امریه بانک ها ۱۴۰۳ + لیست بانک ها، شرایط، زمان و نحوه ثبت نام

امریه بانک ها 1403 + لیست بانک ها، شرایط، زمان و نحوه ثبت نام

تاریخ بروزرسانی اطلاعات و قوانین امریه بانک: ۱۴۰۳/۰۳/۰۹

اگر فرصت خواندن متن را ندارید، فقط به فایل صوتی زیر گوش دهید:

در اینجا در رابطه با جذب سرباز در انواع بانک ها و شرایط و مراحل ورود به آنها صحبت میکنیم همچنین رشته هایی را که بیشترین شانس برای امریه سربازی در بانک ها را دارند نام میبریم. تا انتها با سرباز مشاور همراه شو تا این موقعیت خوب امریه را از دست ندی!

شرایط امریه بانک چگونه است؟

برای ورود به هر امریه ای مشمولین باید یک سری شرایط عمومی و اختصاصی داشته باشند تا سازمان مربوطه با امریه شدن آن ها موافقت کند.

شرایط عمومی امریه بانک

✅ اعتقاد به دین اسلام یا یکی از دین های مصوب قانون اساسی

✅ عدم سو پیشینه

✅ عدم همکاری و ارتباط با گروه های معاند جمهوری اسلامی ایران

✅ عدم غیبت سربازی

✅ تحصیل در رشته های مورد نظر بانک عامل

✅ داشتن برگه آماده به خدمت (برگه سبز)

شرایط اختصاصی امریه بانک

✅ شرکت در مصاحبه بانک جهت پذیرش

✅ کسب رضایت مسئول امریه

✅ وجود مشمول و بانک در یک شهر حتی الامکان فاصله کمتر از ۳۰ کیلومتر

✅ عدم ارتباط رابطه درجه ۱ فامیلی با کارمندان بانک مورد نظر

✅ داشتن معرف جهت تسهیل در پذیرش

✅ اقدام بموقع طبق فراخوان بانک ها

✅ انجام مصاحبه های اولیه حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ اعزام

چند نکته در خصوص شرایط امریه بانک ها

✅ مشمولان اعزام مجدد نمیتوانند امریه شوند.

✅ بومی بودن از شرایط اصلی امریه بانک است.

✅ امکان دریافت کسری خدمت در امریه وجود ندارد.

✅ امکان جا به جایی و انتقالی بین بانک ها وجود ندارد.

✅ حقوق امریه بانک مطابق حقوق سرباز مناطق غیر عملیاتی است.

✅ داشتن مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری الزامی میباشد.

✅ رشته تحصیلی مشمول باید مطابق رشته های مورد نیاز امریه باشد.

این مطلب هم می تواند به شما کمک کند: امریه مصلی تهران

چه بانک هایی امریه دارند؟

چه بانک هایی امریه دارند؟

در اکثریت جذب هایی که توسط بانک ها انجام میشود بانک های دولتی اقدام به جذب میکنند و کمتر پیش می آید امریه بانک در بانک های خصوصی و موسسات مالی اعتباری انجام شود. خب طبیعی هم است سهمیه ای که نیروهای مسلح جهت امریه به وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی میدهد بسیار محدود است.

همین سهمیه محدود در جهت به خدمت گیری مشمولین در راستای سیاست های دولت مورد استفاده قرار میگیرد پس میتوان گفت اولویت پذیرش امریه، با بانک های دولتی است و در شرایط خاص که بانک خصوصی با کمبود نیرو مواجه باشد میتواند با مجوز بانک مرکزی اقدام به جذب کند.

از مجموع تمامی بانک های کشور بیشترین شعب و بالاترین گردش مالی مربوط به بانک های دولتی است در نتیجه جهت مدیریت منابع انسانی این بانک ها اقدام به جذب سرباز میکنند.

لیست بانک های دارای امریه سربازی

👈 بانک ملی

👈 بانک ملت

👈 بانک رفاه

👈 بانک مسکن

👈 پست بانک

👈صادرات

👈 بانک مرکزی

👈 امریه بانک سپه

👈 بانک انصار ( تجمیع در بانک سپه )

👈 بانک قوامین (تجمیع در بانک سپه )

👈بانک حکمت ( تجمیع در بانک سپه )

👈 بانک پاسارگارد

👈 بانک کشاورزی

توجه داشته باشید:

بانک های خصوصی و غیر دولتی ای که با سازمان و ارگان های دولتی و نظامی همکاری دارند راحت تر میتوانند جذب داشته باشند. مانند بانک شهر که بدنه ای از شهرداری است اما بانک خصوصی محسوب میشود.

شاید باورتان نشود بانک های رفاه و ملت هم در کل غیر دولتی هستند اما به دلیل افکار جمعی و جهت تسهیل در اقدام مشموملین ما در لیست بانک های دولتی قرارشان دادیم. بانک سپه هم مختص گردش مالی پرسنل نظامی کشور از جمله بانک هایی است که امکان جذب سرباز امریه دارد.

هشدار

امریه بانک ها بسیار محدود است و بسیار کم فراخوان جذب امریه اعلام میشود. پیشنهاد میکنیم در صورت علاقه به امریه بانک حتما به منابع انسانی بانک های گفته شده مراجعه کنید.

رشته های مورد نیاز امریه سربازی در بانک

رشته های مورد نیاز امریه سربازی در بانک

همانطور که در امریه های دیگر ملاک مدرک و رشته تحصیلی است در این امریه هم این معیار برای جذب سرباز امریه وجود دارد. پس لازم است شغل مورد نظر در بانک یا شعب آن با مدرک تحصیلی مشمول تطابق داشته باشد.

👈 مدیریت بانکی

👈مدیریت مالی

👈 مدیریت بازرگانی

👈 مدیریت کسب و کار

👈 حسابداری

👈 حسابرسی

👈 حسابداری مالی

👈 آمار و زیر مجموعه های آن

👈 رشته مهندسی عمران

این رشته ها بیشترین پذیرش را هم بعنوان امریه و هم بعنوان استخدام در بانک ها دارند.در رابطه با رشته مهندسی عمران هم تعجب نکنید.در مقاطعی بانک ها مهندسین عمران را در فعالیت هایی همچون کارشناس ملکی یا نوسازی شعب و ساختمان های اداری به کار میگیرند.

البته جذب شدن با رشته مهندسی عمران در بانک کار بسیار مشکلی است اما ممکن است خوش شانس باشید و در فراخوان جذب امریه بانک یمی از بانک های دولتی و غیر دولتی نیاز به این رشته تحصیلی داشته باشد.

نکته

طبیعی است علاوه بر معرف هرچقدر مدرک تحصیلی مشمول و معدل و دانشگاهی که در آن درس خوانده است بهتر باشد مشمول در اولویت بالا تری برای جذب قرار میگیرد.

ثبت نام امریه بانک

ثبت نام امریه بانک به ۲ صورت قابل انجام است.

روش حضوری

در روش حضوری میتوان به منابع انسانی ( ساختمان اداری ) بانک ها مراجعه کرد تا از آخرین وضعیت و اعلام نیاز بانک ها برای جذب سرباز مطلع شد . در بعضی از بانک ها دریافت مدارک و مصاحبه علمی و عقیدتی بصورت حضوری انجام میشود و در کمتر از ۲ ماه نتیجه به متقاضی اعلام میشود.

روش غیر حضوری

این روش در حال حاضر در تمامی بانک ها بصورت واحد وجود ندارد اما میتوان وارد پرتال بانک مورد نظر شد تا در صورت وجود فراخوان جذب در زمان دلخواه شما ثبت نام انجام شود.

توصیه

در نهایت پیشنهاد میکنیم حتما از روش اول استفاده کنید و تنها در صورت اعلام روند جذب امریه توسط بانک وارد روش دوم شوید.

مزایا و معایب امریه شدن در بانک ها

مزایا و معایب امریه شدن در بانک ها

همچون جذب سرباز دیگر ارگان هایی که توضیح دادیم امریه بانک ها هم دارای مزایا و معایب مختلفی است و با در نظر گرفتن آن ها نسبت به خدمت سربازی معمولی باید اقدام کنید تا در میان راه پشیمان نشوید.

مزایای امریه گرفتن در بانک ها

👈 امکان استخدام راحت تر بعد از قبولی در آزمون استخدامی

👈 ساعت کار مناسب

👈 فضا و شرایط کاری نسبتا خوب

👈 کسب تجربه و سابقه کار مرتبط

معایب امریه شدن در بانک ها

👈 انجام فعالیت های ارباب رجوعی در اکثر شاخه های شغلی

👈 حساسیت کارهای بانکی

👈 هم اندازه بودن حقوق امریه و حقوق سربازی عادی

👈 عدم امکان استفاده از کسری خدمت در صورت وجود شرایط کسری

👈 عدم امکان انصراف جز با تایید بانک

👈 الزامی بودن دوره آموزشی

👈 محاسبه میزان مرخصی و ساعت کار طبق نظر بانک

👈 الزامی بودن اعزام به ماموریت های کاری طبق نظر بانک

درکل میتوان گفت امریه بانک ها جز امریه های خوب و مناسب است و اشخاصی که حساسیت زیادی نسبت به فعالیت هایی که به آن ها محول میشود ندارند میتوانند دوران سربازی خوبی در این امریه داشته باشند.

ایم مطلب هم می تواند به شما کمک کند: امریه سرباز معلم

مراحل امریه بانک

👈 پیگیری فراخوان های اعلام شده توسط بانک

👈 مراجعه به بانک جهت ثبت درخواست و بررسی اولیه

👈 شرکت در جلسه مصاحبه تخصصی

👈 ارائه مدارک تحصیلی و مهارت های مرتبط

👈 مراجعه به پلیس+۱۰ و ارسال دفترچه آماده به خدمت سربازی

👈 تعیین تاریخ اعزام طبق تاریخ اعزام اعلامی بانک

👈 تقدیم برگه سبز به بانک جهت نامه نگاری بانک و نیروهای مسلح

👈 گذراندن دوره آموزشی

👈 حضور در محل اعلام شده جهت نهایی شدن مراحل امریه

امریه بانک مرکزی

بانک مرکزی بعنوان یکی از زیر مجموعه های وزارت اقتصاد و امور دارایی میباشد که در واقع تمامی بانک ها و موسسات مالی اعتباری زیر مجموعه آن میشوند. همچنین تمامی مسائل ارزی ( حفظ ارزش پول ) و سیاست های کلان مالی جز ماموریت های این سازمان دولتی است.

بنابر این میتوان در این ارگان خدمت سربازی را گذارند و از بانک مرکزی استفاده کرد. شرایط پذیرش با شرایط گفته شده یکسان است و تمامی مشمولان میتوانند بر اساس فراخوان جذب وزارت اقتصاد با توجه به رشته تحصیلی وارد امریه بانک مرکزی شوند.

توجه

برای ثبت نام امریه بانک مرکزی حتما لازم است در سامانه امریه وزارت اقتصاد ثبت درخواست انجام شود یا اینکه با مراجعه حضوری به قسمت منابع انسانی این سازمان از آخرین اعلام نیاز جذب سرباز مطلع شد.

جذب امریه سربازی در بانک ها سخت است؟

امریه بانک ها

جذب امریه سربازی در بانک ها در صورت داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های خوب کشور درر رشته های مورد نیاز امریه بانک اصلا کار سختی نیست. البته نمیتوان این موضوع را قطعی دانست چون تعداد بانک ها زیاد است و در هر شهری ممکن است در ماه های مختلف اعلام نیاز متفاوتی وجود داشته باشد.

در واقع تنها مشکل همین است و نمیتوان زمان بندی مشخصی برای جذب شدن مثلا در بانک ملی در شهری مثل تهران در نظر گرفت. هر بانک سهمیه مشخصی برای جذب از سوی ستاد کل نیروهای مسلح دارد و بنا به شانس و اقبال شما ممکن است این سهمیه به سرعت پر شود. پس پیشنهاد میکنیم برای امریه بانک ملی یا امریه بانک مسکن یا هر ارگان دیگری در ۶ ماه اول سال اقدام کنید.

برای امریه بانک باید دفترچه خدمت ارسال کرد؟

بدون شک یکی از شرایط جذب بانک ارسال دفترچه خدمت سربازی و مشخص شدن تاریخ اعزام و در نهایت ارائه برگه اعزام (برگه سبز) به مسول نیروی انسانی بانک مورد نظر است. اما بهتر است قبل از انجام اینکار از پذیرش نهایی بانک مطمعن شوید.

بعد از اطمینان با نظر مسول مربوطه که تاریخ اعزام مورد نیاز جذب امریه را مشخص میکند دفترچه را ارسال کنید. بر اساس تجربه بعد از ارسال دفترچه شما در اعزامی های ماه بعد قرار میگیرید پس با این فرمول تاریخ اعزام احتمالی قابل پیش بینی است.

هشدار

عدم حضور بموقع در هر کدام از مراحل گفته یا ایجاد مشکل در طی روند جذب شدن به منزله انصراف از امریه بانک است و تمامی مسولیت اقدامات با خود مشمول میباشد.

معرفی مجموعه بانکی کشور

تمامی بانک های دولتی و خصوصی و موسسات مالی اعتباری زیر نظر بانک مرکزی مشغول بکار هستند و سرباز شدن در بانک ها در واقع نوعی ورود به وزارت اقتصاد و دارایی است. در نتیجه میتوان در تمامی ساختمان های مدیریتی و اداری و شعب بانکی امریه شد.

حتی میتوان در بانک مرکزی و ادارات زیر مجموعه بانک مرکزی سربازی گرفت. سازمان برنامه و بودجه هم جزئی از این ساختار است پس امریه های وزارت اقتصاد و دارای صرفا محدود به بانک ها نمیشود و زیر مجموعه های گسترده ای در سراسر ایران را شامل میشود.

توجه

امریه سازمان امور مالیاتی بعنوان بخشی از این وزارت خانه را میتوانید از طریق همین سایت مشاهده کنید.

بانک های نظامی هم دارای امریه هستند؟

بانک های نظامی مانند بانک قوانین ( مربوط به نیروی انتظامی ) ، بانک حکمت (مربوط به ارتش) و بانک انصار (مربوط به سپاه) همگی در بانک سپه تجمیع شده است و عملا دیگر چنین بانک هایی بصورت مستقل فعالیت ندارند.

اما همچنان امکان جذب در بانک سپه وجود دارد و مشمولان میتوانند در این مجموعه قدیمی و بزرگ که زیر مجموعه و شعبات زیادی دارد جذب شوند.

سخن تکمیلی

اگر رشته تحصیلی شما طبق رشته های گفته شده است و از فعالیت ها و مشاغل بانکی خوشتان می آید و در ضمن میخواهید در محیط کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود خدمت کنید قطعا امریه بانک بسیار مناسب برای شما است.

میتوانید همین الان با مشاوره سربازی تماس بگیرید تا در خصوص امریه سربازی جدید ترین اخبار و اطلاعات را کسب کنید.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

امریه اداره کار و تعاون + شرایط، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام در سامانه

امریه اداره کار و تعاون + شرایط، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام در سامانه

بر اساس فراخوان امریه وزارت کار و تعاون شرایط امریه اداره کار در ۲ حالت شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی شده است و لازم است تمامی مشمولان علاوه بر داشتن شرایط عمومی دارای بیشترین شرایط اختصاصی باشند تا در اولویت پذیرش قرار بگیرند.

ادامه مطلب »
امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران + شرایط، مدارک و رشته های مورد نیاز برای ثبت نام و سوالات متداول

امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران + شرایط، مدارک و رشته های مورد نیاز برای ثبت نام و سوالات متداول

همچون دیگر امریه های سربازی که توسط ارگان های دولتی و غیر دولتی ارائه میشود، امریه بنیاد شهید هم دارای شرایط بخصوصی است و لازم است تا متقاضی دریافت امریه حتما دارای این شرایط باشد.

ادامه مطلب »
نیاز به مشورت داری کلیک کن !