امریه وزارت نفت ۱۴۰۳ + ظرفیت، تاریخ جذب و حقوق

تاریخ بروزرسانی قوانین امریه وزارت نفت: تیر ماه ۱۴۰۳

فایل صوتی زیر رو گوش کنید تا سریع از شرایط و نحوه ثبت نام امریه وزارت نفت مطلع بشید:

گذراندن دوره خدمت سربازی در وزارت نفت و شرکت های زیر مجموعه آن بعنوان سرباز امریه جز اولویت های بسیاری از مشمولان خدمت سربازی است.در واقع میشه گفت امریه وزارت نفت جز پر طرفدارترین امریه سربازی میباشد.

در ادامه مطالب بطور دقیق و با جزئیات کامل شرایط پذیرش در این وزارت خانه صحبت خواهیم کرد همچنین توضیحاتی در مورد زمان و نحوه ثبت نام میدهیم تا به سادگی بتوانید دوران خدمت سربازی را در وزارت نفت سپری کنید.

امریه وزارت نفت ۱۴۰۳

امریه وزارت نفت

وزارت نفت بعنوان یکی از برزگترین و قدرتمندترین وزارت خانه های ایران است بطرز عجیبی دارای گستردگی و زیر مجموعه های فراوانی میباشد. از جمله زیر مجموعه های وزارت نفت این سازمان ها هستند:

 • شرکت ملی نفت ایران
 • شرکت ملی گاز ایران
 • شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران
 • شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی

البته جالب است بدانید هر کدام از شرکت های گفته شده بعنوان شرکت مادر خودش چندین شرکت زیر مجموعه دارد که برای امریه وزارت نفت ۱۴۰۳، پذیرش در تمامی این شرکت ها امکان پذیر میباشد و میتوان با تایید در مصاحبه در وزارت نفت پذیرش شد.

زمانبندی و نحوه ثبت نام امریه وزارت نفت

تمامی امریه های سربازی در ارگان های دولتی همچون وزارت نفت دارای زمان بندی مشخص میباشد.در واقع شما بر اساس فراخوانی که از سوی وزارت نفت داده میشود باید بموقع ثبت نام کنید و دارای تاریخ اعزام مشخصی باشد.

در وزارت نفت ثبت نام امریه سربازی در ۱۰ روز اول ماه های زوج انجام میشود همچنین لازم است حداقل ۶ ماه قبل از تاریخ اعزام فرآیند ثبت نام را طبق جدول مشخصی که وجود دارد شروع کنید.در غیر اینصورت دریافت امریه با توجه به متقاضیان زیادی که وجود دارد ملقی خواهد شد.

در جدول پایین که توسط خود وزارت نفت منتشر شده است میتوانید از زمان ثبت نام تا زمان مصاحبه حضوری و در نهایت نامه نگاری با ستاد کل نیروهای مسلح را مشاهده کنید:

جدول زمانبندی ثبت نام امریه وزارت نفت

مراحل ثبت نام امریه وزارت نفت

 • ورود به سامانه pmhr.mop.ir
 • انتخاب گزینه امریه سربازی
 • ثبت اطلاعات خواسته شده
 • بارگذاری مدارک خواسته شده
 • حضور در جلسه کصاحبه حضوری
 • ارائه برگه اعزام ( برگه سبز )
 • گذراندن دوره آموزشی و ورد به وزارت نفت

درخواست امریه وزارت نفت

برای درخواست امریه وزارت نفت به هیچ عنوان لازم نیست به مکانی مراجعه یا با جایی تماس بگیرید بلکه باید در ۱۰ روز اول ماه های زوج از طریق سامانه گفته شده ثبت درخواست انجام دهید. دقت داشته باشید برای امریه وزارت نفت ۱۴۰۳ با توجه به اینکه ستاد کل نیروهای مسلح سخت گیری های زیادی دارد داشتن مدرک تحصیلی معتبر و رزومه خوب و دقیقا قرار گیری در شرایط خواسته شده بسیار مهم است.

تعداد تقاضا برای امریه در این وزارت خانه زیاد است بنابراین اولویت با کسانی است که دارای مدرک تحصیلی بالاتر و شرایط بیشتری هستند همچنین اکثر پذیرش در مناطق جنوب خواهد بود پس باید آمادگی این موضوع را داشته باشید و با تصور اینکه صرفا در منطقه بومی خدمت خواهید کرد وارد مراحل پذیرش نشوید.

جذب امریه وزارت نفت

جذب امریه وزارت نفت همچون امریه در دیگر ارگان های دولتی بر اساس شرایطی همچون سن ، مدرک و رشته تحصیلی و دیگر موارد گفته شده صورت میگیرد اما موضوعی که باید به آن اشاره کرد این است که معمولا در این وزارت خانه بر خلاف دیگر ارگان ها با واسطه و آشنا نمیشود وارد دوره امریه شد و باید حتما تخصص شخص مورد تایید قرار گیرد.

برای اینکه بتوانید جذب امریه وزارت نفت شوید لازم است حتما شرایط گفته شده را داشته باشید و در سامانه منابع انسانی این وزارت خانه ثبت نام کنید تا برای مصاحبه حضوری و گذراندن روال اداری با شما تماس گرفته شود البته دقت کنید حتما طبق جدول زمان بندی گفته شده اقدام کنید.

ظرفیت امریه وزارت نفت در سال ۱۴۰۳

هیچ ظرفیت اعلامی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح یا وزارت نفت در خصوص ظرفیت امریه وزارت نفت اعلام نشده است اما با توجه به کمبود سرباز در ارگان های نظامی و درخواست زیاد امریه میشه این پیش بینی را داشت که ظرفیت ها نسبت به سال های گذشته کمتر است تا جایی که ستاد کل امریه مشمولان دارای مدرک کارشناسی را بطور کامل حذف کرد!

سوالات مصاحبه امریه وزارت نفت

سوالات مصاحبه امریه وزارت نفت

در مصاحبه امریه وزارت نفت همانند دیگر ارگان هایی که دارای شرایط مصاحبه هستند میتوان مصاحبه را به ۲ قسمت مصاحبه عقیدتی و علمی تقسیم کرد.در مصاحبه عقیدتی که سوالات معمول دانش دینی ، عقیدتی و سیاسی پرسیده میشود و در مصاحبه علمی در خصوص رشته و مدرک تحصیلی و سوابق پزوهشی و آموزشی سوال خواهد شد.

در نظر داشته باشید کسانی که سابقه کار مرتبط در حوزه نفت یا شرکت های مرتبط با وزارت نفت را دارند یا دارای مقاله علمی در این زمینه هستند بالاترین شانس برای جذب در امریه وزارت نفت را خواهند داشت.

سایت و سامانه امریه وزارت نفت

وزارت نفت تنها یک سامانه برای ثبت نام دارد و هر گونه سایت و اپلیکیشنی تبلیغاتی در خصوص امریه وزارت نفت داشته باشد قطعا در حال انجام کلاهبرداری میباشد.

تنها سامانه ثبت نام امریه وزارت نفت pmhr.mop.ir است که در ۱۰ روز اول ماه های زوج یعنی ۶ بار در سال باز خواهد شد و طبق برنامه زمانبندی اعلام شده فرآیند جذب سرباز امریه را انجام میدهد.

این مطلب قطعا میتواند در مسیر گرفتن امریه به شما کمک کند: امریه دانش بنیان

نحوه پیگیری امریه وزارت نفت

در صورتی که ثبت نام انجام داده اید و دقیقا طبق مراحل و جدول زمان بندی پیش رفته اید میتوانید از طریق سامانه ای که وزارت نفت مشخص کرده است روند بررسی و جذب و گزینش را مشاهده کنید.

برای اینکار داشتن با داشتن یکی از این موارد میتوانید استعلام بگیرید:

✔️ کد رهگیری دریافتی در زمان ثبت نام از سامانه

✔️ کد ملی مشمول

کافیست وارد سامانه eservice.mop.ir شوید و با وارد کردن یکی از دو مورد گفته شده در جریان آخرین نتیجه ثبت نام و درخواست امریه قرار بگیرید. بدیهی است تنها کسانی که از طریق سامانه ثبت نام اقدام به وارد کردن اطلاعات کرده باشند امکان مشاهده و پیگیری نتیجه درخواست را دارند.

حقوق سربازان امریه وزارت نفت چقدر است ؟

حقوق امریه وزارت نفت جز یکی از مهم ترین دغدغه های مشمولان متقاضی امریه سربازی است.در مورد حقوق سربازان امریه وزارت نفت باید گفت مبنا حقوق همان حقوق سربازی میباشد .در واقع کسی که در وزارت نفت امریه شده است معادل سربازی که در مناطق غیر عملیاتی خدمت میکند مطابق شرایطی همچون مدرک تحصیلی و تاهل و داشتن فرزند حقوق میگیرد.

البته در صورتی که محل خدمت جز مناطق بد آب و هوا باشد به مشمول ضریب حقوقی دیگری هم تعلق میگیرد که طبق قوانین فعلی حقوق سربازی میتوان حقوقی بین ۳ میلیون و پانصد هزار تومان تا حداکثر ۹ میلیون تومان را برای سربازان در نظر گرفت.

شرایط مورد نیاز برای امریه شدن در وزارت نفت

همچون ارگان های دیگر وزارت نفت هم شرایطی مشخص برای امریه شدن در این وزارت خانه و شرکت های تابعه آن در سراسر کشور در نظر گرفته است که مهم ترین آن ها این موارد میباشد:

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری
 • داشتن حداقل معدل های تعیین شده نسبت به دانشگاه محل تحصیلی و مدرک تحصیلی
 • تاهل
 • معاف از خدمات رزمی ( غیر از معاف از رزم گروه ب )
 • عدم غیبت سربازی
 • عدم اعزام مجدد به سربازی
 • عضویت در خانواده ایثارگران
 • عضویت در کمیته امداد امام خمینی
 • عضویت در سازمان بهزیستی

۲ شرط اول بعنوان شروط اصلی در نظر گرفته خواهد شد و در شروط بعدی داشتن حداقل یک مورد از موارد گفته شده الزامی میباشد و در غیر اینصورت درخواست شما رد خواهد شد.

همچنین برای امریه در پژوهشگاه صنعت نفت لازم است فارغ التحصیلی یکی از دانشگاه دولتی مطرح باشید و حداقل معدل تعیین شده برای رشته های فنی ۱۷ و غیر فنی ۱۸ در نظر گرفته شده است.

امریه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی از آذر ماه ۱۴۰۳ توسط ستاد کل نیروهای مسلح لغو شده است.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: امریه وزارت نیرو

دانشگاه های مورد تایید امریه وزارت نفت ۱۴۰۳

 • دانشگاه صنعت نفت
 • دانشگاه صنعتی شریف
 • دانشگاه تهران
 • دانشگاه تربیت مدرس
 • دانشگاه صنعتی امیر کبیر
 • دانشگاه صنعتی اصفهان
 • دانشگاه شیراز
 • دانشگاه شهید بهشتی
 • دانشگاه علم و صنعت
 • دانشگاه فردوسی مشهد
 • دانشگاه تبریز

✔️ داشتن حداقل معدل ۱۵ برای فارغ التحصیلان این دانشگاه ها جهت امریه الزامی است.

✔️ فارغ التحصیلان مابقی دانشگاه های دیگر کشور با حداقل معدل ۱۶ میتوانند درخواست امریه دهند.

✔️ اولویت پذیرش با فارغ التحصیلان دانشگاه های گفته شده است.

مزایای دریافت امریه وزارت نفت

✔️ خدمت در وزارت نفت بصورت سرباز امریه بومی
✔️ حضور در محیط کاری
✔️ افزایش توانایی کار اجرایی
✔️ امکان استخدام بعد از پایان دوره امریه
✔️ سابقه کار در شغل تخصصی مشخص
✔️ خدمت در ساعت اداری
✔️ این موارد برای هر سربازی میتواند جذاب باشد .البته به یاد داشتته باشید درست است که در امریه وزارت نفت از ✔️ شرایط خوبی برخوردار خواهید بود اما قطعا از شما بعنوان کسی که گزینش شدید کار خواسته خواهد شد.

رشته های تحصیلی مورد پذیرش امریه سربازی وزارت نفت

علاوه بر دانشگاه و معدل و مقطع تحصیلی اعلام شده رشته های مشخصی هم برای امریه در وزارت نفت از سوی این وزارتخانه اعلام شده است که شامل این موارد میباشد:

مهندسی بالا دستی نفتزمین شناسی
ژئوفیزیک(گرایش لرزه شناسی،ژئوفیزیک،مغناطیسمهندسی ایمنی
ایمنی صنعتیمهندسی سیستم های انرژی
مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیونحقوق
مهندسی برق(گرایش کنترل و ابزار دقیق)مهندسی شیمی(گرایش مخزن)
مهندسی صنایعمهندسی مکانیک
مهندسی عمرانمهندسی متالوژی و مواد
مهندسی کامپیوتر مهندسی معدن
مدیریت اجرایمدیریت صنعتی
اقتصادحسابداری
دریانوردی مهندسی فناوری اطلاعات

با توجه به اینکه نیاز به این رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری میباشد لذا تحصیل در گرایش های خاص این رشته ها صورت خواهد گرفت بنابراین مد نظر وزارت نفت علاوه بر رشته گرایش مشخصی هم میباشد که میتوانید جهت اطلاع از گرایش های مورد نظر وزارت نفت همین الان با سرباز مشاور تماس بگیرید.

این مطلب می تواند در مسیر امریه گرفتن به شما کمک کند: امریه وزارت ارتباطات

مدارک مورد نیاز امریه سربازی وزارت نفت

برای ثبت نام در سامانه امریه وزارت نفت در قدم اول یعنی قبل از مصاحبه حضوری و گزینش کافیست اطلاعات اولیه خواسته شده و نوع مدرک تحصیلی و دیگر شرایط موجود را ثبت کنید اما در صورت دعوت به مصاحبه داشتن این مدارک الزامی است:

 • برگه آماده به خدمت یا برگه سبز بدون غیبت سربازی
 • مدارک کامل شناسایی ( کارت ملی و شناسنامه )
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • کارت ایثار یکی از اعضای درجه ۱ خانواده ( در صورت وجود )
 • گواهی عضویت در کمیته امداد ( در صورت وجود )
 • گواهی عضویت در سازمان بهزیستی ( در صورت وجود )
 • مدارک شغلی ، علمی یا پژوهشی ( در صورت وجود )
 • تکمیل فرم های درخواست امریه وزارت نفت
 • تکمیل تعهد خدمت سربازی امریه وزارت نفت

قطعا داشتن تمامی مدارک گفته لازم و ضروری است و باید مطابق با ثبت نام صورت گرفته باشد در غیر اینصورت به سادگی درخواست شما رد خواهد شد.

آیا لغو امریه وزارت نفت امکان پذیر است ؟

میشود این موضوع را از دو منظر مورد بررسی قرار داد:

لغو امریه توسط وزارت نفت

در صورتی که مشمول خلاف مقررات وزارت نفت عمل کند و مشکل انضباطی داشته باشد یا بیش از ۱۵ روز در محل خدمت حاضر نشود وزارت نفت یا شرکت تابعه میتواند نامه لغو امریه را به ستاد کل نیروهای مسلح صادر و مشمول را از خدمت در وزارت نفت منفک کند.

در اینصورت مشمول بعنوان سربازی فراری محصوب خواهد شد و مطابق مقررات باید در دادسرای نظامی حاضر شود تا بعد از پرداخت جریمه یا دیگر حکم های قاضی دوباره به ستاد کل جهت تقسیم مجدد در یکی از ارگان های نظامی معرفی شود.

لغو امریه توسط مشمول امریه وزارت نفت

مشمولانی هستند که بعد از مدتی بنا به دلایل مختلف همچون سختی کار یا مشکلات فردی نمیتوانند به خدمت سربازی امریه ادامه دهند یا حتی بعضی از مشمولان با استفاده از ایست خدمت تحصیلی قصد لغو امریه دارند.

در ابتدای پذیرش در امریه وزارت نفت از تمامی کسانی که پذیرفته میشوند تعهد کتبی گرفته میشود و عدم لغو امریه جز شروط پذیرش است.پس هیچگونه لغو امریه بصورت دلخواه وجود ندارد مگر اینکه واقعا شرایط مشمول خاص و توجیه پذیر باشد و مسول مربوطه با لغو امریه موافق باشد.

در اینصورت مشمول به ستاد کل نیروهای مسلح جهت تقسیم مجدد در یکی از ارگان های نظامی معرفی میشود و مابقی خدمت سربازی را طبق نظر ارگان نظامی مربوطه میگذراند.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: امریه اداره کار

سوالات متداول در خوصوص امریه در وزارت نفت ۱۴۰۳

امریه سربازی در وزارت نفت سخت است؟

قطعا خدمت در هر جایی سختی های خودش را دارد و در خصوص وزارت نفت میتوان سختی را در محل خدمت و شرایط آب و هوایی خاص دانست و خارج از این مضوع قطعا امریه وزارت نفت جز بهترین امریه های سربازی است.

تاریخ امریه وزارت نفت چه زمانی است؟

در ۱۰ روز اول ماه های زوج باید ثبت نام انجام شود همچنین در زمان ثبت نام تاریخ اعزام احتمالی باید ذکر گردد. در نظر داشته باشید تمام مراحل اداری امریه بین وزارت نفت و ستاد کل بر اساس تاریخ اعزام شما خواهد بود.

آیا امریه پتروشیمی و شرکت گاز با امریه وزارت نفت متفاوت است ؟

ارگان مرجع وزارت نفت میباشد اما تمامی شرکت های زیر مجموعه و تابعه میتوانند جذب امریه داشته باشند.

آیا امکان دریافت کسری خدمت در امریه وزارت نفت وجود دارد؟

قطعا با هیچگونه از کسری های خدمت سربازی تعیین شده در زمان امریه موافقت نخواهد شد.

امکان مراجعه حضوری برای درخواست امریه وجود دارد؟

هیچگونه سازمان و اداره ای برای پاسخگویی حضوری به متقضایان امریه سربازی تعریف نشده است و فقط از طریق سامانه های مذکور باید پیگیر این موضوع باشید.

مدت خدمت سربازی در امریه وزارت نفت چقدر است؟

مدت خدمت سربازی در انواع امریه های سربازی ۲۴ ماه است و کاهش ۳ ماه مدت خدمت سربازی فقط در مورد سربازان در حال خدمت در ارگان های نظامی میباشد.

اگر همچنان ابهامی در مورد امریه سربازی در وزارت نفت دارید حتما با مشاوران سرباز مشاور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

نیاز به مشورت داری کلیک کن !