سرباز ماهر

اخیرا روشی برای ورود به خدمت سربازی ایجاد شده است که مشمولین علاوه بر طرح های قبلی که باعث تسهیل در خدمت سربازی میشد میتوانند در این طرح هم ثبت نام کنند و از امکانات آن بهره مند شوند.نام این طرح سرباز ماهر است و در حال حاضر اجرا میشود.

با استفاده از این روش میتوان از خدماتی همچون کسری خدمت و مرخصی تشویقی در حین خدمت استفاده کرد یا بر اساس نظر خود مشمول یگان خدمتی مشخص شود.در ادامه توضیحات جامع و کانلی در مورد این طرح و نحوه ثبت نام در آن میدهیم.

طرح سرباز ماهر چیست؟

سرباز ماهر

ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در کنار طرح های خدمتی و تشویقی برای مشمولین طرحی با نام سرباز ماهر را راه اندازی کرده است تا مشمولین خدمت سربازی با خیال راحت تری وارد خدمت شوند.

انواع طرح های خدمتی و تشویقی

👈 کسری خدمت بسیج

👈 معافیت و کسری خدمت ایثارگری

👈 پروژه های جایگزین خدمت سربازی

👈 پروژه های کسری خدمت

👈 امریه ارگان های دولتی

👈 امریه دانش بنیان

👈 سرباز ماهر

در طرح سرباز ماهر که توسط قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح تدوین شده است مشمولین در ۳ دسته کلی قرار میگیرند :

👈 مشمولین ۱۵ ساله تا قبل از خدمت سربازی

👈 مشمولین در حین خدمت سربازی

👈 مشمولین بعد از خدمت سربازی

این ۳ دسته میتوانند وارد سامانه جامع سرباز ماهر به آدرس sarbazmaher.com شوند و اقدام به ثبت نام در این سامانه کنند.

هدف از ثبت نام در این سامانه که از ۱۵ سالگی یا حداقل یک ماه قبل از خدمت سربازی یا در حین خدمت امکان پذیر است رصد و بررسی مهارت های مشمولین میباشد تا در نحوه تقسیم یا ارائه یک سری خدمات مانند وام بعد از خدمت سربازی اهداف اجرایی شود.

برای قرار گرفتن مشمول در این طرح باید از یکی از مراکز زیر گواهی مهارتی داشته باشد :

👈 یکی از وزارت خانه های دولتی

👈 یکی از شرکت ها یا ادارت دولتی

👈 یکی از آموزشگاه ها یا موسسات مورد تایید

👈 سازمان فنی و حرفه ای کشور

👈 جشنواره خوارزمی

👈 یکی از مراکز پژوهشی خارج از کشور که مورد تایید باشد

بعد از اینکه مشمول بر اساس تقسیم بندی گفته شده در سایت ثبت نام کرد و از نظر هویتی احراز شد میتواند مدارک مهارتی مربوطه را بارگذاری کند تا در کمتر از یک ماه توسط سامانه سرباز مهار مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه اعلام شود.

بعد از تایید مشمول میتواند از یکی از طرح های تشویقی قبل، حین یا بعد از خدمت سربازی استفاده کند که در ادامه این طرح ها را بیان خواهیم کرد.

موضوعات مرتبط : شرایط و مراحل گرفتن امریه سربازی

لیست مهارت های سرباز ماهر

عنوان مهارتسازمان مربوطه
تعمیر موتور خودرو سازمان فنی و حرفه ای
جوشکاری فلزات
برشکاری فلزات 
کاربر ICDL
برقکاری ساختمان
لوله کشی ساختمان
تعمیر سیستم انژکتور موتور سیکلت 
برقکار صنعتی
تعمیرکار یخچال و فریزر
برنامه نویسی
برق خودرو 
درودگری
ریخته گری
مجموعه مهارت های هنریوزارت ارشاد
مجموعه مهارت های کشاورزیوزارت کشاورزی
مجموعه مهارت های صنعتی وزارت صنعت معدن و تجارت
کسب و کار و کار آفرینیوزارت کار
مترجمی زبان های خارجیوزارت امور خارجه و وزارت علوم
دامپروریوزارت کشاورزی

با داشتن مهارت های گفته شده و البته داشتن مدرک مورد تایید یکی از سازمان های گفته یا حتی سازمان ها و ارگان های دیگر میتوان به راحتی در سامانه سرباز ماهر به عضویت درآمد و از یکی از طرح های تشویقی مشمولین استفاده کرد.

سایت و سامانه سرباز ماهر ( smaher.ir )

برای انجام هر چه ساده تر مراحل عضویت و پایش و گزینش مشمولین سامانه سرباز ماهر با اطلاع رسانی های عمومی و تکمیلی و انجام فرآیند ثبت نام به آدرس smaher.ir تشکیل شد تا علاقه مندان بتوانند در این سامانه عضو شوند.

سامانه سرباز ماهر توسط ستاد کل نیروهای مسلح و با اجرای مستقیم سازمان وظیفه عمومی راه اندازی شده است. در طرح جدید مهارت آموزی سربازان و ایجاد اشتغال بعد از دوران سربازی مورد توجه قرار گرفته است.

جهت هر گونه اقدامی در رابطه با طرح سرباز ماهر فقط وارد سامانه سرباز ماهر به آدرس smaher.ir شوید و از مراجعه حضوری به یگان یا هر سازمان دیگری خودداری کنید. اصلاحات انجام شده است و قطعا امسال اجرایی خواهد شد.

مراحل عضویت در سامانه سرباز ماهر

👈 ورود به سامانه سرباز ماهر smaher.ir

👈 ایجاد پنل کاربری اختصاصی با استفاده از شماره همراه و رمز ورود

👈 عد ورود به پنل کاربری میتوانید طرح های مورد علاقه در طرح مهارت آموزی را وارد کنید

👈 اطلاعات شخصی را وارد سامانه کنید

👈 مهارت هایی که دارید را مشخص کنید

👈 مشوق مورد نظرتان را انتخاب کنید

بعد از پایان مراحل و تایید نهایی توسط سامانه و داشتن برگه اعزام میتوانید از مشوق های انتخابی استفاده کنید.

موضوعات مرتبط : شرایط و مراحل دریافت معافیت پزشکی سربازی

وام سرباز ماهر

با توجه به سیاست های ستاد کل نیروهای مسلح در بخش سربازان وظیفه در نظر گرفته است به سربازانی که دارای مهارت های خاصی باشند و موفق به ارائه مدرک رسمی در آن مهارت شوند بعد از دوره خدمت سربازی وام خود اشتغالی داده میشود.

در حال حاضر مبلغ وام مصوب ۱۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۲ تا ۴ درصد است و تمام مشمولانی که در دوره مهارت آموزشی شرکت کرده باشند تا ۲ سال بعد از خدمت سربازی فرصت دارند تا از این وام استفاده کنند.

برای دریافت وام علاوه بر داشتن مدرک رسمی از سازمان فنی حرفه ای یا دیگر ارگان ها و نهاد های دولتی و حتی خارجی میشود برای دریافت وام اقدام کرد. برای دریافت وام لازم است تا از سامانه smaher.ir ثبت نام های لازم را انجام داد و در این طرح شرکت کرد.

نحوه ثبت نام وام سرباز ماهر

برای ثبت نام وام سرباز ماهر لازم است در ابتدا وارد سامانه سرباز ماهر به آدرس smaher.ir شوید و طبق توضیحات کاملی که داده شد ثبت نام را انجام دهید.

بعد از این مرحله اسم شما در سامانه ثبت و به شما کد رهگیری داده میشود.

بعد از پایان دوره سربازی میتوانید با بارگذاری کارت پایان خدمت در سامانه در اولیت دریافت وام قرار بگیرید.

بعد از این مرحله که بر اساس نوبت دهی انجام خواهد شد شما برای دریافت وام به یکی از بانک های عامل معرفی خواهید شد.

دریافت وام با ارائه ضامن رسمی به بانک قابل انجام است.

نکته

برای اینکار بودجه مشخصی قرار داده شده است پس انتظار اینکه در هر زمانی برای دریافت وام اقدام کنید همان موقع هم موفق به دریافت وام میشوید نباشید.در هر صورت طبق نوبت بندی وام را دریافت خواهید کرد.

پیگیری وام سرباز ماهر

تنها راه پیگیری بعد از ثبت نام و بارگذاری مدارک در سامانه smaher.ir از طریق همین سایت امکان پذیر است و هیچ روشی برای مراجعه حضوری به جای خاص یا تماس با اداره و مرکز خاصی وجود ندارد.

همچنین میشود از طریق رسانه ها و سامانه سرباز مشاور از اخبار پیرامون وام سرباز ماهر مطلع شد یا در نهایت از ستاد کل نیروهای مسلح پیگیری حضوری کرد.

این طرح تصویب شده و به اجرا خواهد رسید پس بدون هیچگونه نگرانی تنها با کمی صبوری منتظر زمان اجرایی شدن و ارسال مدارک باشید.

نکته

✅ حتی مشمولین غایب هم امکان استفاده از این طرح را دارند در حالی که در طرح های دیگر امکان ورود نیست.

✅ میتوان از یک طرح تشویقی قبل یا حین خدمت و یک طرح تشویقی بعد از خدمت سربازی استفاده کرد.

✅ مدت استفاده از طرح تشویقی بعد از خدمت سربازی تا ۲ سال بعد از پایان خدمت قابل استفاده است.

دستگاه ها و سازمان هایی که در این طرح مشارکت دارند

👈 بانک قرض الحسنه رسالت

👈 بانک سپه

👈 وزارت دفاع

👈 جهاد دانشگاهی

👈 مرکز بیمه ایران

👈 کانون وکلا

👈 کمیته امداد امام خمینی

👈 سازمان صدا و سیما

👈 دانشگاه جامع علمی و کاربردی

👈 هلال احمر

👈 وزارت کشور

👈 وزارت ورزش و جوانان

👈 وزارت کار

👈 شرکت ایرانسل

👈 سازمان بسیج مستضعفین

👈 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

👈 سازمان تبلیغات اسلامی

👈 دانشگاه آزاد اسلامی

👈 وزارت فرهنگ و ارشادوزارت آموزش و پرورش

چگونه سرباز ماهر شویم؟

برای اینکه سرباز ماهر شوید در قدم اول همانطور که از اسم این طرح مشخص است باید مهارت مشخصی کسب کنید که بطور کامل لیستی از آن در اختیارتان قرار گرفت.

این مهارت حتما باید مورد تایید سازمان و ارگانی مشخص باشد و صرفا داشتن مهارت ملاک بر سرباز ماهر بودن نیست.

از سن ۱۵ سالگی میتوانید فرآیند سرباز ماهر شدن را آغاز کنید و حتی بعد از خدمت سربازی هم شامل افرادی باشید که جز طرح سرباز ماهر هستند.

بعد از انجام مراحل بالا و دریافت مدرک معتبر مهارتی خیلی ساده طبق مراحل گفته شده وارد سامانه سرباز ماهر شوید و در این سامانه ثبت نام کنید.

الان شما جز طرح سرباز ماهر هستید و به انتخاب خودتان میتوانید از یکی از طرح های تشویقی یا تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده کنید.

امتیازات و وام سرباز ماهر

برای قرار گرفتن در طرح سرباز ماهر نیاز به حداقل ۵۱ امتیاز دارید که توسط سامانه با توجه به مهارت مشمول تعیین میشود و بعد از این وارد انتخاب طرح های تشویقی خواهید شد.

طرح های تشویقی سرباز ماهر

طرح های تشویقی سرباز ماهر

در مجموعه ۳۴ طرح تشویقی برای سربازان در نظر گرفته شده است که ۲۲ طرح برای مشولین قبل و حین خدمت است و ۱۲ طرح را افراد بعد از پایان خدمت سربازی میتوانند تا بازه ۲ ساله استفاده کنند.

در نظر داشته باشید تنها از یک طرح برای قبل و حین خدمت میشود استفاده کرد و یک طرح هم بعد از خدمت قابل استفاده است.

از جمله این طرح های تشویقی

👈 انتخاب یگان خدمتی(ارتش ،سپاه، نیروی انتظامی) توسط خود مشمول

👈 انتخاب شهر محل خدمت توسط مشمول

👈 استفاده از مرخصی های تشویقی

👈 توجیه غیبت سربازی

👈 بخشش اضافه خدمت سربازان غایب

👈 ارتقا درجه نظامی

👈 تقسیم در یگان مهارت آموزی نیرو های مسلح

وام این طرح

ستاد کل نیروهای مسلح برای سربازان این امکان را فراهم کرده است که قبل و حین خدمت از طرح های تشویقی گفته شده استفاده کنند و در واقع این طرح مشمولین را به یاد گیری و کسب مهارت تشویق کند.

اینکار باعث میشود تا بعد از خدمت سربازی مشمولین با داشتن مهارت وارد بازار کار شوند در نتیجه نرخ بیکاری تا جای ممکن کمتر شود.اما در این مرحله هم ستاد کل نیروهای مسلح به کمک مشمولین آمده است و آن ها را برای راه اندازی کسب و کار کمک میکند.

مشمولین طرح سرباز ماهر میتوانند بعد از خدمت سربازی وام ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی دریافت کنند که ممکن است این وام برای سال های آینده عدد بیشتری شود همچنین میزان سود بازپرداخت وام به ۴ درصد کاهش یابد.

پس خیلی ساده و بی دردسر و بدون اینکه زحمت خاصی کشیده شود تنها با داشتن یک مهارت مورد تایید توسط سازمان های مربوطه میتوان خدمت سربازی عادی را به پلی برای موفقیت تبدیل کرد و حتی مشمول دریافت وام با نرخ سود کم شد!

مقایسه طرح سرباز ماهر با امریه دانش بنیان

مقایسه طرح سرباز ماهر با امریه دانش بنیان

در امریه دانش بنیان مشمول دارای توانایی و مهارتی خاص است.مشمول در این حالت میتواند کارمند شرکت دانش بنیان یا حتی مدیر عامل باشد و بعد از تایید معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری وارد امریه دانش بنیان شود.

در این طرح هم نیاز به جمع آوری امتیازات لازم به میزان حداقل ۸۰ امتیاز میباشد و مشمول بعد از گذراندن دوره سربازی بعنوان سرباز امریه وارد شرکت مد نظر میشود و دوره ۲۲ ماهه باقی مانده را در شرکت دقیقا طبق قوانین امریه میگذراند.

در این طرح مشمولین غایب مورد تایید نیستند و نمیتوانند از این طرح استفاده کنند همچنین امکان دریافت هیچ گونه کسری خدمتی در امریه دانش بنیان وجود ندارد.بعلاوه اینکه لازم است هم مشمول و هم شرکت معرفی شده هر دو مورد تایید معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری باشند.

داشتن سابقه بیمه در امریه دانش بنیان و کار در شرکت دانش بنیان الزامی است پس با همین شرط متوجه میشویم که افراد غایب یا مشمولینی که سابقه کار ندارند یا حتی مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارند نمیتوانند وارد امریه دانش بنیان شوند!

در حالی که در طرح سرباز ماهر مشمولین غایب یا مشمولینی که مدرک دانشگاهی ندارند تنها با داشتن مهارت میتوانند براحتی از مزایای طرح استفاده کنند!

👈 خدمت سربازی در هر دو حالت ۲۴ ماه است

👈 در طرح سرباز ماهر امکان دریافت کسری وجود دارد

👈 هر دو طرح دارای دوره آموزشی است

👈 طرح سرباز ماهر عمومی تر است و راحت تر میتوان وارد شد

👈 محیط خدمتی در سرباز ماهر پادگان و در امریه دانش بنیان شرکت است

👈 حقوق سربازی در هر دو روش یکسان است چه بسا حقوق سرباز ماهر با توجه به یگان خدمتی بیشتر باشد.

خلاصه مطالب

اگر وارد دانشگاه نشدی و خیلی زود با کسب مهارت وارد بازار کار شدید یا قصد دارید در ظاینده شغلی راه اندازی کنید کافیست مدرک معتبر مهارت خود را از سازمان فنی و حرفه ای یا دیگر ارگان ها دریافت کنید و بدون ترس وارد خدمت سربازی شوید.

با اینکار شما هم خدمت سربازی را به میل خودتان گذرانده اید و بعد از خدمت سربازی میتوانید از تسهیلات بانکی طرح سرباز ماهر استفاده کنید.

برای مشاوره در زمینه طرح سرباز ماهر نیروهای مسلح همین الان با مجموعه سرباز مشاور تماس بگیر و با مشاورین متخصص در امور سربازی صحبت کن.

46 پاسخ

 1. سلام من تو اموزشی مدرک برق ساختمان از فنی حرفه ای گرفتم الان واسه همین کسری خدمت دوماه کجا باید برم مدارکمو کجا باید ببرم اصلا بعضی یا میگن هنو دولت تصویب نکرده یا جایی که خدمت میکنم خیلی بده جام بخوام جامو عوض کنم میشه کاری کرد یا نه ممنون میشم راهنمایی کنین

 2. درود.آیا پزشکی و دندانپزشکی جزئ مهارت حساب می شوند.و دوماکسر خدمت شامل این سربازها خواهد شد

 3. سلام من سیکل دارم مکانیک هستم ولی مدرک ندارم حین خدمت میتونم مدرک بگیرم که بعدش وام رو بگیرم ؟

 4. سلام، وقت بخیر.
  وارد سایت سرباز ماهر نمی‌شود، راهی دیگه برای ثبت نام وام سرباز ماهر وجود دارد؟

 5. با سلام سوالی داشتم درمورد وام سربازی اشتغالزایی که به لیسانس ها هم تعلق میگیره برای رشته حقوق که در عنوان شغلی مینویسد دفتر وکالت که برای ایجاد دفتر باید وکیل بود و مجوز داشت اما سرباز با ارائه مدرک لیسانس خود وام رو میگیره،پس عملا با لیسانس حقوق که نمیشه دفتر زد میشه یکم توضیح دهید با تشکر

 6. سلام من خدمتم رو تموم کردم گواهی مهارت آموزی رو هم در حین خدمت گرفتم ولی میرم پلیس +۱۰بهم میگن به ما ابلاغ نشده وقتی میزنم رو سایت سرباز ماهر چیزی نشون نمیده چجوری پس ثپت نام کنیم

 7. سلام من ثبت‌نام کرده‌ام به بانک صادرات معرفی کرده‌اند برج دوم چهارصد دو تکمیل پرونده کرده ام هنوز چندماهه که خبری نیست به بانک هم که میرم میگن بودجه نداریم.

 8. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم آیا با هر مدرک مهارتی ای میتوان از این طرح استفاده کرد یا اینکه باید حتما یکی از مهارت های گفته شده تو این مقاله رو داشته باشیم؟
  برای مثال من مدرک تکنسین داروخانه رو از سازمان جهاد دانشگاهی در سال ۹۸ دریافت کردم هم میتونم از این طرح استفاده کنم؟
  لطفا جواب بدید برام مهمه

 9. سلام جناب تاریخ پایان خدمتم اسفند ۹۶ ، وام بهم تعلق میگیره مدرک فنی حرف ای بعد خدمت قبول میکنن

 10. سلام لطفاً بفرمایید با مدرک تعمیر موبایل از فنی و حرفه میشه تو طرح سرباز ماهرثبت نام کرد؟

   1. سلام منظورتان از این که ۵۱ امتیاز لازمه برای قرار گرفتن در طرح سرباز ماهر یعنی چه؟ نمره گواهی که از فنی حرفه میدن منظورتان هست؟

     1. با سلام بنده دوماه دیگه اعزامم و مدرک فوق دیپلمم رااز دانشگاه فنی و حرفه ای گرفتم ایا میتونم درسایت سرباز ماهر ثبت نام کنم؟ ممنون

   2. با سلام و عرض تشکر از مطالب مفیدتون
    من مدرک icdl گرفتم از زیر مجموعه های فنی حرفه ای میشه در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنم و از کسری استفاده کنم؟ اصلا به دردی میخوره کارشناسی مدیریت هم دارم

 11. سلام. وقت به خیر.
  اگر کسی دوره ‌های فنی و حرفه ای مثل تعمیرات لوازم خانگی، برق ساختمان، و… گذرونده باشه و مدرک فنی و حرفه ای هم از طریق قبولی در آزمون رسمی فنی و حرفه ای دریافت کرده باشه، دیگه نیازی به گذروندن دوره‌های مهارتی سرباز ماهر نیست؟ در این صورت شخص مشمول چطور خدمت سربازی رو میگذرونه؟ مثلا در بخش خدماتی و تعمیرات کار میکنه و از انجام کارهای سنگین و اردوگاه و میدان تیر و… معاف میشه؟
  آیا میشه ابتدا در سامانه ثبت نام کرد و بعد از دریافت مدرک از فنی و حرفه‌ای، مهارت و مدرک رو در سامانه اعلام و بارگذاری کرد؟
  لطفا علاوه بر مزایای طرح سرباز ماهر، درباره جزئیات و نحوه گذراندن دوره سربازی برای یک سرباز ماهر بیشتر توضیح بدید. یعنی شخص سرباز ماهر، بعد از دوره آموزشی سربازی و تقسیم، در طول باقی مانده خدمتش صرفا باید دوره فنی و حرفه ای بگذرونه و آزمون بده و مدرک فنی و حرفه ای بگیره؟
  در ضمن لطفا درباره امتیاز احتمال بیشتر دریافت امریه در ارگانها در طرح سرباز ماهر بیشتر توضیح بدید. شخص سرباز ماهر چه زمانی باید برای امریه اقدام کنه؟ با توجه به این که اکثر ارگانهای امریه، شرایط حداقل مدارک تحصیلی را در نظر میگیرند، برای سرباز ماهری که بخواهد از امریه استفاده کند، آیا شرایط مدرک تحصیلی تاثیری دارد یا خیر؟
  ممنون میشم این مطالب رو بیشتر باز کنید و توضیح بدید.
  با تشکر از توجّه شما

 12. من کارت مهارت رو در سربازی بهم دادن آیا این وام شامل من میشه و در سال۹۸خدمتو تموم کردم

  1. اون زمان که همچین چیزی نبوده!
   اعتبار وام تا ۲ سال بعد از پایان خدمت سربازیه

 13. من در حال حاضر سرباز هستم شیش الی هفت ماه خدمتم مونده تموم بشه رشته تحصیلی هم دیپلم کاردانش هست ک در سال ۹۴گرفتم شاخه تراشکاری از فنی و حرفه ایی خواستم بدونم شامل کسری و تشویقی میشه

  1. در صورت دریافت مدرک از سازمان فنی حرفه ای میشه ۲ ماه کسری خدمت گرفت و از وام ۱۵۰ میلیونی استفاده کرد

 14. توی این طرح از کسری خدمت ۲ ماهه متاهلی و کسری خدمت ۳ ماهه برای داشتن فرزند هم میشه استفاده کرد؟

 15. بنده سالها شاگرد مکانیک بودم ولی مدرکی ندارم باید مدرک بگیرم بعد برم سربازی تا مشمول این طرح بشم یا خیر؟

   1. سلام وقتتون بخیر
    اگر کسی دوره تکمیلی بسیج رفته این و تو این طرح سرباز ماهر ثبت نام کنه به اون دوره لطمه نمیزنه؟ لطفا راهنمایی کنید

 16. سلام . من ۵ماهه خدمتم رو تموم کردم و در حین خدمت هم مدرک فنی حرفه ای رو گرفتم .برای گرفتن وام اشتغال به کجا باید مراجعه کنم؟ تا این تاریخ هرجا رفتم گفتن که سایت بسته س و وام به کسی تعلق نمیگیرد. خواستم بپرسم بانک ها همچنین خدماتی برای وام اشتغال دارند که ازین طریق وام بگیرم؟؟

 17. سلام پسر من مکانیک خورو سواری البته ایرانی مثل پژو پراید و …می باشد ضمنا مدرک فنی و حرفه ای هم دارد آیا می تواند در شهرهای کوچک خدمت کند ؟

  1. سلام ابتدا لازمه در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنه بعد امکانش وجود دارد بعلاوه اینکه کسری خدمت هم داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید