امریه سازمان انرژی اتمی + شرایط، ثبت نام در سایت، فرم ها، مدارک و رشته های مورد نیاز

امریه سازمان انرژی اتمی + شرایط، ثبت نام در سایت، فرم ها، مدارک و رشته های مورد نیاز

تاریخ بروزرسانی اطلاعات و قوانین: ۱۴۰۳/۰۳/۰۵

اگر فرصت خواندن متن را ندارید، فقط به فایل صوتی زیر گوش دهید تا با شرایط و نحوه ثبت نام در سایت امریه سازمان انرژی اتمی آشنا شوید:

برای گذراندن دوره سربازی در شرایط دلخواه میتوانید از امریه سازمان انرژی اتمی استفاده کنید و دوران سربازی را با توجه به شرایط تعیین شده در این ارگان بگذرانید. سرباز مشاور در ادامه به شما کمک خواهد کرد تا از تمامی شرایط و قوانین جذب امریه سربازی مطلع شوید و به سادگی شرایط پذیرش در این سازمان را دریافت کنید.

شرایط امریه سازمان انرژی اتمی

شرایط امریه سازمان انرژی اتمی

وجود شرایط در امریه سربازی هر ارگانی موضوعی عادی تلقی میشود و همین مسئله باعث شده است تا همه مشمولان خدمت سربازی نتوانند از شرایط امریه بهره مند شوند. در خصوص سازمان انرژی اتمی میتوان به این شرایط ( عمومی و اختصاصی)  اشاره کرد:

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری
 • نداشتن غیبت سربازی ( سنوات پشت دفترچه ای )
 • نداشتن سابقه خدمت قبلی ( مربوط به مشمولانی که ایست خدمت زده اند )
 • نداشتن سوابق کیفری و مشکلات اخلاقی مخالف با شئونات اسلامی
 • تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان انرژی اتمی و انجام مسولیت های محوله بدون کاستی

چند نکته مهم در خصوص شرایط امریه انرژی اتمی

هیچگونه کسری خدمتی در این سازمان مورد موافقت قرار نمیگیرد پس در صورت داشتن کسری خدمت سربازی برای امریه در این سازمان درخواست ندهید یا کلا قید کسری خدمت را بزنید!

علاوه بر مدرک تحصیلی در رشته های مورد نیاز ، سطح دانشگاه نیز جز در پذیرش نهایی تعیین کننده است در نتیجه اولویت با مدرک تحصیلی بالاتر در دانشگاه بهتر است.

برای امریه سازمان انرژی اتمی ،بومی بودن ملاک نیست و تمامی مشمولان حائز شرایط امکان ثبت درخواست امریه دارند.

در شرایط امریه تاکید شده است ، سازمان هیچ مسولیتی در قبال تامین خوابگاه در طول دوران امریه ندارد و تنها در صورت امکان این شرایط را فراهم میکند پس در صورت غیر بومی بودن حتما به این نکته توجه کنید.

حقوق و مزایای سرباز امریه انرژی اتمی بر اساس مصوبات ستاد کل نیروهای مسلح است و سازمان انرژی اتمی در این خصوص مسولیتی ندارد.

امکان جابه جایی در طول دوران امریه سربازی وجود ندارد و با تعیین محل خدمت باید تمام مدت امریه در همان محل سپری شود.

امریه سربازی سازمان انرژی اتمی چگونه است؟

سازمان انرژی اتمی یکی از ارگان های دولتی زیر مجموعه ریاست جمهوری است که تمامی فعالیت های مربوط به انرژی هسته ای را در ماموریت خود دارد در نتیجه این سازمان و تمامی سایت ها و ادارات زیر مجموعه آن در چنین فعالیتی قرار دارند.

با توجه به فرآیند امریه سربازی در ارگان های دولتی و تامین بخشی از نیروی متخصص توسط مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی در رشته های مختلف، سازمان انرژی اتمی هم جز ارگان هایی است که دارای جذب امریه سربازی میباشد.

تمامی مشمولان حائز شرایط میتوانند برای امریه درخواست دهند تا طول مدت خدمت سربازی ( ۲۴ ماه ) در این سازمان بگذرانند و علاوه بر دور نشدن از فضای علمی در شرایط کاری هم قرار بگیرند و تجربیات خوبی کسب کنند.

توجه

امریه انرژی اتمی دارای شرایط خاصی است که مشمولان باید حتما حائز آن باشند. در ادامه به بررسی این شرایط میپردازیم.

رشته های مورد نیاز برای امریه انرژی اتمی

رشته های مورد تایید امریه انرژی اتمی

علاوه بر اینکه مشمول باید دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری باشد همچون دیگر امریه های سربازی نیاز است تا رشته مشمول هم مطابق با رشته های مورد نیاز امریه باشد. در فراخوان امریه انرژی اتمی اعلام نیاز در خصوص این رشته ها منتشر شده است.

 رشته های مورد تایید امریه انرژی اتمی
مهندسی هسته ایمهندسی برق
مهندسی مکانیکمهندسی معدن
مهندسی شیمیحقوق
مهندسی کامپیوترروابط بین الملل
مهندسی موادحسابداری و مدیریت مالی
مهندسی زمین شناسیمهندسی پلیمر
فیزیکمدیریت دولتی
شیمیمدیریت استراتژیک
مهندسی محیط زیستMBA
مهندسی کشاورزیمهندسی صنایع
مدیریت بازرگانیمهندسی عمران

توجه!

در خصوص رشته MBA گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی مورد نیاز و تایید سازمان است.

در خصوص رشته مهندسی عمران گرایش سازه ، زلزله و آب مورد نیاز و تایید سازمان است.

در خصوص رشته مدیریت بازرگانی گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی مورد نیاز سازمان است.

سایت سازمان انرژی اتمی امریه سربازی

امریه سازمان انرژی اتمی سامانه و سایتی مشخص دارد تا از طریق آن مشمولان بتوانند از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت امریه سازمان انرژی اتمی مطلع شوند. سایت سازمان انرژی اتمی امریه سربازی به آدرس www.aeoi.org.ir میباشد.

در این سایت شرایط گفته شده و رشته های مورد نیاز برای امریه اطلاع رسانی میشود و فایل فرم های لازم جهت ثبت نام در امریه بصورت غیر حضوری وجود دارد تا تمامی مشمولان قبل از ثبت نام بتوانند از آن بطور دقیق مطلع شوند.

مدارک امریه سازمان انرژی اتمی

 • دانلود و تکمیل فرم تقاضای انجام خدمت وظیفه از سامانه
 • دانلود و تکمیل فرم تقاضای امریه سربازی سازمان انرژی اتمی
 • آخرین مدرک تحصیلی ( گواهی موقت یا نامه ابطال معافیت تحصیلی )
 • اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • ۳ قطعه عکس ۴*۳

نکته

ارائه تمام مدارک گفته شده در زمان مصاحبه حضوری الزامی میباشد.

ثبت نام امریه سازمان انرژی اتمی

برای ثبت نام در امریه سازمان انرژی اتمی با وجود اینکه سامانه مشخصی تعریف شده است اما ثبت نام در سامانه انجام نمیشود. در واقع لازم است تا مدارک گفته شده تهیه و آماده گردد و از هر جای ایران به آدرس پستی سازمان انرژی اتمی ارسال شود.

در روش دوم مشمولانی که سامن تهران هستند یا امکان مراجعه حضوری دارند میتوانند مدارک را بصورت حضوری مستقیما به میز خدمت رسان سازمان انرژی اتمی ارائه دهند و بعد از آن منتظر بررسی مدارک و تماس از طریق سازمان انرژی اتمی باشند.

این مطلب هم می تواند به شما در مسیر امریه شدن کمک فراوانی کند: امریه کارآفرینان

آدرس پستی سازمان انرژی اتمی جهت ارائه مدارک امریه سربازی:

آدرس: تهران، انتهای کارگر شمالی، سازمان انرژی اتمی ایران، اداره کل توسعه منابع انسانی و تحول اداری، واحد امریه سربازی

کد پستی: ۱۴۳۹۹۵۵۹۳۱

توجه

با ارسال مدارک روند بررسی جذب امریه شما آغاز میشود و ظرف مدت حداکثر ۲ ماه اطلاع رسانی خواهد شد. متقاضیان باید توجه داشته باشند از ارسال دفترچه خدمت سربازی تا قبل از انجام پذیرش و تایید نهایی انرژی اتمی جدا خودداری کنند.

بنابراین بعد از تایید سازمان، تاریخ اعزام مورد نیاز توسط سازمان انرژی اتمی به مشمول اطلاع رسانی میشود تا مطابق با همان تاریخ برگه آماده به خدمت سربازی ارسال شود.

جذب امریه سازمان انرژی اتمی

جذب امریه سازمان انرژی اتمی بر اساس ساز و کار مشخص شده در این سازمان بعنوان یک مجموعه دولتی انجام میشود. سازمان انرژی اتمی با هماهنگی های صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح مشمولان دارای شرایط مشخص شده را به خدمت میگیرد.

امریه سازمان انرژی اتمی ۲۴ ماه است و مشمولان باید در محل های خدمت تعیین شده توسط این سازمان در یکی از سایت های سازمان انرژی اتمی مشغول به کار شوند. باید بدانید در اطلاعیه های این سازمان در خصوص تامین خوابگاه آمده است سازمان تعهدی در این خصوص ندارد.

همچنین میزان حقوق پرداختی به مشمولان بر اساس حقوق سربازی پرداختی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح است و در خصوص استخدام رسمی در این سازمان بعد از دوران امریه هم تعهدی شامل سازمان انرژی اتمی نمیشود.

زمان امریه انرژی اتمی

بسیاری از مشمولان طبق عرف دیگر سازمان های دارای جذب امریه سربازی به دنبال زمان امریه انرژی اتمی هستند. در سازمان انرژی اتمی موضوع زمان بندی وجود ندارد و تقریبا در تمامی ماه های سال میشود برای امریه شدن درخواست داد.

البته در نظر داشته باشید مشمولان در ابتدا باید مدارک خود را ارسال کنند و یا مراجعه حضوری داشته باشند و بعد از طی کردن مراحل گزینش و مصاحبه تاریخ جذب نهایی بر اساس تاریخ اعزام که حداقل ۴۵ روز قبل از اعزام است به مشمول اطلاع رسانی میشود.

بنابراین به هیچ عنوان تا قبل از جذب نهایی نباید دفترچه آماده به خدمت ارسال شود تا سازمان اطلاع رسانی ها و هماهنگی های لازم در این خصوص را انجام دهد.

مصاحبه های امریه سازمان انرژی اتمی ۱۴۰۳

طبق روال معمول امریه های سربازی مصاحبه امریه انرژی اتمی در مراحل گزینش انجام میشود و شامل ۲ قسمت کلی است:

مصاحبه عقیدتی

در مصاحبه عقیدتی سیاسی سوالات در این خصوص از مشمولان پرسیده میشود تا مشمول منطبق با عقاید سیاسی عقیدتی موافق با جمهوری اسلامی و مامیوریت های این سازمان باشد و در صورت تایید وارد فاز بعدی مصاحبه میشود.

مصاحبه علمی

در مصاحبه علمی رشته و مدرک تحصیلی و البته دانشگاه متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد همچنین در خصوص پایان نامه مشمول یا فعالیت های علمی و پژوهشی سوالاتی پرسیده میشود. داشتن سابقه علمی و کاری مرتبط همچنین مقالات بین المللی و معتبر شانس متقاضی به شدت افزایش پیدا میکند.

این مطلب هم می تواند به شما کمک فراوانی در مسیر امریه شدن بکند: امریه مصلی تهران

مزایای امریه سازمان انرژی اتمی

 • خدمت در محل بومی زندگی مشمول
 • کسب تجارب کاری و حرفه ای
 • سابقه کار اجرایی
 • افزایش احتمال استخدام بعد از پایان امریه
 • محیط کاری مناسب
 • ساعت کار مناسب ( ساعت اداری )
 • قرار گرفتن در شرایط کاری منطبق با رشته تحصیلی

نکته

در هر امریه ای مزایا و معایب بطور نسبی در نظر گرفته میشود در واقع ممکن است تمام موارد برای همه مشمولان مزایا محسوب نشود و حتی خدمت سربازی در محیط نظامی راحت تر باشد. در کل قبل از اقدام از کسانی که در این سازمان امریه شدند تحقیقات لازم را انجام دهید.

فرم درخواست امریه انرژی اتمی

فرم امریه انرژی اتمی که لازم است از سامانه دریافت و تکمیل شود توسط سازمان انرژی اتمی در اختیار عموم مشمولان قرار داده شده است و حتما باید توسط مشمول تکمیل و به آدرس گفته شده ارسال شود.

دانلود فرم تقاضای امریه سربازی

دانلود فرم تقاضای انجام خدمت سربازی

دانلود فرم گزینش سازمان انرژی اتمی

توجه

دقت داشته باشید تمامی اطلاعات ثبتی در فرم ها و مدارک ارسالی صحیح و واقعی باشد. در هرجای مراحل گزینش که خلاف این موضوع اثبات شود قطعا روند بررسی قطع و امریه لغو خواهد شد.

در پایان

در این مقاله سعی شد تا به جزئیات امریه انرژی اتمی پرداخته شود. میتوانید با مطالعه این مقاله به سادگی از صفر تا صد شرایط امریه مطلع شوید و در صورت داشتن شرایط برای جذب در این سازمان اقدام کنید.

همچنین میتوانید برای مشاوره همین الان با سرباز مشاور تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب سرباز مشاور شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

امریه اداره کار و تعاون + شرایط، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام در سامانه

امریه اداره کار و تعاون + شرایط، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام در سامانه

بر اساس فراخوان امریه وزارت کار و تعاون شرایط امریه اداره کار در ۲ حالت شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی شده است و لازم است تمامی مشمولان علاوه بر داشتن شرایط عمومی دارای بیشترین شرایط اختصاصی باشند تا در اولویت پذیرش قرار بگیرند.

ادامه مطلب »
امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران + شرایط، مدارک و رشته های مورد نیاز برای ثبت نام و سوالات متداول

امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران + شرایط، مدارک و رشته های مورد نیاز برای ثبت نام و سوالات متداول

همچون دیگر امریه های سربازی که توسط ارگان های دولتی و غیر دولتی ارائه میشود، امریه بنیاد شهید هم دارای شرایط بخصوصی است و لازم است تا متقاضی دریافت امریه حتما دارای این شرایط باشد.

ادامه مطلب »
نیاز به مشورت داری کلیک کن !