تماس با مشاور

021-66037046

021-66197223

بخشش اضافه خدمت سربازان غایب

بخشش اضافه خدمت سربازان غایب

👈 بعضی از مشمولین هستند که بموقع خود را برای خدمت سربازی معرفی نمیکنند.اگر بعد از ورود به سن ۱۸ سالگی کسی در حال درس خوندن باشد که هیچ در غیر اینصورت تا ۶ ماه بعد از ۱۸ سالگی زمان دارد خود را به نظام وظیفه معرفی کند.

برای اشخاصی که مدرک تحصیلی دیپلم را در خرداد ماه گرفته اند این زمان یک سال و سه ماه بعد از تاریخ اخذ دیپلم است و برای فارغالتحصیلان دیگر مقاطع حداکثر تا ۱ سال بعد از دریافت مدرک باید معرفی صورت گیرد.

چنان چه در زمان های گفته شده مشمول خود را برای خدمت سربازی معرفی نکند قطعا وارد غیبت میشود و علاوه بر یکسری محدودیت ها مثل خروج از کشور بین ۳ تا ۶ ماه هم اضافه خدمت میخورد.در این مقاله نحوه بخشش این اضافه خدمت توضیح داده میشود.

توجیه غیبت سربازی

👈 بهترین راه بخشش اضافه خدمت انجام توجیه غیبت است در واقع مشمول باید دلیل موجه و مستند به سازمان نظام وظیفه ارائه دهد که چرا غیبت کرده است و خود را بموقع به معرفی نکرده!

برای مثال اگر شخصی یک ماه دیرتر از زمانی که مقرر شده است خود را معرفی کند قطعا وارد غیبت میشود اما چون این زمان خیلی کوتاه است میتواند دلایلی همچون بیماری یا بستری یا حتی مشکلات خانوادگی با مدارک مستند به سازمان نظام وظیفه عمومی از طریق پلیس+۱۰ ارائه دهد تا بخشیده شود.

تمام مشمولین ممکن است غیبت کنند اما گروهی از مشمولین هستند که بنا به شرایط غیبت آن ها بسیار زیاد است.

مددجویان کمیته امداد به دلیل مشکلات مالی سرپرست خانواده و مددجویان سازمان بهزیستی با توجه به شرایط جسمی و ذهنی سرپرست خانواده شانس بیشتری برای توجیخ غیبت حتی با غیبت های طولانی دارند و کافیست با ارائه گواهی عضویت در جلسه توجیه غیبت شرکت کنند.

بخشش اضافه خدمت

بخشش اضافه خدمت

👈 متاسفانه در حال حاضر حدود ۳ میلیون نفر غایب سربازی داریم که بیش از چند سال است که غیبت دارند و تقریبا با هیچ دلیلی نمیتوانند این غیبت را توجیه کنند و وارد دوره سربازی شوند.به دلیل غیبتی که صورت گرفته است اکثر این افراد باید ۶ ماه نسبت به سایرین بیشتر خدمت کنند همچنین اجازه گرفتن کسری خدمت سربازی یا امریه شدن یا حتی معافیت کفالت هم ندارند.

کمتر از دو سال قبل هر چند سال یکبار از سوی رهبری بخششی بریا اضافه خدمت غایبین در صورت معرفی بموقع صادر میشد اما در حال حاضر تنها راه بخشش اضافه خدمت از طرف یگان میباشد و مشمول باید خود را برای سربازی معرفی کند و دوره آموزشی را بگذراند و زمانی که وارد یگان شد از فرمانده خود درخواست بخشش کند.

توسط یگان نامه ای برای سازمان نظام وظیفه ارسال میشود و حداقل دو سوم این اضافه خدمت بخشیده خواهد شد.

متاهلین و افرادی که در دوران سربازی وظایف خود را بخوبی انجام میدهند و مشکل انضباطی ندارند در اولویت بخشش کامل اضافه خدمت هستند.سند نهایی بخشش غیبت باید روی برگه سبز مشمول ثبت شود و میزان اضافه خدمت که معمولا به روز بر روی برگه سبز ثبت میشود به عدد صفر تغیر یابد.

ممکن است اضافه خدمت در همان اوایل خدمت سربازی بخشیده نشود و فرماندهان یگان میتوانند تا آخرین لحظات ممکن اینکار را انجام دهند.

پس شما بجای اصرار و خواهش بی مورد سعی داشته باشید تا طبق روال خدمت سربازی را بگذرانید و مهمتر از این ها خود را بموقع برای انجام خدمت سربازی معرفی کنید تا مابقی بخش نامه ها و قوانین روال قانونی خود را طی کنند.

👈در این مقاله تنها روش های توجیه غیبت و بخشیده شدن اضافه خدمت سربازی توضیح داده شد و شما میتوانید با استفاده از این روش ها به زمان خدمت عادی برگردید.در صورت وجود سوال میتوانید با مجموعه مشاوره سربازی سرباز مشاور تماس بگیرید تا تمامی سوالات شما برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

مرخصی سربازی

مرخصی سربازی

مرخصی سربازی جز جدایی ناپذیر و شیرین خدمت سربازی است.احتمالا سربازان از روز اولی که وارد دوره آموزشی میشوند تا روز آخر خدمت تنها اهرم

ادامه مطلب »
Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید