تماس با مشاور

021-66037046

021-66197223

نحوه به تعویق انداختن تاریخ اعزام پس از ارسال دفترچه

نحوه به تعویق انداختن تاریخ اعزام

👈 تاریخ اعزام در واقع زمانی است که مشمول برای رفتن به سربازی باید خود را به یگان آموزشی معرفی کند.معمولا تاریخ اعزام حداقل یک ماه قبل از اعزام از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی اعلام میشود تا مشمول در این زمان آماده سازی لازم برای رفتن به سربازی را انجام دهد.

بعد از صدور تاریخ اعزام در صورتی که در زمان مشخص شده مشمول خود را به یگان آموزشی معرفی نکند وارد غیبت سربازی میشود پس هیچ گونه غیبت غیر موجهی مورد قبول نظام وظیفه نمیباشد.

اما اگر کسی در تاریخ اعزام مشخص شده بطور موجه و قانونی بنا به دلایلی قصد رفتن به سربازی را نداشته باشد و برای اعزام به سربازی زمان بیشتری بخواهد تعویق تاریخ اعزام امکان پذیر هست یا خیر؟

در این مقاله در رابطه با این موضوع و شرایطی که نیاز به تعویق انداختن تاریخ اعزام به سربازی دارد بطور کامل صحبت میکنیم.تا انتها همراه ما باشید.

نحوه به تعویق انداختن تاریخ اعزام

در گذشته تاریخ اعزام برای افرادی که مدرک تحصیلی کمتر از کارشناسی داشتند اول هر ماه تاریخ اعزام صادر میشد و برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر اول ماه های زوج اعزام صورت میگرفت.

با شیوع کرونا و کاهش زمان دوره آموزشی این قوانین تغیر کرد و در تمام ماه ها بجز ماه فروردین تاریخ اعزام صادر میشود.

طبق تجربه در چند ماه اخیر اگر ارسال دفترچه تا قبل از دهم ماه صورت گیرد تاریخ اعزام برای ماه بعد خواهد بود و در صورتی که ارسال دفترچه از نیمه ماه بگذرد تا اعزام بیش از یک ماه زمان میماند.بر این اساس شما میتوانید تاریخ اعزام خود را بدون خوردن غیبت سربازی تنظیم کنید.

مطلب پیشنهادی به شما : دوره آموزشی سربازی

تاریخ اعزام برای چند دسته از مشمولین بسیار مهم است و دقیقا بر اساس تاریخ اعزام سرنوشت آن ها در دو سال دوره سربازی رقم میخورد.

برای مثال افرادی که قصد امریه شدن دارند بر اساس قانون و بر اساس اجازه امریه گرفتن هر ارگان در تاریخ اعزام مشخص باید طوری دفترچه خدمت ارسال کنند که با آن تاریخ اعزام امریه مغایرت نداشته باشد در غیر اینصورت قطعا بصورت سربازی عادی اعزام خواهند شد.

پشت کنکوری ها هم که تعداد زیادی را تشکیل می دهند با توجه به پایان فرصت پشت کنکور ماندن باید حتما در زمان مناسب دفترچه ارسال کنند تا قبل از تاریخ اعزام وارد دانشگاه شوند و اعزام آن ها به سربازی لغو شود و مهم تر از آن شامل غیبت سربازی نشوند.

همانطور که میدانید در صورت غیبت خوردن حتی اگر کسی رتبه یک کنکور شود دانشگاه به هیچ عنوان اجازه ثبت نام نخواهد داشت.

بعضی دیگر هم قصد خروج از کشور را دارند اما محصل نیستند و سربازی هم نرفته اند اما طبق قانون بعد از ارسال دفترچه خدمت سربازی اجازه دارند تا یک ماه قبل از اعزام به قید وثیقه از کشور خارج شوند.

مطلب پیشنهادی به شما : کسری خدمت

پس اگر کسی در این شرایط باشد و زمان کافی نداشته باشد حتما نیاز است طوری دفترچه خدمت را ارسال کند که زمان کافی برای خروج از کشور و غیبت نخوردن برای او ایجاد شود.

در تمامی موارد بالا اگر زمان کافی نباشد یا تاریخ اعزام مشخص شده باب میل مشمول نباشد طبق قانون و البته با ارائه مدارک مستند میشود تاریخ اعزام را به تعویق انداخت و اصطلاحا تمدید کرد یا تاریخ اعزام را جلو انداخت یا اصطلاحا تعجیل زد.

نحوه به تعویق انداختن تاریخ اعزام

👈 برای اینکار کافیست شما مدارک پزشکی ارائه دهید تا بعنوان طول درمان تاریخ اعزام شما حداقل یک ماه جابه جا شود.یا با ارائه مدارک اداری مثل پذیرش خارج از کشور و امریه میشود تاریخ اعزام را دقیقا همان زمانی قرار داد که شما به آن نیاز دارید.

برای این امر کافیست درخواست خود را در پلیس+۱۰ ثبت کنید و مدارک لازم را ارائه دهید تا بعد از بررسی سازمان نظام وظیفه عمومی رای صادر شده به شما ابلاغ شود.

اگر مورد شما خاص است و زمان ندارید بعد از اینکه ۲۴ ساعت از ثبت درخواست شما در پلیس+۱۰ گذشت حضورا به نظام وظیفه مراجعه کنید تا کارشناس مربوطه در صورت تایید شرایط طبق قانون اینکار را برای شما انجام دهد.

قاعدتا ابلاغ رای توسط پلیس +۱۰ و با صدور برگه سبز جدید که تاریخ اعزام در آن تغیر کرده است انجام خواهد شد.

در رابطه با تاریخ اعزام از قدیم به تاریخ اعزام برج ۱۲ میگفتند برج طلایی چون با توجه به سختی دوره آموزشی و طولانی بودن آن اعزامی های برج ۱۲ تقریبا یک ماه آموزش داشتند البته الان بین تاریخ اعزام های مختلف تفاوتی نیست ولی دیر یا زود شرایط به حالت قبل بازمیگردد و بازهم برج ۱۲ برج طلایی خواهد شد.

نکته دیگر اینکه سعی کنید در تاریخ اعزام اول تیر ماه و اول دی ماه تا حد ممکن به سربازی نروید.دلیلش هم کاملا مشخصه و گرمی و سردی شدید هوا در این دو ماه میباشد.

در رابطه با تاریخ اعزام و نحوه به تعویق انداختن تاریخ اعزام به سربازی تمامی نکات گفته شد و تجربیات منتقل شد اما همچنان میتوانید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از تمام نقاط کشور با سرباز مشاور تماس بگیرید تا دیگر جای سوالی برایتان باقی نماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

مرخصی سربازی

مرخصی سربازی

مرخصی سربازی جز جدایی ناپذیر و شیرین خدمت سربازی است.احتمالا سربازان از روز اولی که وارد دوره آموزشی میشوند تا روز آخر خدمت تنها اهرم

ادامه مطلب »
Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید