تماس با مشاور

021-66037046

021-66197223

معافیت پزشکی حین خدمت سربازی چگونه است؟

👈 برای سربازی نرفتن و معاف شدن از خدمت سربازی راه های مختلفی وجود دارد از جمله معافیت از طریق کفالت یا پزشکی و یا حتی معافیت های ایثارگری!

معافیت های دیگه ای هم وجود داره تا با استفاده از اون سربازی نرفت مثلا معافیت مددجویان بهزیستی و کمیته امداد یا معافیت های مربوط به چند خواهری که هرکدوم شرایط خاص خودشو داره.

اگر قبل از خدمت موفق به گرفتن هیچکدوم از این معافیت ها نشدی و رفتی سربازی فکر نکن دیگه دنیا به آخر رسیده.هنوزم با داشتن شرایط میتونی از خدمت سربازی معاف شی حتی در حین خدمت!

یکی از این معافیت ها که هم قبل از خدمت سربازی و هم در حین خدمت سربازی قابل اقدام کردنه معافیت پزشکی و زیر مجموعه های اونه.پس نتیجه گیری میکنیم شما میتونی در حین خدمت سربازی با معافیت پزشکی معافیت بگیری. در این مقاله بطور مفصل راجع به اون صحبت میکنیم.

معافیت پزشکی حین خدمت سربازی چگونه است؟

تعداد زیادی از مشمولین هستند که قبل از اعزام به خدمت سربازی مشکل یا بیماری داشتن و حتی برای معافیت پزشکی اقدام کردن اما چیزی جز معافیت از خدمات رزمی یا همون معاف از رزم نصیبشون نشده و به اجبار وارد خدمت سربازی شدن.یک سری دیگه هم هستن کلا از بیماری یا نحوه معافیتشون خبر نداشتن و اون ها هم در کمال تعجب وارد خدمت سربازی شدن!

این دو دسته دیگه الان با هم فرقی ندارن ولی طبق تجربه معمولا معاف شدن از سربازی در حین خدمت بسیار راحت تر از قبل خدمت است.

برای معاف شدن هم کار سختی ندارید کافیه با تاییدیه بهداری یگان نامه اعزام به بیمارستان مورد نظر یگان خدمتی را بگیری و با مراجعه به پزشک متخصص بیماری و مشکلات ناشی از اون را شرح بدی اگر طبق قانون بیماری جز آیین نامه های سازمان نظام وظیفه باشه بعد از طی مراحل مشخص با نامه ای که پزشک برای یگان میزند شما از خدمت سربازی معاف میشید.

در تمام این مدت لازم است شما تحت امر یگان باشی و اجازه فرار یا غیبت نداری البته در بعضی از موارد مثل بیماری های اعصاب و روان معافیت های موقت ۶ ماهه داده میشود.

معافیت پزشکی حین خدمت سربازی چگونه است؟

👈 با این روال بعد از تشکیل کمیسیون در بیمارستان و تایید نهایی شورای پزشکی و صدور معافیت در نهایت شما برای تسویه نهایی به یگان مراجعه میکنید و تشریفات اداری معمول انجام میشه و نامه ای تحت عنوان برگه رهایی صادر میشه و این یعنی شما تا کمتر از ۴۰ روز آینده اتفاق شیرینی یعنی دریافت کارت پایان خدمت توسط مامور پست براتون اتفاق خواهد افتاد.

اگر کسی قبل از خدمت سربازی بیماری نداشته باشد و در حین خدمت دچار شود و هیچ سابقه پزشکی نداشته باشه بازهم شامل معافیت پزشکی خواهد شد؟

در این رابطه دو حالت پیش میاد اگر کسی در حین خدمت بعنوان مثال دچار مشکلات اعصاب و روان شد یا اینکه مثلا واریکوسل عود کرده داشت و یا امثال این ها دقیقا طبق روالی که توضیح داده شد میتونه از خدمت سربازی معاف شه.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت پزشکی سربازی

اما اگر در حین ماموریت برای سرباز اتفاقی بیوفته و آسیب ببینه یا زخمی شه علاوه بر معافیت موضوع دیگری با نام جانبازی پیش می آید یعنی سرباز میتونه علاوه بر معافیت از خدمت سربازی از یگانی که خدمت میکنه غرامت بگیره.

غرامت موضوعی طبیعی و قانونی برای ایثارگران و شهدا است و بصورت پرداخت ماهانه یا یکجا به فرد یا خانواده فرد آسیب دیده داده میشود.

البته این موضوع نسبت به خود معافیت پزشکی که تنها در بیمارستان بررسی میشود کمی پیچیده تر است و یکی دو نهاد حقوقی هم در این میان تصمیم گیرنده هستند در نتیجه زمان طولانی تری برای دریافت جانبازی زمان نیاز است.

در این مقاله سعی شد با تمام جزئیات نحوه معافیت پزشکی در حین خدمت در تمامی حالات حتی دریافت جانبازی توضیح داده شود.

👈 اگر در رابطه با لیست بیماری های نظام وظیفه و اینکه چه بیماری هایی شامل معافیت میشود سوال دارید در همین سایت مقالات متعددی در این موضوع وجود دارد. برای مشاوره سربازی میتونید همین الان با سرباز مشاور تماس بگیرید.

4 پاسخ

  1. سلام من واریکوسل گرید سوم رو عمل کردم و واریکوسل گرید یک هم دارم. تکرر ادرار و نشت دو سه قطره ای هم دارم ولی دکتر قبلی گفته که تو آزمایش ادرارت مشکلی نیست شاید بخاطر اضطراب و استرسه. میخواستم بدونم با لین شرایط امکان معافیت دائم برای من وجود داره؟

    1. با سلام
      اگه حین خدمت بگیم ما مشکل معده یا قلب یا هر چیز شبیه به اینها رو داریم اون موقع نمیگن چرا قبل از خدمت اقدام نکردین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

استخدام وزارت اطلاعات

استخدام وزارت اطلاعات

استخدام در وزارت اطلاعات یکی از پر تکرار ترین سوالاتی است که مخاطبین مجموعه سرباز مشاور میپرسند.برای ورود به وزارت اطلاعات قطعا باید مراحل مشخصی

ادامه مطلب »
Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید