راه های پیچوندن سربازی

راه های پیچوندن سربازی - چگونه سربازی نرویم؟

👈 نمیتوان پسری را پیدا کرد که دنبال راه های پیچوندن سربازی نباشه یا از سربازی رفتن لذت ببره. قطعا سربازی نقطه عطفی برای تمام مشمولین است و تمام پسرهایی که وارد سن ۱۸ سالگی میشن بلافاصله بفکر راه های پیچوندن سربازی میوفتن!

در این راه بعضی ها خوش شانس هستند و از خدمت سربازی معاف میشوند و بعضی دیگر مجبور خواهند بود تا ۲ سال در نیروهای مسلح خدمت کنند.احتمالا پیش خودتون میگید ۲ سال زمان زیادیه و میشه خیلی کارها تو این دو سال کرد.

بنظر شما راه های پیچوندن سربازی چیه؟

راه های پیچوندن سربازی

برای پیچوندن سربازی چند راه حل وجود داره که به نوبت بررسی میکنیم:

👈 معافیت های موارد خاص

در این روش که از اسمش هم مشخصه و احتمالا خیلی ها از قوانین و تبصره های آن اطلاع ندارند میشه از خدمت سربازی معاف شد.چند مورد برایتان مثال میزنم:

👈 ازدواج با همسر معلولی که معلول ذهنی نباشد و حداقل ۵ سال از مدت عقدتان بگذرد

👈 داشتن ۳ خواهر به شرطی که تک پسر باشید و خانواده تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی قرار داده باشد.

👈 خرید خدمت سربازی که البته در حال حاضر چنین قانونی در کشور وجود ندارد اما در گذشته بوده پس ممکنه دوباره رونمایی شود.

👈 معافیت کفالت

یکی از راه های پرکاربرد در معافیت سربازی که حتی میشود آن را ساخت معافیت با استفاده از کفالت پدر یا مادر یا خواهر و برادر است حتی میتوان کفالت مادر بزرگ یا پدر بزرگ هم گرفت و از خدمت سربازی معاف شد.

در معافیت کفالت نباید غیبت سربازی داشته باشید و حتما باید تک پسر بالای ۱۸ سال خانواده باشید البته اگر تک پسر نیستید یا غیبت سربازی دارید تبصره هایی برای دریافت معافیت کفالت وجود دارد.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت کفالت

فقط یادتون باشه درسته که میشه با روش هایی مثل طلاق سوری از قوانین معافیت استفاده کرد یا اینکه بیماری پدر یا حتی خواهر و برادر را ملاک معافیت قرار داد و لی دیگه واسه پیچوندن خدمت سربازی سراغ کفالت عمه و خاله و عمو و دایی نرو چون وجود نداره.

اگر جز کسانی هم هستی که دنبال گرفتن کفالت همسایه پیر یا پدر زن یا امثال این ها هستی اصلا سراغ نظام وظیفه نرو چون ممکنه همون جلو در ترور شی!

👈 معافیت ایثارگری – یکی از راه های پیچوندن سربازی

احتمالا تمام ایران حتی خانوم ها هم میدونن معافیتی تحت عنوان معافیت ایثارگری وجود داره یا میشه با ایثارگری کسری گرفت اما همچنان بعضی ها هستند که یا کارت ایثار نگرفتن یا اصلا نمیدونن چجوری باید معافیت گرفت.

معافیت ایثارگری در صورتی داده میشود که شخصی اعضای درجه ۱ خانوادش حداقل ۳۰ ماه در جبهه بوده باشند یا حداقل ۲۵ درصد جانبازی داشته باشند یا ۱۲ ماه اسارت تحمل کرده باشند.

حالا نکته اینجاست که هر تعداد از اعضای درجه ۱ شامل موارد گفته شده باشد قابل تجمیع است همچنین اگر اعدادی که گفتیم به حد نصاب نرسد اما بعد از جمه آن ها باهم عدد ۳۰ بدست بیاد بازهم مشمول یا مشمولین معاف میشن!

مطلب پیشنهادی به شما : کسری خدمت ایثارگری

برای مثال پدری که ۲۰ درصد جانبازی دارد و ۲۸ ماه در جبهه بوده نمیتواند به تنهایی از هرکدام از شرایط باعث معافیت شود اما چون جمع جانبازی و جبهه ۴۸ میشود و بالای ۳۰ است یک نفر معاف خواهد شد و نفر بعدی هم از مابقی یعنی ۱۸ ماه باقیمانده میتواند استفاده کند.

در این مورد هم جای مانور زیا است حتی طبق اعلام سازمان امور ایثارگران میشه برای بعضی از سال هی جنگ در بعضی مناطق ۵ درصد ایثارگری گرفت یا اینکه در سال های بعد از جنگ تا سال ۷۵ از کسری خدمت استفاده کرد.

ولی دنبال موارد عجیب غریبی مثل معافیت با جانبازی عمو یا کسری با ایثارگری پدر زن نباش یا فکر نکن چون پدر بزرگت شهید شده شما از خدمت سربازی معاف میشی!

👈 دریافت معافیت پزشکی برای نرفتن به سربازی

معافیت های پزشکی ۱۷ تا بخش داره و هر بخش هم حداقل ۲۰ بند داره پس عناوین بیماری های معافیت پزشکی نزدیک به ۳۴۰ عنوان است.با این آب و هوا و این همه حرص و جوش مگه میشه کسی حتی ۱ مورد هم شامل نشه؟!

اگر به  لطف خدا هیچکدومو شامل نمیشی پس باید یچیزی بسازی البته اون قدیما بود که با ساختن بیماری سوری معافیت میدادن الان منظور از ساختن یعنی یه بلایی سر خودت بیاری!

چند تا پیشنهاد غیر عقلانی داریم که قطعا درست و منطقی نیست اما اگر دلت میخواد معاف شی باید انجامش بدی!

👈 دراوردن طحال

👈 دراوردن کیسه صفرا

👈 قطع انگشت شصت دسن یا پا

👈 کور کردن یا ضعیف کردن چشم

👈 اهدا کردن کلیه

👈 تظاهر به مشکلات صرع و تشنج

👈 تظاهر به اختلالات روانی

و ده ها مورد دیگه میشه مثال زد.آیا عقلانی و درسته که چنین کارهایی بکنیم برای معافیت؟

تصمیم گیرنده و انجام دهنده خود شمایید و قطعا بودن کسانی که با این کارهای عجیب و غریب و آسیب زدن به خودشون از خدمت سربازی معاف شدن.اما آیا ارزش داره بخاطر ۲ سال خدمت سربازی خودمونو تا آخر عمر ناکار کنیم؟

👈 پول دادن به کسایی که معافیت درست میکنند

👈 پول دادن به کسایی که معافیت درست میکنند

این وسطا تو این همه قانون و تبصره هستند کسایی که ادعا میکنند میتونن برای شما انواع معافیت ها رو در قبال دریافت پول بگیرند.یکی میگه ۱۰۰ میلیون یکی ۲۰۰ میلیون یکی هم ۴۰۰ میلیون!

لازم به ذکره به بعضیا عدد ۱ یا ۲ میلیون هم گفته شده که دیگه عقل خود اون شخص باید تشخیص بده که با ۲ میلیون میشه معافیت گرفت یا نه!

نمیشه گفت این روش تو ایران وجود نداشته یا حتی الان وجود نداره ولی یچیزو قطعی میشه گفت و اون اینه که این راه آخر و عاقبت خوشی نداره بلخره ماه پشت ابر نمیمونه و وای از روزی که اون دلال لو بره و بیوفته دست نیرو انتظامی…

تو چند وقت اخیر افراد زیادی تماس گرفته اند و ازشون خواسته شده برای کمیسیون مجدد اقدام کنند و در غیر اینصورت کارت آن ها باطل میشه حالا جالبش اینه این افراد دقیقا همونایی هستند که با پول تونسته بودن کارت پایان خدمت بگیرند!

عجیب تر اینکه خیلی از این افراد چندین سال از دریافت کارت پایان خدمتشون میگذره و چندین بار هم به خارج از کشور رفت و آمد داشته اند اما الان یدونه پیامک به دوران معافیت با پول آن ها خاتمه داده و چاره ای نیست جز سربازی رفتن!

خیلی مراقب باشید تا گیر افراد سود جو و کلاه بردار نیوفتید و اگر آدم مطمعنی پیدا شد فکر چند سال بعدم بکنید.صلاح مملکت خویش خسروان دانند!

عواقب نرفتن به سربازی

عواقب نرفتن به سربازی

👈 اگر هیچکدوم از راه های بالا جوا ب نداد خب مشخصه باید تحت هر شرایطی وارد سربازی شی اما خب هستن کسانی که هیچجوره نمیخوان برن سربازی که البته تعداد آن ها کم نیست از مجرد و متاهل گرفته تا افراد زیر دیپلم و پزشک!

اگر نری سربازی چندتا اتفاق واست میوفته:

👈 بهت جواز کسب یا پروانه صنفی داده نمیشه.

👈 نمیتونی به هیچ عنوان حتی با وثیقه از کشور خارج شی.

👈 بعضی از بانک ها هم واسه دادن وام امتناع میکنند.

اما در حال حاضر اتفاقی که شاید برای اولین بار بعد از جنگ برای غایبین در حال رخ دادنه اینکه برای بسیاری از غایبین از طریق پیامک ابلاغیه رفته و ظرف مدت یک ماه به آن ها فرصت داده میشه تا خودشونو به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند.

این ابلاغیه ها ممکنه چند باری ارسال شه و حتی چند ماهی هم این روند ادامه پیدا کنه ولی کسانی که بازهم از مراجعه به نظام وظیفه امتناع کنند وارد مرحله مسدودی کد ملی خواهند شد!

وقتی کد ملی مسدود باشه یعنی حساب بانکی یا گواهی نامه شما تعلیق شده حتی مال و اموالی هم اگر داشته باشی قابل خرید و فروش نیست.خیلی ها هنوز به این موضوع باور ندارند امیدواریم تا برای اثبات این قضیه نیروی انتظامی ابلاغیه ای برای شما نفرستد!

تمام راه های موجود برای پیچوندن سربازی و اینکه چگونه سربازی نرویم را به شما توضیح داده شد ولی ما اینجا هستیم تا اگر سوالی راجع به انواع معافیت ها دارید از ما بپرسید.فاصله شما با ما تنها یک تماس است همین الان برای مشاوره با سرباز مشاور تماس بگیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید