سربازی و امریه شدن کار آفرینان چگونه است؟

معافیت سربازی کارآفرینان

افراد بسیاری وجود دارند که دارای مهارت های خاص و مهمی میباشند و یا اینکه خود دارای شرکت یا تولیدی هستند که البته افراد زیادی را تحت پوشش قرار میدهد درواقع کار آفرینی اتفاق افتاده و افراد زیادی بصورت مستقیم و غیر مستقیم کسب بواسطه این شرکت کسب درامد میکنند.

با این وجود آیا کارآفرینان باز هم باید به سربازی بروند؟
در پاسخ به این سوال باید گفت بله!

قانون برای همه یکسان است.اما قطعا با توجه به اینکه مشمول کارآفرین محسوب میشود و با نبود در محل کار ممکن است واحد تولیدی از بین برود و دیگر پرسنل هم بیکار شوند.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت سربازی

سازمان نظام وظیفه عمومی در طرحی با عنوان سرباز امریه آیین نامه هایی را برای خدمت سربازی جایگزین تدوین نموده است.

در این طرح مشمول در صورتی که دارای شرکت دانش بنیان باشد یا شاغل در شرکت دانش بنیان باشد و شرکت ضوابط و شرایط مورد نیاز برای امریه همچون تعداد پرسنل،گردش مالی مشخ را رعایت کرده باشد و خود شخص نیز حداقل بمدت ۶ ماه سابقه بیمه دانش بنیانی در همان شرکت را داشته باشد میتواند از مزایای خدمت سربازی جایگزین با کار در شرکت دانش بنیان استفاده کند.

پس طبق این توضیحات کارآفرین یا نخبه یا شخصی که مشغول بکار تولیدی مهم و استراتژیک است تنها با سابقه کار مشخص در شرکت بنیان میتواند همچنان بکار خود ادامه دهد و همزمان خدمت سربازی انجام میشود.

البته به این نکته دقت کنید که تحت هر شرایطی و با هر رتبه علمی و مدرک تحصیلی در حالت های جایگزینی خدمت سربازی با پروژه و امریه داشن بنیان رفتن به دوره آموزشی در یکی از ارگان های نظامی ارتش،سپاه،نیروی انتظامی یا وزارت دفاع الزامی میباشد.

مطلب پیشنهادی به شما : امریه سربازی

در صورت وجود هر گونه سوال در مورد امریه و سربازی کارآفرینان با سرباز مشاور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید