معافیت سنی خدمت سربازی شامل چه کسانی میشود؟

معافیت سنی خدمت سربازی شامل چه کسانی میشود؟ معافیت از سربازی همیشه یکی از بزرگترین دغدغه های فردی است که بالای ۱۸ سال رسیده باشد.

بعد از ورود به سن مشمولیت میشود در همان سن در صورت داشتن شرایط برای معافیت از سربازی یا حتی رفتن به سربازی اقدام کرد یا ادامه تحصیل داد و بعد از اتمام تحصیلات اینکار را کرد یا حتی بعد از اتمام تحصیلات بدون اینکه اقدامی شود مسیر عادی زندگی را ادامه داد در واقع بهتر است بگوییم غیبت خورد!

در هر حال شما در هر وضعیتی و هر سنی و هر شرایطی چه در ایران باشید و چه نباشید بعنوان آقا باید وضعیت خدمت سربازی را مشخص کنید و یا به خدمت سربازی اعزام شید یا به هر مدلی که میتوانید معاف شوید.بهتر بگم که خدمت سربازی هیچوقت دست از سر شما برنمیدارد و تقریبا همیشه در تعقیب شماست و قطعا بار سنگین آن را به دوش خواهید کشید.سرباز مشاور

اما هستند کسانی که کم نمیاورند و سربازی نمیرند و بلخره بدون رفتن به سربازی میتوانند از خدمات کارت پایان خدمت استفاده کنند.اگر از خودتان میپرسید چطور و چگونه ممکن است تا انتهای این مقاله با سرباز مشاور  همراه باشید تا کامل در جریان این قانون قرار بگیرید.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت سربازی

در گذشته معافیتی با عنوان افع رهبری وجود داشت که در حال حاضر آن را با معافیت سنی خدمت سربازی میشناسند و مربوط به افرادی است که سال های زیادی از عمر و غیبت آن میگذرد و به نحوی دیگر قادر به انجام خدمت سربازی نیستند.

با توجه به این موضوع سازمان نظام وظیفه عمومی آن ها از خدمت سربازی معاف میکند و حتی کارت پایان خدمت برایشان صادر خواهد کرد.اما چه سنی و در چه شرایطی شامل این قانون میشود؟

این قانون هر ساله در رابطه با متولدین سال های مختلف تغیر میکند البته علاوه بر سن مدرک تحصیلی جز فاکتورهای مهم برای این معافیت میباشد.در ادامه بطور مفصل به آن میپردازیم.

شرایط معافیت سربازی با سن

معافیت سنی خدمت سربازی شامل چه کسانی میشود؟

با توجه قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی در سال ۱۴۰۰:

✅ اگر شما دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم،دیپلم یا فوق دیپلم و متولد سال ۱۳۵۴ یا بشتر هستید یا بیش از ۴۶ سال سن دارید شامل این قانون میشوید و از خدمت معاف خواهید شد.

✅ اگر شما دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و متولد ۱۳۵۴ یا بیشتر هستید یا بیشتر از ۴۶ سال سن دارید در اینصورت هم شامل این قانون خواهید شد.

✅ اگر شما دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد و متولد ۱۳۵۲ یا بیشتر هستید یا بیش از ۴۸ سن دارید شامل این بند از معافیت میشوید.

✅ اگر شما دارای مدرک تحصیلی دکتری غیر پزشکی و متولد ۱۳۵۰ یا بیشتر هستید یا ۵۰ سال سن دارید شامل این معافیت میشوید.

✅ اگر شما دارای مدرک تحصیلی دکتری پزشکی و دامپزشکی و متولد ۱۳۴۴ یا بیشتر هستید یا ۵۶ سال سن دارید جز یکی از موارد معافیت هستید.

✅ در تمامی موارد به جز مورد آخر اگر بیش از ۵۰ سال سن داشته باشید و کارت پایان خدمتی دریافت نگرفته باشید دیگر نیازی به درخواست کارت پایان خدمت نیست و شناسنامه عکس دار شما تاییدیه بر این موضوع و در نهایت استفاده ار تمامی امکانات و خدمات مربوط به کارت پایان خدمت است.

با توجه به این توضیحات و به طور مخصوص پاسخ به این سوال معافیت سنی خدمت سربازی شامل چه کسانی میشود؟ میتوانید تصمیم بگیرید که همین الان برای خدمت سربازی اقدام کنید و دست از سرسختی و مبارزه با تقدیر بردارید یا تا سن ۴۶ سالگی برای داشتن کارت پایان خدمت صبر کنید.

در هر حال تصمیم با شماست اما بعنوان مجموعه مشاوره ای پیشنهاد میدیم در هر حالت و هر شرایطی هستید رفتن به سربازی یا اقدام برای معافیت بهرتین،کم هزینه ترین و منطقی ترین راه میباشد.

برای مشاوره در رابطه با سربازی و روش های معافیت میتوانید همین الان با ما تماس بگیرید.

26 پاسخ

 1. سلام بنده ۳۴سال سند دارم دارای چهارتافرزند خودمم مریضم تشنج میکنم ایاکارت پایان خدمت تعلق میگیره

 2. سلام
  تماس گرفتم کسی جواب نداد .بنده متولد ۱۳۵۹ هستم متاهل و یک فرزند دارم زیر دیپلم هم هستم چگونه میتوانم معافی بگیرم در ضمن دیسک کمر و سیاتیک دارم

 3. سلام من ۲۷ماه خدمت کردم وبه دلایلی دنبال کارت نرفتم اما چندسال پیش اقدام کردم وبه یگان خدمتی رفتم وتمام کارها راانجام دادم اما سیستم به روز شده وهرکارمیکنم کارت پایان صادرمیکنید لطفا راهنمایی بفرمایید چکار باید بکنم

 4. سلام بنده متولد سال ۱۳۵۵ و ۴۷ سال سن و دیپلم دارم برای معافیت سن به نظام وظیفه رفتم گفتن باید متولد ۱۳۵۴ باشم و معافیت شامل من نمی شود، چطور گفتین بالی ۴۶ سال؟

 5. جوانی که نمی تواند به سربازی برود، تا ۴۶ سالگی بدبخت و بلاتکلیف است و این یعنی ظلم به جوان و عمرسوزیش. سربازی اجباری باید جمع شود.

 6. سلام من متولد۱۳۶۶ هستم ایا از خدمت معاف هستم زن بچه هم دارم یکماه طلاق گرفت البته برادر بزرگم پدرم که رحمت خدا رفت به عنوان سرپرست خانواد معاف شد الان اون زن گرفت تازه حالا من میتونم جای اون معافی را بگیرم لطفا این سایت تازه باز کردم از ایمیل شخصی خودم جوابم را بد
  behroz.roh64@gmail.com

   1. سلام خسته نباشید
    من متولد۷۳ هستم.وسال ۹۳ به خدمت رفتم و بعد از فوت پدرم فراری شدم.برادر کوچکترمم خدمت نرفته ولی فراری نیست و متاهله.الان من متاهلم و با مادرم زندگی میکنم.بخاطر خدمت کلی بدبختی میکشم و شرایط مالی درستی ندارم.و تحت هیچ شرایطی نمیتونم برم خدمت کنم.الان من چه راهی دارم که معاف بشم.لطف راهنماییم کنید

  1. سلام من متولد ۱۳۶۱/۱/۸هستم ودرسال۱۸/۱/۱۳۸۰راهی خدمت سربازی شدم و در مرکز آموزش ۰۸خاش شروع به خدمت سربازی شدم در همان جا آموزش و در خبازخانه مشغول خدمت شدم ومدت خدمت من ۱۸ماه تمام بود یعنی تاریخ ترخیص ۲۱/۷/۱۳۸۱بود باتوجه به غیبت کردن و از لحاظ انظباطی ۲۸روز اظافه خدمت داشتم که ۱۰روز از طرف فرمانده ۰۸خاش سرهنگ عرب اول بخشیده شدم با توجه به تصویه حساب من در ۲۱/۸/۱۳۸۱شروع به گرفتن شماره امریه و توصیه یگان پشتیبانی را ۲۳/۸/۱۳۸۱به پایان رساندم ولی در رکن یکم تاریخ ترخیصم را۸/۸/۱۳۸۱یعنی ۱۵روزه بعد زده بودند و با نداشتن روحیه خدمتی که داشتم با دو روز اضافه خدمت یعنی ۲۳/۷/۱۳۸۱۱۵روز از اضافه خدمتم مانده بود که با توجه به تصویه ای که با یگانم داشتم مجبور به ترک پادگان نمودم وبرگه تسویه حساب ناقص ماند با توجه به خدمت قانونی من که ۱۸ماه بود با دوروزه اضافه گذراندم ولی تا اکنون به شرایط دور بودن مکان خدمت وتولن مالی نتوانستم کارت پایان خدمت بگیرم اکنون تکلیف من چه خواهد شد

 7. سلام من متولد ۱۳۶۴ هستم فراری محسوب میشوم آیا معافیت به من با مدرک زیر دیپلم تعلق می‌گیرد چه اقداماتی انجام بدهم.تشکر

  1. سلام من ۴۷ سال دارم آیا میتونم کارت پایان خدمت بگیرم لطفا جواب بدید اگه میشه به شماره مبایلم۰۹۱۲۰۲۲۸۲۷۱ ممنون میشم🙏🏻🙏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید