قبل از اعزام به سربازی چه کارهایی باید انجام بدیم + وسایل مورد نیاز برای سربازی

قبل از اعزام به سربازی چه کارهایی باید انجام بدیم + وسایل مورد نیاز برای سربازی

👈 دوران سربازی اگر بهش بعنوان اتلاف وقت و از بین رفتن عمر و سختی کشیدن نگاه نشه واقعا دوران جذاب و پر خاطره ایه و همچنین خیلی خیلی میتونه در مرد شدن یا قوی شدن برابر مشکلات زندگی تاثیر گذار باشه.

البته نمیشه گفت تو سربازی گل و شیرینی پخش میکنن و قطعا سختی هایی هم داره…

یکی ممکنه لب مرز بیوفته یکی دیگه در یگان زرهی و عملیاتی باشه یا حتی ممکنه منطقه خدمتی آب و هوای بدی داشته باشه.

البته مهم ترین دغدغه برای مشمولین و خانواده ها قطعا دوری از شهر و خونه و خانوادست که خداییش هم سخته و آدم خودشو میخواد.

ولی در هر صورت در این دوره از زندگی واقعا نمیتونی بگی سربازی سختیه دیگه ای جز این ها داره. یه لحظه سربازی خودتو با سربازی اونایی که باید در زمان جنگ خدمت میکردن مقایسه کن دقیقا تمام این مشکلات بود بعلاوه جنگ و کشتار و روزها و ماه ها شرایط بسیار سخت و دوری از خانواده.

مطلب پیشنهادی به شما : آموزشی سربازی

پس سربازی الان واقعا چیزی جز گذروندن یک دوره نیست و نمیشه دوره سختی دونستش.یا مثلا زمانی که سربازی بوجود اومد یعنی در زمان رضا خان و تاسیس ارتش سراسری به دوره سربازی برای پرسنل غیر نظامی میگفتن دوره اجباری و واقعا کسی که وارد دوره اجباری میشد تا پایان دوره شاید نهایتا دوبار میتونست خانوادشو ببینه حالا تصور کنید پرسنل نظامی چه سختی ای میکشیدن.

اینارو گفتم تا بدونی قرار نیست شاخ غول بشکونی و الکی سربازیو تو ذهنت بزرگ نکن و با دل شیر قرص و محکم و قوی برو سر خدمتت تا بتونی تمومش کنی و وقتی واردش نشدی الکی داستان سرایی نکن ازش.

چون قطعا بعد از یه مدت کوتاه کاملا با شرایط منطبق میشی و هرچیزی که تو ذهنت اسمشو گذاشتی سختی واست مثل آب خوردن میشه.

وسایل مورد نیاز برای اعزام به سربازی

👈 قبل از اعزام به سربازی کار خاصی جز روحیه داشتن لازم نیست انجام بدی و فرض کن قراره یک تجربه مهیج داشته باشی.باید یک سری وسایل جمع و جور کنی تا دوره آموزشی واست بهتر بگذره مثلا وسایل بهداشتی مخصوصا الان با توجه به کرونا مثل الکل و مایع دستشویی جیبی حتما همراهت باشه.

مهم تر از اینا یکم دارو واسه سرما خوردگی داشته باش تا اگر علائم پیدا کردی مصرف کنی.چند جفت جوراب ساق بلند با خودت ببر چون منظم باید جوراب ها شسته شه و ممکنه واسه روز بعد جورابت خیس باشه و اذیت شی!

از همه اینا که بگذریم بعد از ورود به آموزشی اکثر سرباز ها شکه میشن!

هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی،چون وارد محیطی شدن که تقریبا همه چیز حتی نظافت و حمام رو برنامه باید انجام شه و حالت دلبخواهی نداره و فعالیت بدنی زیاد و دلبخواهی نبودن غذا خوردن باعث ضعف بدنی شدید میشه تا جایی که ظرف ۱ ماه اکثر سربازها وزن زیادی از دست میدن و دل مادرها واسشون کباب میشه…

اگر میخوای فشار جسمی کمتری تحمل کنی تا وقتی که با غذای پادگان خو بگیری و بهش عادت کنی تا میتونی با خودت تنقلات ببر مثل آجیل و بیسکوئیت و شکلات تا موقع ضعف کردن استفاده کنی و نمونی رو درست فرماندتون!

ساعت خدمت در دوره آموزشی از ۴:۳۰ صبح شروع میشه و صبحانه ساعت ۶ میل خواهد شد پس تا ظهر خبری از غذا نیست و دقیقا همین فاصله تا ظهر اوج فعالیت های بدنیه اگر میخوای تلف نشی تا میتونی بخودت برس و در حین آموزش های نظامی شکلات و آجیل بخور تا دووم بیاری و از حال نری!

سعی کن با خودت حوله کوچک مسافرتی و لباس زیر زاپاس و کیسه فریزر داشته باشی چون قطعا در مواقع ضروری خیلی خیلی بکارت میاد.

اگر داری از خودت میپرسی که کیسه فریزر به چه دردی میخوره باید بدونی که بعد از خوردن غذا شستن ظرف وظیفه خودته و انکار وقتی ۱۵۰ نفر همزمان قصد شستن ظرف دارن قطعا کار سختیه و اگر کیسه فریزیر داشته باشی میتونی رو سلف غذات بکشی تا ظرف کثیف نشه و مجبور نشی بشوری.اینم یه کلک برای تنبل ها!

همانطور که میدونی اجازه نداری با خودت موبایل ببری پادگان حتی موبایل ساده پس کارت تلفن همراهت باشه تا بتونی با خونه تماس بگیری.

معمولا تا چند روز کسی اجازه استفاده از تلفن نداره البته اینکار عمدا صورت میگیره تا از نظر روحی و روانی آستانه تحمل سربازها بیشتر شه و بعد از اون دیگه میتونی با خانواده در ارتباط باشی.این روند باید تحمل بشه تا اولین مرخصی بهت داده شه و بیای یه نفسی بکشی و دوباره بری پادگان!

سخت ترین جای آموزشی قسمت اردوگاه هست که البته کوتاهه و معمولا بیش تر از ۳ روز طول نمیکشه.قبل از اردوگاه میفرستنتون مرخصی پس اگر تو فصل سرما هستی لباس گرم و اگر تو فصل گرما هستی کرم ضد آفتاب داشته باش تا تحمل محیط واست راحت تر بشه.

بقیه دوره اردوگاه هم چاره ای جز گذروندن نداره و باید تو مسیر رودخانه شنا کنی نه خلاف مسیر تا راحت بگذره و تموم شه!

امیدوارم با رعایت موارد بالا که چکیده ای از تجربیات سربازی خودم و دیگر دوستان است بتونی راحت تر و با فشار کمتری دوره آموزشیو بگذرونی البته اگر ۲ هفته بگذره همه چی طبیعی میشه ولی به هرحال باید این موارد گفته میشد.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت سربازی

معمولا کسایی در دوره آموزشی اذیت میشن که از نظر روحی روانی قوی نیستن واسه همینه شما سربازان فراری با ۲ متر قد میبینی که به قول خودشون آدم های گنده و با تجربه بودن ولی وقتی رفتن سربازی کم آوردن و فرار کردن.

برعکسشم هست سربازان با ظاهر معمولی اصطلاحا بچه مثبتی که سرشون تو کار خودشونه و به راحتی و قدرت دوران سربازی را میگذرونن.پس خودتو روحی قوی کن!

امیدوارم مطالبی که گفته شد برای شما راه گشا باشه ولی در هر حال میتونید برای مشاوره با سرباز مشاور تماس بگیرید تا تمامی سوالات شما پاسخ داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید