق مشابه پیش بیاید پس روی شانس و احتمال برنامه ریزی نکنید!

پذیرش امریه سربازی در قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران

پذیرش امریه سربازی در قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران

👈 در اوایل صحبت ها گفتیم علاوه بر بسیج سازمان دیگری در سپاه وجود دارد که کمتر کسی اسم آن را نشنیده است.قرارگاه خاتم الانبیا مجموعه بزرگ اجرایی سپاه است و در زمینه های مختلف همچون ساخت و اجرای پروژه های مترو،شهرک و مجتمع های مسکونی،راه سازی و حتی ساخت سد مشارکت میکند.

طبق این فعالیت ها اگر شما دارای مدرک تحصیلی فنی و مهندسی هستید با عضویت در بسیج میتوانید بعد از دوره آموزشی در این سازمان مشغول بکار بشید و خدمت سربازی را سپری کنید.

مطلب پیشنهادی به شما : امریه قرارگاه خاتم

خدمت در قرارگاه خاتم بعنوان امریه محسوب میشود و بجز کسری بسیج کسری دیگری شامل شما نخواهد شد.وارد سایت قرارگاه خاتم شوید و ثبت نام کنید تا مراحل مصاحبه و پذیرش آغاز شود.

میزان خدمت سربازی در سپاه تفاوتی با دیگر مجموعه ها ندارد و سقف کسری بسیج هم ۶ ماه است.میزان حقوق و نحوه مرخصی دادن هم دقیقا مانند دیگر ارگان ها میباشد.

معمولا تصور میشود خدمت سربازی در سپاه ساده است یا امریه شدن در قرارگاه خاتم و انجام فعالیت های مهندسی از حضور در محیط های نظامی راحت تر است.برای اثبات این موضوع حتما با اشخاصی که خدمت سربازی را در سپاه یا قرارگاه خاتم پذرانده اند مشورت کنید.

در این مقاله سعی شد تمام شرایط و نحوه پذیرش خدمت سربازی در سپاه برای خدمت کردن بررسی شود اما سرباز مشاور همچنان آماده است تا اگر سوالی دارید بصورت تلفنی به شما پاسخ دهد.برای ارتباط با مشاورین ما میتوانید همین الان تماس بگیرید.

61 پاسخ

  1. سلام من با اینکه میخواستم نیروانتظامی باشم رندوم افتادم سپاه و شنبه رفتنیم هیچ مشکلی هم ندارم همه هم میگن خوش شانسی سپاه هتله. و از همینجا میگم گوربابای ویزای آمریکا و کانادا بهشت خودمو ول کنم کجا برم

  2. سلام من پذیرش سپاه دارم اعزامی یک دی ام هستم آیا با پذیرش من موافقت میشه ؟
    ۵ سال و ۶ماه هم بسیج فعال دارم از ناحیه هم گواهی گرفتم و فرم سپاه رو بردم امضا زدن.

  3. سلام اگه به ارتش بیوفتی بعد آموزشی میشه نظام رو عوض کرد یعنی میشه تو سپاه یا انتظامی خدمت کرد

  4. سلام پذیرش کردیم افتادیم نیروی دریایی سپاه احمدبن موسی کارت سبز تکملی بسیج قبول می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید