حقوق ایثارگری به چه کسانی تعلق میگیرد

یکی از مهم دغدغه های ایثارگران عزیز معیشت و درآمد است پیرو همین موضوع مخاطبان زیادی هستند که از سرباز مشاور پیگیر این موضوع هستند که بلخره حقوق ایثارگری به چه کسانی تعلق میگیرد ؟

در این مقاله توضیحات مفصلی در مورد اینکه حقوق ایثارگری به چه کسانی تعلق میگیرد در ارتش ، سپاه و ژاندارمری سابق خواهیم داد تا در صورت احراز شرایط برای دریافت حقوق ایثارگری اقدامات لازم را از مراجع ذی صلاح انجام دهید .

حقوق کارت ایثارگری ارتش و سپاه در سال ۱۴۰۲

حقوق ایثارگری به چه کسانی تعلق میگیرد

افرادی که در دوران دفاع مقدس در جبهه های نبرد حضور داشته اند در صورتی که حداقل ۶ ماه بعنوان داوطلب و ۹ بعنوان سرباز وظیفه عازم جبهه بوده باشند ایثارگر محسوب میشوند اما صرفا موضوع ایثارگری باعث دریافت حقوق نخواهد شد .

اگر شخصی در مدت حضور در جبهه حتی تمام ۸ سال هم در نبرد بوده باشد کارت ایثارگری خواهد گرفت اما حقوقی بعنوان حقوق ایثارگری دریافت نمیکند . البته مزایایی برای ایثارگران و اعضای خانواده آن ها در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم .

حقوق کارت ایثارگری به این افراد تعلق میگیرد

افرادی که دوران خدمت سربازی را در جنگ بوده اند

افرادی که بعنوان بسیجی فعال یا عادی به جنگ اعزام شده اند

پرسنل پایور ارتش و سپاه

کارکنان ادارات دولتی حاضر در جنگ

در صورتی که هر کدام از این موارد در زمان جنگ دچار شهادت یا معلولیت شده باشند در واقع بعنوان جانباز بالای ۲۵ درصد در نظر گرفته شوند میتوانند از حقوق ایثارگری بهره مند شوند .

مقالات مرتبط : معافیت کفالت پدر لیست بیماری‌ ها و شرایط کلی برای گرفتن این نوع معافیت

زمان پرداخت حقوق به ایثارگران

زمان پرداخت حقوق به ایثارگران

حقوق کارت ایثارگری دقیقا مانند حقوق ماهانه میباشد و بطور منظم از ۲۸ هر ماه واریز ها شروع میشود و تا پایان ماه بصورت کامل به ایثارگران و جانبازان عزیز پرداخت میشود . علاوه بر حقوق در ایام خاص مانند تولد ها و عید نوروز مبلغی بعنوان عیدی پرداخت خواهد شد .

حقوق کارت ایثارگری دقیقا مانند حقوق شخصی است که از اداره دولتی یا نظامی بازنشسته شده است و نحوه محاسبه این حقوق دقیقا بر اساس مصوبات سازمان اداری استخدامی کشور میباشد .

به این چند نکته در مورد حقوق ایثارگری دقت کنید

نحوه محاسبه حقوق برای سربازان وظیفه و نیروهای پایور نیروهای مسلح که در زمان جنگ دچار مصدومیت یا شهادت یا جاوید الاثر شدن هستند بر مبنای حقوق درجه نظامی معادل فرد در حال حاضر محاسبه میشود .

برای مثال اگر در حال حاضر شخصی بعنوان سرهنگ ۱۰ میلیون تومان حقوق بگیرد باید به ایثارگر هم رده او به همین میزان حقوق پرداخت شود

نحوه محاسبه حقوق ایثارگری کارکنان دولت که عازم جنگ و مناطق جنگی شده باشند و شهید یا جاوید الاثر یا جانباز بالای ۲۵ درصد لحاظ شوند بر اساس آخرین حقوقی که قبل از اعزام به جبهه دریافت شده محاسبه میگردد .

البته نرخ رشد حقوق با درصد از کار افتادگی در افزایش حقوق تاثیر گذار است همچنین وظیفه پرداخت حقوق ایثارگران دولت از بدوجه همان سازمان تامین خواهد شد .

برای حقوق ایثارگری به کجا مراجعه کنیم ؟

برای اینکه شخصی شامل حقوق ایثارگری شود ابتدا باید کارت ایثار دریافت کند . برای دریافت کارت ایثارگری لازم است ابتدا به یگان خدمتی مراجعه و مدارک لازم حضور در یگان به همراه تایید مدت زمان حضور در یگان دریافت شود .

بعد از آن در صورت آسیب دیدگی یا معلولیت لازم است فرد ایثارگر در کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور جانبازان شرکت کند تا درصد جانبازی او مشخص شود .

بعد از این دو مرحله یعنی مشخص شدن مدت حضور در جبهه و تعیین میزان درصد جانبازی میتوان برای دریافت حقوق ایثارگری اقدام کرد .

برای اینکار وارد سامانه isaarit.issar.ir میشوید و با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود درخواست کارت حقوق ایثارگری را ثبت کنید .

در صورتی که نام کاربری و رمز عبور را ندارید لازم است به یکی از مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنید تا اطلاعات کافی برای ورود به سیستم و ثبت درخواست در اختیارتان قرار بگیرد .

بخشنامه جدید کارت ایثارگری

بخشنامه جدید-کارت ایثارگری

طی بخش نامه های اخیر بعضی از مناطق جنگی جنوب و شمال غرب و پایگاه های نظامی که مشمول ایثارگری نمیشد مورد تایید قرار گرفته است و افرادی که در این مناطق بعنوان سرباز یا پایور نیروهای مسلح مشغول بوده اند میتوانند از کارت ایثارگری بهره مند شوند .

همچنین اگر درصد جانبازی ایثارگران کمتر از ۲۵ درصد بود اما وضعیت سخت معیشتی فرد اثبات شد یا درصد از کار افتادگی داشت بنیاد شهید و امور ایثارگران میتواند برای او حقوق ایثارگری تعیین کند .

دقت داشته باشید که اعزامی های جنگ تا سال ۷۵ مشمول ایثارگری هستند اما با این تفاوت که حتما باید جانباز بالای ۲۵ درصد باشند تا از حقوق ایثارگری استفاده کنند در غیر اینصورت فقط فرزندان آن ها میتوانند از کسری خدمت بهره مند شوند .

مشمولین کارت حقوق ایثارگری سپاه و ارتش

نیروهای پایور سپاه با هر درجه نظامی

نیروهای پایور ارتش با هر درجه نظامی

بسیجی عادی یا فعال اعزامی توسط سپاه

سربازان وظیفه عمومی شاغل در ارتش

شهدای این ارگان ها در تمامی یگان های زیر مجموعه

جانبازان و معلولین دارای درصد از کار افتادگی

جانبازان بالای ۲۵ درصد

افراد جاوید الاثر

اسرا و آزادگان

راهنمای استفاده از کارت ایثار و تکریم کارت ایثارگران

بعد از اینکه تمامی مدارک به ارگان های گفته شده تحویل داده شد و اطلاعات مورد نظر ثبت گردید کارت اثارگری و تکریم کارت ایثار از طریق پست به منزل اسثارگر ارسال خواهد شد .

بعد از دریافت لازم است تا کارت را در سیستم فعال کرد .

در تکریم کارت ایثارگران در ابتدا ۲۰۰ هزار تومان بعنوان هدیه شارژ شده است .

میتوان با استفاده از این دو کارت و کد رهگیری ثبت شده روی آن از این امکانات استفاده کرد .

دریافت وام ایثارگران

دریافت وام مسکن

دریافت وام ازدواج

تخفیف در اماکن تفریحی و ورزشی

سهمیه استخدامی ادارات دولتی و نظامی

سهمیه در استخدام رسمی

تاثیر در رتبه بندی شاغلین دولت و نیروهای مسلح

سهمیه کنکور برای خانواده های ایثارگران

کسری خدمت و معافیت ایثارگری فرزندان

پرداخت کمک هزینه معیشتی

اگر در زمان جنگ حضور داشته اید یا مجروح جنگی هستید اما تا به امروز اقدامی نکردید اصلا نگران نباشید چون همچنان فرصت وجود دارد و میتوانید از مزایای کارت ایثارگری استفاده کنید و نه تنها خودتان بلکه خانواده هم از این مزایا بهره مند میشوند .

خلاصه مطلب

تمامی عزیزانی که در مدت جنگ ۸ ساله تحمیلی و حتی تا ۷ سال بعد از جنگ یعنی تا سال ۱۳۷۵ در مناطق عملیاتی و درگیر کشور حضور داشته اند و علاوه بر این حضور دچار مصدومیت یا جانبازی و از کار افتادگی شده اند با طی مراحل کمیسیون های پزشکی ایثارگری میتوانند از حقوق ایثارگری بهره مند شود .

کارت حقوق ایثارگری بصورت حقوق ماهانه مادام العمر و قابل انتقال به همسر بعد از فوت صادر میشود و نحوه تعیین حقوق با معادل سازی حقوق هم رتبه فرد نظامی یا کارمند دولت برای شخص بر اساس میزان درصد جانبازی و از کار افتادگی محاسبه میشود .

توجه داشته باشید که حتی کارکنان دولتی حاضر در مناطق عملیاتی شامل کارت ایثارگری و حقوق ایثارگری هستند که بر اساس مصوبات و بخش نامه های صادره حقوق ایثارگری آن ها از بودجه سازمان و وزارت خانه مربوطه تامین میشود .

در صورتی که همچنان سوالاتی در مورد نحوه تعلق گرفتن حقوق ایثارگری دارید کافیه همین الان با سرباز مشاور تماس بگیرید تا مشاوران ما اطلاعات کافی در این خصوص را به شما منتقل کنند .

بنر مشاوره سربازی تماس

162 پاسخ

 1. سلام آیا حقوق کارت ایثارگری به نیروهای مسلح بازنشسته دارای کارت ایثار هم تعلق میگیرد

  1. سلام خیرالله دارابی هستم از شهرستان آبدانان دارای ۴ سال درجپهه بودم و۲سال هم در جهاد سازندگی ودارای ۳۰ درصد از کار افتادی جهاد دارم که در مسیر دهلران آبدانان درحال ماموریت از ناحیه سر و کمر و پای چپ شکستگی داشتم و جهاد هیچ حقی بمن نداد ودارای ۵ در ضد هم جانبازی هستم نه کارت ایثار گری میدن ونه هیچ حقوقی حال توان خرج خانواده ندارم در خواست حق وحقوق را دارم

  2. سلام من پنج سال است کارت ایثار گرفتم بیست و سه ماه جبهه ایی دارم هیچ حقوقی به من داده نشده.واقعا زندگی مشقت باری هم دارم یک کارگر ساده هستم.سال ۶۴تا ۶۶ لطفاً حمایت کنید ۵۴۲۹۷۸۵۰۸

  3. سال ۲/۲/۹۶ازارتس سی درصد جان بازی گرفتم ولی بنیاد شهید تایید نکرد امسال به من پنج درصد دادن ولی هنوز به من هیچ حقوقی نمی دن در حالی که من در حال مرگ و زندگی هستم کسی هم کمکم نمی کندجسمانی وروحی جام خراب است توان کار اداری ندارم بی سوادی هستم شما را بخدا چکار کنم

 2. سلام بنده بعداز ۱۸ماه طی مراحا ورفت برگشت بالاخره کارت ایثارگری و کارت تکریم ودو برگ افتخار از پست تحویل گرفتم -وبه ارکان ارتش مراجعه کردم گفتند اقا بخشش نامه امده که اگر از ۱۲ماه گمتر جبهه داشته باشید ایثارگر هستید شما ۱۱/۱۵روز دارید ۱۵روز گمتر است به شما تعلق نمیگیرد -بنده ۵۵ساله -ویک پایم اکر از چند جا پلاتین ومعلول یا میتوانستم کار کنم چرا ۱۸ماه تقاصا دادام واز هیچ ارگان دولتی هم یا خصوصی هم ریالی بدستم نمی اید جز رایانه وهر جوری هم حساب میکنم کمش باید ۲۰ ماه جبهه دارم تکلیف من چیست ?باید کدای کنم با این سننم لطفا مسولین رسیدگی کنند با تشگر مخمد رصا تبریزی خامنه ار تبریز

 3. باسلام پدر زن بنده ۲۴ماه تو سردشت موقع شیمیایی خدمت کرده الان اعصابی هست و…… انقدر اینور انور رفتیم یه کارت ۲۰۰تومانی انداختن دستمون و خلاص یعنی دولت دین خود را به این بندگان بی ادعا ادا کرد و کشور امن وامان هست بترسید از روزیکه خدای نکرده جنگ بشه کسی مثل اینها دیکه جلو نره بقران اونابودن که ما الان راحت نشستیم پس با یک کارت پول چیپس سرگرمشون نکنیم

 4. سلام ….من نعمت الله رنجبر ..فرزند ….۶ سال در دارخوین جنگ بودم ..هم اکنون بیمار اعصاب و روان هستم ..ولی نه بیمه …نه کارت جانبازی و هیچ پولی …درسته من برا خدا رفتم ولی من مستجر و دو دختر دارم….هیچ چیزی در بساط ندارم ….کمکم کنید …۰۹۹۰۲۴۶۳۰۹۹

  1. ایثارگر که شامل حقوق بشود باید گلوله خورده باشه به خدا که این حق ماه نست ماه خیلی سختی کشیدم ۲۳ماه جبه داشته باشی کارت ایثار کری داشته باشی هرجای که میبرش یک پنج ریالی ارزش ندارد به چه درد میخوره و و و و و و و و و خیلی بیشتر از این گفته ها باید پارتی داشته باشی

 5. .بنام خد.باسلام من فرزندشهیدگمنامی هستم که پدرم درسال۱۳۶۰الی۱۳۶۶به سردترین وسخت ترین مناطق کوهستانی آذربایجانغربی بمدت۱۸۶۶روز۵سال مدافع امنیت وناموس خاک کشورایران اسلامی بودن.ازاین ۵سال پاسگاهژاندارمری نویدومرزسرودمناطق کردستانی موصل عراق که بامجاهدین ومان کردها.وکوموله های داعش بدتر.دربی ازده تک دشمن وبانبودامکانات وتجهزات پرنده وموشک بلکه باجیپ بی دروپی کرودرکوهاباقاطرهابالامیرفتند.وهرشب ترس ازسربریدن کوموله ها۵سال خواب درستی نرفتند.وبعدبمب شیمایی صدام دپیرانشهرباسابقه۲۶سال درژاندارمری.به ستادناجااصفهان منتقل گردیدکه درسال۱۳۷۰ازناجااصفهان بازنشسته گردید.که اوایل اومدنش سرفه داست ولی نه زیاد.تااینکه شروع کردبه خون اوردن درسرفه هایش.درسال۱۳۹۰جهت ثبت ۵سال جبهه اش ودرج ان درپرونده که ازامتیازات حداقلی بیمارستانهاوبستریهاوداروهایش بتوانداستفاده کند.که به پدرم بعدازچندمرحله رفتن پدرم برای ثبت جبهه درپروندهاش که معاونت اداری گفتندماپروندخ منطقه شماراگم کردیم.واین سهل انگاری ناجای اصفهان باعث شدکه ازموادشیمیایی که رنج بی ازحدکشیدبدون اینکه کسی احوالشوبپرسه چون.وقتی نامش درواحدایثارگران وشهدای ناجاثبت نشده باشد.چگونه میدانستندکه بابای ماهم بازن وبچه اش درنبودپدربالای سرماخیلی بدی دیدیم وهم او۵سال باخانواده اش نبود.دیگه این مفقودشدن پرونده باعث شدبانداشتن پولی کارت حقوقش رادرامانت.بیمارستان منتظری والزهرابگذاردودگمنامی جانبازشددرگمنامی به شهادت رسید.بنام بهمن پاکدل ف بهرام به کدملی۱۹۷۱۰۹۲۷۱۱جمعی ناجااصفهان که پدردرمنزل.ارثیه همسرش.درسال۱۳۹۸.به دیگرشهدای ۸سال دفاع مقدس پیوستند.که.درسال۱۳۹۹موضوع این رنج ودربدریهایی که پدرمون کشیدبااهل خانواده.پدرم ازدرمانش نامیدشد.ولی خیلیهاشدندسرهنگ ومدیرومدبرویک کاره ای جزما۷مخلوق خلاق خداوندمبارک.تادرسال۱۴۰۰کلله مدارک جبهه وتمام اسنادومدارک راتحویل دادیم.که فقط کارت ایثارگری پدرمون رابهمون دادند.وگفتندشماخیلی طلب کارمیشوید.وبعدستادکل نیروهای مسلح ازشهیدشدنش بعدان مطلع بشه تمام ناجااصفهان مسولین کارپدرم رامواخذه میکنند.ولی مااینوحق الناس محاسبه کردیم ومیکمیم.وازتبعیض وپذیرش سهل انگاری عقب کشیدن.دادماهم گذاشتندمسدود.ولی ماهم پی گیرشدیم به هرطریقی بودکسی جوابگویمان درناجانبودند.ولی ماازاون دسته معسرین ناجاهستیم که یتیمی بدی راباهاش گذروندیم.مادرم.خیلی رداون سالهابرای ۵فرزندش کشیدولی اوهم درسال ۱۴۰۰سکته مغزی نمود.بنام طاهره شفیعی به کدویژه۴۰۵۰وکدویژدرمانی دردفترچه اش ۶۹۹۶که ازسمت راست بدنش.فلج شد.بدادپدرم کسی نرسید.بدادمادررنج کشیده ام باشید.چون ماخیلی سختی کشیدیم که هرجامدرک تک تک حرفهایم راخواستیدارایه میدهم.لاقل دوریال حقوق معسرین که ازوام مسکن نه ازامتیازات حاج وکربلا وام وسفرش استفاده نکرد.ولی ازلحاظدرمانی حقوقی رابرایش درنظربگیرید.باتوجه به اینکه برادرم کارافتاده دایمی که به سرتان پروستات وBMDهم دچارولاعلاج پس دونفرمعلول درمنزل پدرم محروم ازکمک پرستاری وهرگونه موادغذایی درستی درمضیقه بسرمیبرند.من اینهاراگفتم اون شخصی که مدیراین پیامهاست.ومیخوانه خودش مدیون مابشه وتقاظای دیداروسرکشی شوبید.درایران همس وفرزندبیمارشهیدی سرگرسنه به بتلین میگذارند.این رانوشتم راست ازمایی کنیدبعدحقوق ایثارگری پدرم رادرجهت دارودرمان دکمعلول بکارگیرید.باسپاس فراوان ازشماعزبزان منتظرهرگونه اقدام وپیامی دراین راهنمایی شماکمک بمراترتدیدی نکنید.پاکدل.راهنماییم بفرمایید.به یتیم بونم جوابموبدهید.متشکرمیشم ازتون

  1. باسلام
   اگردرشهرشما پیگیری نکردن مطالب فوق را به دفتر مقام معظم رهبری بفرستیدبه احتمال زیاد به نتیجه میرسید

 6. سلام ۲۴ چهار ماه سابقه جبهه دارم یک سال کارت ایثارگری گرفتم ژاندارمری قدیم بودم
  حقوق بگیر هم نیستم درآمدی هم ندارم باید چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید
  هوشنگ ویسی شش بهره کد ملی ۴۶۶۹۳۵۹۵۱۷
  متشکرم

 7. سلام من صاحبعلی. محمدی اقبال سرباز ارتش هستم وجانباز ۱۵ درصد ارتش که تاکنون هیچگونه حقوق ومعیشتی دریافت نکردم.حدود ۵ سال پیش پرونده معیشتی تشکیل دادند از طرف بنیاد اما هنوز به ثمر نرسیده می‌گویند بودجه نیست من یک کارگر هستم واز کار افتاده.وضعیت مالی خوبی ندارم وبه سختی گذران میکنم.شغلم مغنی بودم به علت بیماری دیسک قادر نیستم کار کنم لطفا .راهنمایی کنید با تشکر

 8. سلام تکریم کارت کی شارژ میشه دیگه زیاد ایثارگران چشم انتظار شارژ تکریم نزارید آیا اصلان شارژ میشه

 9. سلام بندهکارت ایثاردارم مشکل اعصاب دارم بهکجا مراجعه کنم نمی دانم چه کنمچون عمل قلب بازشودام وسکته مغزی ۱۰روز تویکو ماه بودهمش خواب دوستانم راهمیبینم چکم متشکرام زنوبچه هایم اضیت هستند (متشکرام)

  1. سلام خیرالله دارابی هستم از شهرستان آبدانان دارای ۴ سال درجپهه بودم و۲سال هم در جهاد سازندگی ودارای ۳۰ درصد از کار افتادی جهاد دارم که در مسیر دهلران آبدانان درحال ماموریت از ناحیه سر و کمر و پای چپ شکستگی داشتم و جهاد هیچ حقی بمن نداد ودارای ۵ در ضد هم جانبازی هستم نه کارت ایثار گری میدن ونه هیچ حقوقی حال توان خرج خانواده ندارم در خواست حق وحقوق را دارم

 10. سلام من یک کارگرم کارت ایثار گری دارم ولی به من گفتن دهک ۸ نوشتن گفتن به شما تعلق نمی گیره چرا چون با ۵ یا ۶ کارگر کارمی کنم من بزرگتر از دوستان هستم پول دستمزدو به حساب بنده واریز می شود این شده دهک من من باید چکار کنم تا حق ایثار گری را بگیرم اخه من احتیاج دارم من باید در عملیات کشته می شدم تا حقوق می گرفتم این اصلا عدالت نیست حتی بیمه کارگری را هم بعضی وقتا نمی توانم واریز کنم ۴۰ سال کار می کنم کمی کمک معشیتی داشته باشم که ان را هم به من نمی دن ۳ تا بچه دارم بیکار فقط من گارگری می کنم تا انها زنده بمانند من چکار کنم در ضمن من ۷ ماه هم داوطلب به جبه رفته ام و ۱۶ ماه هم در منتقه جنگی سربازی می کردم از هیچ جا جواب درست نمی گیرم لطفا راهنمای کنید من چکار کنم

  1. من هم پدرم ۲۸ماه در جنگ بود ولی علان هیچی به ایشان تعلق ندادن ما چه کار کنیم چون این ها تو ارتش خدمت کردن ولی بعضی ها تو سپاه بودن همشان حقوق میگیرن

 11. باسلام بنده ۶ماه در جبهه های سومار میمک انجام وظیفه کردم وبیدار وسن بنده ۶۰ سال هست که قادر به انجام کار نمی باشم فرزند دارم که عقب ماندی ذهنی است که براش نامزدی کردم که نامزد ایشان هم معلول می باشد که قادر به عروسی کردن از نظر وسایل زندگی ومشکلات نمی باشند بنده ایثار گر می باشم کجا مراجعه کنم محمد حسن خادم الحسینی از روستای جمال آباد ارسنجان می باشم

  1. بنده نیز کارت ایثارگری دارم و مشکل شنوایی و ناراحتی ریه دارم باید کجا مراجعه کنم لطفا راهنمایی بفرمائید
   حسن تراب زاده

  2. علیبابت گرفتن خودرو یا مسکن که نداریم ب کجا مراجه کنیم ایثار گر فاقد خودرو و مسکن گفت:

   سلام علی هستم با ۲۱ ماه جبهه نه خودرو دارم نه مسکن به کجا باید مراجه کنم

   1. سلام خدمت شما… من سرباز وظیفه دارای کارت ایثارگری سال ۶۲ هستم و مدت دوسال درجبهه حضورداشته برای دریافت حقوق وام ومسکن ایثارگری کجا مراجعه کنم که جواب درست بهم بدن عاجزانه از حضورتون خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

    1. سلام پدربنده۲۴ماه حصوردرجبهع داشتن درفابرواطراف خدمت کردن عملیات توپ خونه بودن شیمایی شدن مشکل ناشنوایی چشم اعصاب وفراموش دارندسابقه بستربراثرشیمیایی هم دارندالان ۲سال هست کارت ایثارگری دارندبدون هیچ گون حقوق ومزایای به بنیادشهیدشهرستان سپیدان هم مراجع میکنیم کسی جواب گونیست میگن هیچ بخشنامه ای نداریم تکلیف چی هست فکرکنم فقط مردم سرگرم به همین کارت خالی کردن بانک سپه هم واسه وام سوال میگیریم میگن کسی برای وام إیثارگری اعلام به مانکردن پس اگه واقعان حقی هست خوب اثبات کنیدمردم بدونن یااینجواذیت ملت نکنیدجواب سوال ماکی پاسخ گوهست

 12. س بنده سرباز لشکر ۷۷ بودم برای من ۷ماه منطقه جنگی زدن روی کارت ایثار در صورتی که ۲۸ماه منطقه جنگی بودم ودر پرونده ثابت شده نامه برای خریده سربازی از طریقه بیمه از گردان دریافت کردهم ۲۸ ماه زدن حال پاسخ میخام
  عباس جناتی رنجبر لشکر ۷۷ تیب ۲ گردان ۴۱۵ مندسی با کد ملی ۰۷۹۳۲۹۴۱۲۶ شماره شناس نامه ۴۴۷ صادر از سبزوار

  1. بنده ایثارگرم بیماری قلبی دارم عمل باز کردم سکته مغزی شدم ۴ساله پرونده تشکیل دادم ۶ماه ایثارگری دادم نه کارت تکریم گرفتم نهکارت م بیمههست تورا بخدا بفریاد ما برسید صواب داره بخد

   1. سلام من سید احمد حسین آقا بابای سربازلشکر ۲۱حمز تیپ ۳ کردان ۱۷۴ بودم سال ۱۳۶۰در من طقه ۲۱ ماه بودم پنج تا عملیات بودم ولی هیچ مزایای ندادن کارت ایثار وتکریم کارت هم دارم
    ۰۹۱۲۵۸۲۸۳۰۸۲ حدودن۱۷ روز بیمارستاندزفول و۱۵ روز در بیمارستان ۵۰۲ارتش در تهران
    بصدری بودم

    1. سلام بنده ۲۲۱روز درکارت ایثارملی من خورده بنده نه بیمه ونه شغل که حقوق ثابت بگیرم نیستم باید برای دریافت بیمه به کجا مراجعه کنم هرجا می ری مگن باید ۱۲ماه باشد راهنمایی کنید

   2. سلام بنده ابوالفضل بیگدلی هستم که ۲۸ ماه خدمتم کردم وکارت ایثارگران ولی حقوقی دریافت نکردم تکریم کارت ههم دارم ۴۳۷۰۲۵۷۷۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید