معافیت پا پرانتزی – شرایط و مراحل

معافیت پزشکی صافی کف پا

👈 یکی از مشکلات استخوانی که در بدن ایجاد میشود وجود انحراف در استخوان و تغیر شکل استخوانی میباشد که دلایلی مختلف همچون کمبود ویتامین D کهدلیل اصلی آن کمبود نور خورشید در محیط زندگی یا کمبود کلسیم و یا حتی وجود بیماری های مادرزادی استخوانی دارد.

بعد از اینکه پاها در قسمت ساق دچار چنین تغیر شکلی میشوند زانو ها از یکدیگر فاصله میگیرند و اصطلاحا از واژه پای پرانتزی استفاده میشود. در این مقاله شرایط و مراحل معافیت پا پرانتزی را بررسی خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت پزشکی

شرایط مراحل دریافت معافیت پا پرانتزی

اگر مشمول فاصله زانو هایش از ۱۴ سانتی متر بیشتر شد و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر باشد میتواند بطور دائم از خدمت سربازی معاف شود.
در این آیین نامه چند نکته قابل توجه است:
اول اینکه مدرک تحصیلی تاثیر مستقیم در معافیت یا عدم معافیت مشمول دارد و بدیهی است اگر مشمول طبق مدرک تحصیلی شامل آیین نامه معافیت نشود تنها میتواند از معافیت از خدمات رزمی استفاده کنید.

دوم اینکه با توجه به تاثیر مدرک تحصیلی نمیتوان در حین تحصیل برای گرفتن معافیت پای پرانتزی اقدامی کرد.

سوم اینکه این مورد از معافیت های پزشکی هم مانند دیگر موارد پزشکی کاری به غیبت یا سن و سال شخص یا حتی فراری بودن ندارد و تنها به فاصله دو زانو و مدرک تحصیلی اشاره میکند.

چهارم اینکه برای تشکیل پرونده و اقدام جهت معافیت تنها مرجع مورد تایید پلیس+۱۰ است و تمامی پیگیری ها،تشکیل پرونده،اطلاع رسانیها توسط این سازمان انجام خواهد شد.

خوشبختانه با توجه به پیشرفت فناوری در زیرساخت کشور تمامی امور بصورت الکترونیکی قابل انجام است.
و نکته آخر در رابطه با شورای پزشکی میباشد که در بیمارستان های مورد تایید سازمان نظام وظیفه تشکیل میشود اما رای و ابلاغ نهایی در کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی به سمع شما خواهد رسید.

با توجه به معافیت پا پرانتزی اگر همچنان سوالی ذهنتان را مشغول کرده است کافیست همین الان وقت مشاوره خود را رزرو کنید یا با سرباز مشاور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید