بیمه سربازی

صفر تا صد اطلاعات در خصوص بیمه سربازی

👈 آیا در دوران سربازی بیمه هستید؟

👈 هزینه های درمانی شما بر عهده نیروهای مسلح است؟

👈 سوابق بیمه و خدمت سربازی جز سنوات محسوب خواهد شد؟

👈 میشود بیمه سربازی را به تامین اجتماعی وصل کرد؟

👈 از بیمه نیروهای مسلح همه جا میشود استفاده کرد؟

د رابطه با بیمه نیروهای مسلح و هر بیمه دیگری با توجه به اصل بیمه تقریبا خدمات یکسان است و نیروهای مسلح هم مانند شرکت نفت یا تامین اجتماعی یا بعضی از بانک ها بیمه مستقل خود را دارد و هرکسی در نیروهای مسلح عضو باشد چه کادر و چه پرسنل وظیفه میتواند از مزایای بیمه نیرو های مسلح بهره مند شود.

در این مقاله بطور مفصل به تمامی سوالات شما در خصوص بیمه نیروهای مسلح پاسخ میدهیم.کافیست تا انتهای این مقاله با  ما همراه باشید.

هر مجموعه و سازمانی بر اساس قانون باید پرسنل خود را بیمه کند تا در زمان نیاز بیمه بتواند بار هزینه ها را به دوش بکشد.

ممکن است این بیمه مستقل برای خود سازمان باشد مانند بیمه نیرو های مسلح یا بیمه شرکت نفت یا ممکن است سازمان خود را توسط شرکت کار گذار بیمه تحت پوشش قرار داده باشد مانند بیمه تامین اجتماعی که بیشترین حجم تحت پوشش را در کشور ما در اختیار دارد.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت سربازی

سربازان خم از این قاعده مستثنا نیستند و با خدمت کردن در هر کدام از یگان های نظامی قطعا تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار میگیرند و در صورت بروز حوادث یا وجود بیماری میتوانند با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرار داد نیروهای مسلح تقریبا بطور رایگان از خدمات بیمه استفاده کنند.

برای مثال زمانی که مشمول برای مواردی همچون جراحی یا شکستگی ها یا حتی خدمات دندان پزشکی به مراکز درمانی مراجعه میکند در صورتی که این مراجعه با هماهنگی یگان خدمتی و اصطلاحا نامه اعزام به بیمارستان مورد نظر صورت گیرد سرباز هیچ هزینه ای در قبال درمان پرداخت نخواهد کرد.

البته اگر هماهنگی با یگان خدمتی صورت نگرفته باشد سرباز موظف است درصدی از هزینه درمان را طبق روال معمول پرداخت نماید.

دقت داشته باشید برای استفاده از بیمه نیروهای مسلح حتما باید به مراکزی مراجعه کنید که طرف قرار داد نیروهای مسلح باشد.

صفر تا صد اطلاعات در خصوص بیمه سربازی

علاوه بر خدمات درمانی و درواقع تخفیف هایی که بیمه متحمل میشود مزایای دیگری در بیمه نیروهای مسلح وجود دارد.زمانی که شما وارد دوره سربازی میشوید و دو سال از عمر خود را در آن میگذرانید احتمالا در حال فکر کردن به تلف شدن عمر در این زمان هستید.

در حالی که تمامی مدت خدمت سربازی را به عنوان سنوات خدمتی یا همان سابقه شغلی میتوان به سوابق شغلی بعد از خدمت سربازی اضافه نمود.

برای مثال اگر شما بعد از سربازی دارای شغل آزاد باشید و خود را بیمه کرده باشید یا شاغل در شهرداری باشید یا حتی مشغول بکار در یک نانوایی باشید و حداقل دو سال از سابقه کاری شما در بیمه تامین اجتماعی گذشته باشد میتوانید با پرداخت مبلغی تمامی سنوات و طول دوره خدمت سربازی را به سابقه خود اضافه کنید.

با اینکار نه تنها شما عمری تلف نکردید بلکه با دارا بودن حداقل دو سال سابقه بیمه از خدمت سربازی ترخیص میشوید.بیمه نیروهای مسلح در سطح وسیعی از خدمات درمانی کاربرد دارد.

اگر دقت کرده باشید سپاه یا ارتش یا نیروی انتظامی حتی وزارت دفاع دارای مراکز درمانی تحت نظر خود هستند و پرسنل خود را بطور کامل پوشش میدهند و شخصی که در نیروهای مسلح در هر سطحی مشغول بکار باشد چه کادر پایور و چه پرسنل وظیفه از تمامی این مراکز در هرجای ایران میتوانند استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی به شما : پیگیری محل اعزام به خدمت سربازی

بطور کلی در رابطه با بیمه نیروهای مسلح و خدمات درمانی و البته سوابق شغلی در این مقاله صحبت کردیم تا شما مشمولین عزیز بدون نگرانی از هزینه های درمانی یا حتی سوابق شغلی و بازنشستگی وارد خدمت سربازی شوید و تلقین جمله هدر رفتن عمر خود داری کنید!

چرا که اگر اینگونه بود تمامی افراد موفق و تحصیل کرده و مدیران شرکت های دولتی و خصوصی یا استادان دانشگاه و شخصیت های بزرگ علمی نباید به سربازی رفته باشند در حالی که قطعا اینگونه نیست پس ذهن خود را گول نزنید و با قدرت وارد این دوره شوید.

سرباز مشاور در کنار شماست و آماده پاسخگویی به سوالات شما میباشد.در صورت بروز هرگونه سوال با ما تماس بگیرید.

69 پاسخ

  1. سلام،آیا بیمه سربازی شامل عمل زیبایی،افتادگی پلک می شود،هزینه آنرا پوشش میدهد،یا،نه.
    لطفا جواب بدهید.

  2. سلام سرباز هستم برای اینکه برای همسرم هم دفترچه بیمه بگیرم به کجا باید مراجعه کنم؟

  3. سلام من میخاستم بدونم ک اگه قبل از خدمت حدود یک ماه بیمه رد شده باشه برام اون دوسال بیمه سربازیم هم میتونم بیارم رو سابقه بیمه یا باید بیشتر باشه؟

  4. با سلام وقتتون بخیر باشه من کلن ۱۴ماه و ۲۲ روز خدمت کردم کسری داشتم ۱۰/۲۲ خدمتم تموم میشه میخوام ببینم بیمم چرا قطع شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید