سربازی و امریه شدن کار آفرینان چگونه است؟

معافیت سربازی کارآفرینان

تاریخ بروزرسانی اطلاعات و قوانین: ۱۴۰۳/۰۳/۰۳

اگر فرصت حواندن متن را ندارید، فقط به فایل صوتی زیر گوش دهید تا با موضوع امریه کار آفرین آشنا شوید:

افراد بسیاری وجود دارند که دارای مهارت های خاص و مهمی میباشند و به دنبال امریه سربازی می باشند تا در دوران خدمت سربازی خود زمان آزاد کافی برای رسیدگی به امور شرکت یا استارت آپ خود را داشته باشند.

ثبت نام سرباز کارآفرین ۱۴۰۳

ثبت نام سرباز کارآفرین 1403

همانطور که گفته شد سربازان کار آفرین که دارای مجموعه شغلی با تعداد پرسنل مشخص هستند و در فعالیت های تولیدی ، پژوهشی و فناورانه مشغول به کار هستند میتوانند از شرایط جایگزینی خدمت استفاده کنند.

برای ثبت نام لازم است تا در سایت جذب امریه دانش بنیان ثبت نام شود تا بعد از احراز شرایط شخص و بررسی شرکت و دیگر موارد اداری امتیازات لازم به مشمول تعلق گیرد و بعد از آن روند جذب امریه کار آفرین آغاز شود.

سامانه www.daneshbonyan.isti.ir بعنوان سامانه معاونت علمی ریاست جمهوری به همین منظور راه اندازی شده است و تمامی متقاضیان و کار آفرینان از سراسر کشور میتوانند در آن ثبت نام کنند.

شرایط مورد نیاز جهت جذب نیروهای امریه کار آفرین

از جمله مهم ترین شرایطی که برای امریه کار آفرین باید داشت میتوان به این موارد اشاره کرد:

  • عدم غیبت سربازی غیر موجه
  • عدم اعزام مجدد ( سابقه خدمت قبلی )
  • حائز شرایط بودن شرکت از نظر تعداد پرسنل و گردش مالی
  • ثبت نام در بازه زمانی مشخص شده
  • حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
  • کسب حداقل امتیاز ۸۰ طبق جدول امتیاز بندی دانش بنیان

دقت داشته باشید داشتن تمامی شرایط گفته شده برای سرباز کار آفرین الزامی است و در صورت نبود هر کدام از این موارد فرآیند جذب امریه کارآفرین بطور کامل لغو میشود.

رشته های مورد نیاز امریه کار آفرین

رشته های مورد نیاز امریه کارآفرین

با توجه به اینکه در اغلب امریه های سربازی ارائه شده در سازمان های مختلف رشته های تحصیلی تعیین کننده اصلی در جذب هستند باید گفت در خصوص امریه کار آفرینان چنین موضوعی وجود ندارد و مشمول با تحصیل در هر رشته ای به شرط داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی میتواند وارد امریه کار آفرین شود.

لازم است بدانید این قانون در خصوص امریه دانش بنیان است و در مورد شرکت های دولتی و نظامی که جذب امریه سربازی دارند داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته مشخص الزامی میباشد.

سهمیه امریه کارآفرین

کسانی که دارای شرکت دانش بنیان با گرید مشخص هستند و توانسته اند چندین نیروی کار را در کنار هم بیاورند این شانس را دارند تا بعنوان سرباز کار آفرین مشغول به خدمت سربازی شوند. در خصوص سهمیه سرباز کار آفرین باید گفت ستاد کل نیروهای مسلح حمایت خوبی از این نوع امریه سربازی کرده است.

این مطلب هم می تواند برای شما فوق العاده مفید باشد: امریه سازمان انرژی اتمی

و بطور میانگین به مجموعه شرکت های دانش بنیان فعال در سطح کشور سهمیه ۳ تا ۵ نفری برای هر شرکت بطور سالانه اختصاص داده است. با این حساب اگر تنها ۱۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود داشته باشد میتوان اینطور در نظر گرفت سالانه بین ۴۵۰۰ تا ۷۰۰۰ نفر میتوانند امریه کارآفرین بگیرند و در این شرایط خدمت سربازی را بگذرانند.

توجه

گذراندن دوره آموزشی برای سرباز کار آفرین الزامی است و باید گذرانده شود.

سوالات متدوال در خصوص سرباز کار آفرین

آیا با غیبت میشه از امریه کارآفرین استفاده کرد؟

قطعا با داشتن غیبت سربازی از هیچ امریه ای نمیتوان برخوردار شد.

کار آفرینی در چه حوزه هایی مورد تایید است؟

تقریبا در تمام امور تولیدی و فناورانه با تایید معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری میشه مجوز شرکت دانش بنیان و بعد از امریه کار آفرین دریافت کرد.

مدت خدمت سرباز امریه کارآفرین چقدر است؟

با در نظر گرفتن دوره آموزشی و عدم امکان استفاده از کسری خدمت مدت دوره خدمت ۲۴ ماه خواهد بود.

آیا کارآفرینان هم باید به سربازی بروند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله!

قانون برای همه یکسان است.اما قطعا با توجه به اینکه مشمول کارآفرین محسوب میشود و با نبود در محل کار ممکن است واحد تولیدی از بین برود و دیگر پرسنل هم بیکار شوند.

سازمان نظام وظیفه عمومی در طرحی با عنوان سرباز امریه آیین نامه هایی را برای خدمت سربازی جایگزین تدوین نموده است.

در این طرح مشمول در صورتی که دارای شرکت دانش بنیان باشد یا شاغل در شرکت دانش بنیان باشد و شرکت ضوابط و شرایط مورد نیاز برای امریه همچون تعداد پرسنل،گردش مالی مشخ را رعایت کرده باشد و خود شخص نیز حداقل بمدت ۶ ماه سابقه بیمه دانش بنیانی در همان شرکت را داشته باشد میتواند از مزایای خدمت سربازی جایگزین با کار در شرکت دانش بنیان استفاده کند.

پس طبق این توضیحات کارآفرین یا نخبه یا شخصی که مشغول بکار تولیدی مهم و استراتژیک است تنها با سابقه کار مشخص در شرکت بنیان میتواند همچنان بکار خود ادامه دهد و همزمان خدمت سربازی انجام میشود.

البته به این نکته دقت کنید که تحت هر شرایطی و با هر رتبه علمی و مدرک تحصیلی در حالت های جایگزینی خدمت سربازی با پروژه و امریه داشن بنیان رفتن به دوره آموزشی در یکی از ارگان های نظامی ارتش،سپاه،نیروی انتظامی یا وزارت دفاع الزامی میباشد.

در صورت وجود هر گونه سوال در مورد امریه کارآفرین با سرباز مشاور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

امریه اداره کار و تعاون + شرایط، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام در سامانه

امریه اداره کار و تعاون + شرایط، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام در سامانه

بر اساس فراخوان امریه وزارت کار و تعاون شرایط امریه اداره کار در ۲ حالت شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی شده است و لازم است تمامی مشمولان علاوه بر داشتن شرایط عمومی دارای بیشترین شرایط اختصاصی باشند تا در اولویت پذیرش قرار بگیرند.

ادامه مطلب »
امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران + شرایط، مدارک و رشته های مورد نیاز برای ثبت نام و سوالات متداول

امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران + شرایط، مدارک و رشته های مورد نیاز برای ثبت نام و سوالات متداول

همچون دیگر امریه های سربازی که توسط ارگان های دولتی و غیر دولتی ارائه میشود، امریه بنیاد شهید هم دارای شرایط بخصوصی است و لازم است تا متقاضی دریافت امریه حتما دارای این شرایط باشد.

ادامه مطلب »
نیاز به مشورت داری کلیک کن !