تقسیم سربازان

تقسیم سربازان

تقسیم سربازان بر اساس چند معیار انجام میشود.منطقه بومی محل زندگی مهم ترین معیار تقسیم سربازان است و بعد از آن متاهل بودن و تک فرزندی و مدرک تحصیلی از دیگر معیار های تاثیر گذار در تقسیم سربازی است.

در این مقاله بطور کامل در این رابطه صحبت میکنیم تا شما مشمولین عزیز در صورتی که قصد رفتن به سربازی دارید در بهترین حالت تقسیم قرار بگیرید.تا انتها با سرباز مشاور همراه باشید.

تقسیم سربازان بعد از دوره آموزشی چگونه است؟

بعد از اینکه بر اساس معیار های گفته شده مشمولین تقسیم شدند و اصطلاحا کد خدمتی خوردند وارد دوره آموزشی خواهند شد.کد خوردن به این معنی است که یگان مشخصی برای سرباز تعین میشود و به هیچ عنوان این کد تا پایان خدمت قابل تغیر نیست.

مطلب پیشنهادی به شما : آموزشی سربازی

برای مثال شخصی که کد نیرو انتظامی میخورد قطعا تا پایان خدمت باید در نیرو انتظامی خدمت کند و اینطور نیست که بعد از آموزشی وارد ارتش یا سپاه یا دیگر ارگان های نظامی شود.

بعد از اینکه دوره آموزشی تمام شد سربازان در چند دسته کلی قرار میگیرند و بر همان اساس تقسیم انجام میشود.

👈 سربازان امریه

مشمولینی که توانسته اند قبل از اعزام به خدمت سربازی در یکی از ارگان های دولتی یا شرکت های دانش بنیان پذیرش بگیرند بعد از آموزشی به محل پذیرش اعزام خواهند شد.

👈 سربازان متاهل

متاهل ها به نزدیک ترین محل زندگی همسر منتقل میشوند.البته در بیش از ۹۰ درصد مواقع سربازان متاهل در شهر محل سکونت خدمت خواهند کرد مگر اینکه یگان نظامی در آن شهر وجود نداشته باشد که در اینصورت به نزدیک ترین محل به شهر محل سکونت اعزام میشوند.

👈 سربازان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر

افرادی که دارای مدرک تحصیلی هستند حتی الامکان در شهر بومی خود خدمت میکنند و خدمت آن ها بصورت روز برگ است مگر اینکه بر اساس ناحیه بومی محل زندگی و کمبود نیرو به شهر های دیگری اعزام شوند.هر چقدر مدرک تحصیلی بالاتر باشد شانس تقسیم در جای بهتر بالاتر میرود.

👈 سربازان دارای مدرک تحصیلی پزشکی و پیراپزشکی

سربازانی که پزشک هستند یا در یکی از رشته های پیراپزشکی فارغ التحصیل شده اند و در واقع وزارت بهداشتی هستند قطعا بعد از دوره آموزشی به یکی از درمانگاه ها یا بیمارستان ها یا بهداری های زیر مجموعه نیروهای مسلح اعزام خواهند شد.

👈 سربازان تک فرزند

سربازانی که تک پسر یا تک فرزند هستند هم در اولویت خدمت در محل بومی زندگی قرار میگیرند اما به دلیل افزایش تک فرزند ها و نبود نیرو ممکن است اجرای این قانون کمتر صورت بگیرد.

👈 سربازان تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی

با ارائه گواهی عضویت کمیته امداد یا بهزیستی به نظام وظیفه یا پادگان محل آموزشی میشود در منطقه بومی محل سکونت تقسیم شد.

👈 سربازانی که قبل از خدمت پذیرش گرفته اند

سربازانی که توتنسته اند از طریق معرف از یکی از ارگان های نظامی پذیرش بگیرند بعد از دوره آموزشی وارد همان ارگان نظامی خواهند شد.

👈 سربازانی که در هیچکدام از این حالت ها نیستند

اگر بطرز عجیبی در هیچکدام از این حالت ها نبودید باید بگم که خیلی بد شانس هستید و در رندوم تقسیم قرار میگیرید و دقیقا مثل آن سربازی میشوید که سر از جزیره خارک در میاره!

نحوه تقسیم سربازان فوق لیسانس

نحوه تقسیم سربازان فوق لیسانس

👈 سربازانی که دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس هستند بیشتر بر اساس بومی گزینی تقسیم میشوند و در اینصورت در شهر خودشان خدمت میکنند.

برای جا افتادن بومی گزینی مثالی میزنم تا کامل نحوه تقسیم را درک کنید.فرض کنید سرباز فوق لیسانی اهل رشت باشد چون شهر رشت تنها دارای یگان نیرو انتظامی و سپاه است از قبل مشخص است که این مشمول وارد ارتش نخواهد شد.

از طرفی سپاه خود دارای پذیرش مستقل است و اگر سرباز پذیرش نگرفته باشد پس گزینه سپاه هم حذف میشود در نتیجه تقریبا میشه پیش بینی کرد اگر سرباز قرار باشد بصورت بومی تقسیم شود سرباز نیروی انتظامی میشود.

در رابطه با بقیه شهر ها هم دقیقا این فرمول وجود دارد.برای مثال برای تهران به دلیل کثرت نیروهای ارتش اکثر ساکنین تهران کد ارتش میخوردند مگر اینکه از یگان های دیگر پذیرش گرفته باشند یا اینکه اصلا در حالت رندوم قرار بگیرند.

خدمت و تقسیم سربازان فوق لیسانس ها در ارتش

👈 فوق لیسانس ها در هر جای ارتش که خدمت کنند ستوان خواهند شد و بصورت اداری و روز برگ تردد میکنند.وضعیت خدمتی فوق لیسانس ها در ارتش مناسب است و سختی زیادی تحمل نمیکنند مگر اینکه یگان خدمتی مرزی یا عملیاتی باشد.

خدمت فوق لیسانس ها در سپاه

👈 فوق لیسانس هایی که در سپاه پذیرش میگیرند دقیقا مانند ارتش بصورت روز برگ خدمت میکنند ضمن اینکه پذیرش در سپاه تضمین بومی خدمت کردن است.در سپاه هم سربازان فوق لیسانس ستوان میشوند.

خدمت فوق لیسانس ها در نیروی انتظامی

👈 اگر از بد روز گار فوق لیسانسی وارد نیروی انتظامی شود در بالاترین احتمال سرباز راهنمایی و رانندگی خواهد شد و در احتمال دیگر وارد کلانتری ها میشود بسیار بعید است فوق لیسانس ها سرباز زندان یا مرزبانی شوند مگر اینکه نیرو بشدت کم باشد.

خدمت فوق لیسانس ها در وزارت دفاع

👈 فوق لیسانس هایی که میتوانند پذیرش وزارت دفاع بگیرند خدمت خوبی خواهند داشت و با درجه ستوانی بصورت روز برگ در یکی از زیر مجموعه های وزارت دفاع خدمت خواهند کرد.

چگونه بعد از تقسیم سربازی در شهر خودمان بیوفتیم؟

برای اینکه قطعا در شهر خودتان خدمت کنید باید چند نکته حتما مورد نظر باشد:

قبل از خدمت سربازی

👈 اگر قصد ازدواج دارید سریع تر متاهل شوید

👈 اگر دارای مدرک تحصیلی ارشد به بالا هستید پروژه کسری خدمت انجام دهید

👈 اگر عضو بنیاد نخبگان هستید سریعا درخواست پروژه جایگزین دهید

👈 اگر دوست یا آشنایی در یگان نظامی دارید سریعا درخواست پذیرش دهید

👈 اگر عضو بسیج نیستید سریعا عضو شوید تا پذیرش سپاه بگیرید

👈 اگر مهارت خاصی دارید وارد پروسه امریه شوید

👈 در شرکت های دانش بنیان مشغول به کار شوید

بعد از دوره آموزشی

👈 اگر مهارت خاصی دارید به فرمانده گردان اعلام کنید

👈 در صورت بازدید فرماندهی درخواست پذیرش دهید

👈 به محل تقسیم یگان مراجعه کنید

👈 نامه بیماری پدر و مادر به یگان ارائه دهید

👈 گواهی مشکلات مالی و قضایی ارائه دهید

👈 در حین خدمت متاهل شوید

👈 نامه عضویت کمیته امداد یا بهزیستی بسیار موثر است

عزیزان فراموش نکنید بعد از تقسیم شدن گرفتن انتقالی کار بسیار دشواری است و نمیشود براحتی انتقال گرفت.انتقالی دارای قوانین خاص خود است که در همین سایت بطور مفصل توضیح داده شده است.

اگر نمیخواهید وارد تقسیم رندوم شوید تمامی راه های موجود برای شما توضیح داده شد پس قبل از هر اقدامی با انجام یکی از پیشنهاد های داده شده در بهترین حالت تقسیم بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تقسیم سربازان میتوانید با تخصصی ترین مرکز مشاوره سربازی ایران تماس بگیرید و مشاوره مشاورین مجرب سرباز مشاور استفاده کنید.

108 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید من فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم دفترچه سربازی برداشتم به نیروی انتظامی افتادم به ناحیه مرزی اصلاندوز افتادم ۱ اردیبهشت اعزام هست می خوام بعد از آموزش به یکی از بیمارستان ها تبریز امریه برم الان باید چه اقداماتی انجام بدم ؟ به کجا باید مراجعه کنم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  2. سلام من اردیبهشت امسال ۱۴۰۳ عازم سربازی میشم بعد دریافت برگه آماده خدمت سریعا بدون تعلل (۲۰دقیقه طول کشید تا برسم با پای پیاده )رفتم و از نیروی انتظامی شهر خودم پذیرش گرفتم (اضافه خدمت ندارم معاف از رزم نیستم (سالم هستم) حالا آیا من حتما بعد از آموزش شهر خودم خدمت سربازی رو به پایان می‌رسانم یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

امریه صدا سیما 1403 + نحوه ثبت نام و شرایط دریافت

امریه صدا سیما ۱۴۰۳ + نحوه ثبت نام و شرایط دریافت

امریه صدا و سیما یکی دیگر از انواع امریه سربازی است که توسط سازمان صدا و سیما بعنوان یک نهاد غیر دولتی ارائه میشود و تمامی مشمولان حائز شرایط این شانس را دارند تا خدمت سربازی را در سازمان صدا و سیما سپری کنند.

ادامه مطلب »
نیاز به مشورت داری کلیک کن !