تماس با مشاور

021-66037046

021-66197223

چگونه سرباز معلم شویم؟ {بررسی کامل امریه سرباز معلم}

امریه سرباز معلم

در این مقاله سعی میکنیم جزئیات امریه سرباز معلم را توضیح دهیم تا علاقه مندان براحتی در این مسیر قرار گیرند.

خدمت سربازی جز دورانی است که اگر با روش های معمول نتوان معافیت گرفت باید آن را گذراند و همیشه بر گردن فرد می ماند.خیلی ها هستند از رفتن به سربازی خود داری میکنند و تمام محدودیت ها و عواقب آن را به جان میخرند.

در نقطه مقابل تعداد بسیاری هم هستند که بدون هیچ مشکلی وارد دوران سربازی میشوند و لباس نظام را بر تن میکنند.

در میان این دو گروه گروه دیگری نیز وجود دارد که قصد رفتن به سربازی دارد اما در ذهن خود میخواهد راحت ترین حالت ممکن را داشته باشد.امریه سربازی یکی از روش های خدمت کردن در محیط غیر نظامی می باشد که در تمامی ارگان ها دولتی قابل انجام است و سرباز معلمی یکی از همین روش های امریه شدن در وزارت آموزش و پرورش است.

مقاله مهم برای پیشنهاد به شما: امریه سربازی

در این مقاله سعی میکنیم تا با جزئیات امریه سرباز معلمی را توضیح دهیم تا علاقه مندان براحتی در این مسیر قرار گیرند.

تدریس توسط سرباز معلم حضوری هست یا آنلاین؟

طبق قاعده ای که قبل از کرونا وجود داشت معلم ها و دانش آموزان موظف بودن حضورا در کلاس های درس حاضر شوند اما متاسفانه با شیوع کرونا این روند به مدت ۲ سال دچار تعویق شد.خوشبختانه با باز گشایی مدارس از چهاردهم فروردین دوباره روال به حالت سابق برگشته است و البته پذیرش امریه سرباز معلمی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

اولویت جذب سرباز معلم با چه کسانی است؟

آموزش و پرورش برای جذب امریه سرباز معلمی یک سری از افراد را اولویت قرار میدهد.از جمله این افراد میتوان به مشمولین معاف از رزم،تک فرزند ها،خانواده ایثارگران و شهدا،مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی اشاره کرد.

همچنین مدرک تحصیلی جز یکی از شروط پذیرش برای امریه شدن در وزارت آموزش و پرورش هست.طبق سنوات گذشته اولویت در شهر های بزرگ و پر جمعیت با دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هست اما در شهرهای با جمعیت کم یا روستاها حتی دارندگان مدرک کاردانی هم میتوانند بعنوان سرباز معلم امریه شوند.

جذب سرباز معلم به چه صورت انجام میشود؟

امریه سرباز معلمی بصورت استانی انجام میشود برای مثال اگر شما ساکن کرج هستید حتما باید در سطح استان البرز بکار گرفته شوید و نمیتوان ساکن شهر دیگری بود و در شهری خارج از استان محل سکونت امریه شد.

از این رو برای دریافت امریه تمامی اقدامات باید از آموزش و پرورش استان شروع شود و تایید نهایی توسط این اداره انجام شود.

مطلب پیشنهادی به شما: کسری خدمت سربازی

البته آموزش و پرورش مناطق و مدارس در شهر های کوچک تر و روستا ها میتوانند درخواست سرباز معلم کنند و این تقاضا را کتبا به آموزش و پرورش استان ارائه دهند تا روند پذیرش و مصاحبه مشمول در کوتاه ترین زمان انجام شود.

تاریخ اعزام در امریه سرباز معلم شدن مهم است؟

طبق سنوات گذشته همانند مابقی ادارات دولتی هر ارگانی برای دریافت امریه تاریخ اعزام های مشخصی را امریه میکند و بدین صورت نیست که شما در هر زمانی با هر تاریخ اعزامی یا در حین خدمت شامل امریه شوید.

برای مثال در آموزش و پرورش امریه در نیمه اول سال و معمولا در برج های اعزامی اردیبهشت و تیر ماه صورت میگیرد و مشمول برای امریه شدن باید طوری دفترچه خدمت را ارسال کند که هم غیبت نخورد و هم تاریخ اعزام برج ۲ یا ۴ را داشته باشد.

البته قبل انجام پروسه ارسال دفترچه باید با آموزش و پرورش هماهنگ بود تا دقیقا طبق خواسته های آن ها دفترچه خدمت ارسال شود.

مدت خدمت سربازی در امریه سرباز معلمی چقدر است؟

سال هاست که مدت خدمت سربازی در حالت امریه ۲۴ ماه است و با وجود تمام تغیراتی که در سال های اخیر در مدت خدمت سربازی سربازان عادی صورت گرفته است اما همچنان تمام امریه ها مانند امریه سرباز معلمی باید ۲۴ ماه خدمت کنند البته ۲ ماه از این مدت شامل آموزشی میشود و ۲۲ ماه مابقی بعنوان سرباز امریه طی خواهد شد.

دقت کنید در حالت امریه به هیچ عنوان نمیتوان از کسری خدمت سربازی در هیچ حالتی استفاده کرد یا نمیشود حقوقی مازاد حقوق سربازی از ارگان مربوطه دریافت کرد همچنین امکان استخدام شدن در پایان دوره سرباز امریه قطعی نیست.

سرباز معلم در چه مدارسی باید تدریس کند؟

اساس امریه سرباز معلمی با توجه به کمبود نیرو در آموزش و پرورش و تعداد زیاد دانش آموزان در سطح کشور تحت پوشش قرار دادن تمامی مناطق حتی روستا های دور دست توسط معلم می باشد.پس ساکن هر استانی که هستید یا از هر استانی که برای سرباز معلمی مورد پذیرش قرار میگیرید اولویت با مدارس دوردست و کمتر برخوردار است.

در این حالت قطعا شما بعنوان سرباز معلم باید به آنجا اعزام شوید.این روند در تمامی شهرهای کشور وجود دارد و تا مناطق محروم تر پر نشوند آموزش و پرورش سرباز معلم را به مناطق برخوردار اعزام نخواهد کرد.

مطلب پیشنهادی به شما: امریه آستان قدس

در این مقاله که احتمالا کامل ترین مقاله درباره امریه سرباز معلمی است سعی شد تا تمام سوالات علاقه مندان به سرباز معلمی رفع شود.

سوالات پاسخ داده شده عمده سوالاتی هستند که مخاطبین از سرباز مشاور جویا میشوند در صورتی که همچنان سوالی در ذهنتان است که به پاسخ ن نرسیده اید میتوانید با مرکز مشاوره سربازی ما تماس حاصل فرمایید و مشاوره تلفنی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

سرباز ماهر

سرباز ماهر

اخیرا روشی برای ورود به خدمت سربازی ایجاد شده است که مشمولین علاوه بر طرح های قبلی که باعث تسهیل در خدمت سربازی میشد میتوانند

ادامه مطلب »
کفالت برادر

کفالت برادر

یکی از روش های دریافت معافیت کفالت از طریق کفالت برادر است.همانطور که میدانید میشود با سرپرستی و کفالت یکی از اعضای درجه یک خانواده

ادامه مطلب »
Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید