معافیت پزشکی زانوی پرانتزی

معافیت پزشکی زانوی پرانتزی

یکی دیگر از مواردگی که از طریق آن میشود معافیت پزشکی اخذ کرد ژنووالگوم و ژنوواروم یا همان معافیت پزشکی زانوی پرانتزی میباشد که به فاصله بین دو قوزک یا دو کوندیل فمور بستگی دارد. در این مورد فاصله بین دو قوزک باید بیشتر از ۱۲ سانتی متر باشد تا مورد تایید شورای پزشکی قرار گیرد البته برای دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر این فاصله بیشت از ۱۴ سانتی متر در نظر گرفته میشود.

درصورتی که فاصله بین دو قوزک بین ۵ تا ۱۲ سانتی متر برای مدارک تحصیلی کمتر از کارشناسی و فاصله بین ۵ تا ۱۴ سانتی برای مدارک کارشناسی و بالاتر باشد شورای پزشکی رای به معافیت از خدمات رزمی خواهد داد. درصورتی که فاصله بین دو قوزک همراه با چرخش تیبیا با فاصله مساوی باشد در این صورت موارد بیشتر از ۱۰ سانتی متر برای مدارک تحصیلی کمتر از کارشناسی و ۱۲ سانتی متر برای مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر دارای معافیت دایم است و لازم بذکر است در صورت عدم وجود فاصله لازم شخص تنها معاف از خدمات رزمی خواهد شد. با معافیت پزشکی زانوی پرانتزی همراه ما باشید.

معافیت پزشکی زانو درد

در این مورد باید دلیل اصلی زانو درد مشخص شود که اگر به دلیل پارگی شدید و کامل رباط های جانبی و متقاطع زانوی یک پا که باعث ناپایداری مفصل میگردد باشد دارای معافیت دایم است.

در این مورد پارگی رباط ACL و PCL پس از تایید شورای پزشکی مدنظر میباشد.

شرایط معافیت معافیت پزشکی زانوی پرانتزی و منسیک

اگر فردی دارای پارگی منیسک زانو باشد تنها در صورتی معافیت دایم میگیرد که این پارگی در هر دو زانوی او اتفاق افتاده باشد و همچنین اختلال عملکرد نیز وجود داشته باشد.لازم به ذکر است موردی که ذکر شد برای مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر تنها معاف از خدمات رزمی دارد.

اگر منظور از اختلال عملکرد را در آیین نامه های سازمان نظام وظیفه عمومی نمیدانید معنی آن این است که تخریب گسترده مفصلی اتفاق افتاده باشد.

در مواردی که عمل شده یا نشده و اختلال عملکردی وجود ندارد رای شورای پزشکی معافیت از خدمات رزمی خواهد بود.

معافیت ساییدگی زانو

ساییدگی زانو که بر اثر بیماری مشخص مادرزادی یا اکتسابی رخ میدهد در صورتی دارای معافیت دایم است که موجب تخریب گسترده مفصلی باشد که قطعا مدرک تحصیلی اشخاص نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

معافیت پزشکی زانوی پرانتزی

معافیت پارگی منیسک زانو

اگر در شرایطی قرار گرفتید که به هر دلیلی دچار پارگی منیسک زانو شدید و برای معافیت پزشکی اقدام کردید باید بدانید که اولا نیاز هست این پارگی در هر دو پای شما اتفاق افتاده باشد دوما اگر مدرک کارشناسی یا بالاتر دارید نمیتوانید معافیت دایم بگیرید و رای شورای پزشکی معافیت از خدمات رزمی خواهد بود.

معافیت پزشکی زانوی پرانتزی و استئوآرتریت زانو

این بیماری در واقع همان آرتوروز میباشد که اکثر افراد قطعا اسم آن را شنیده اند و در واقع یک بیماری پیش رونده محسوب میشود و باعث ایجاد فواصل مفصلی میشود که در موارد شدیدی که باعث تغیر شکل و اختلال در عملکرد شود موجب معافیت دایم خواهد شد و البته بر خلاف اغلب موارد پزشکی در حین تحصیل نیز قابل اقدام میباشد اما اگر بیماری در حالت خفیف خود باشد و پزشک اختلال در عملکرد را تایید نکند معاف از خدمات رزمی داده خواهد شد.

معافیت پلاتین زانو

معمولا پلاتین در هنگام شکستگی های شدید ممکن است در دست و پا قرار بگیرد تا وظیفه استخوان را تا بهبودی کامل عضو آسیب دیده انجام دهد.احتمالا شنیده اید که بعضی میگویند داخل بدنمان پلاتین هست یا بعد از مدتی پلاتین را دراورده ام پس با توجه به مواردی که ذکر شد مشخص است داشتن پلاتین دلیل محکمی برای دریافت معافیت دایم پزشکی نیست و تنها زمانی معافیت دایم را شامل خواهد شد که فرد را دچار اختلال عملکردی کرده باشد که واژه اختلال عملکرد بطور دقیق در آیین نامه های سازمان نظام وظیفه عمومی در بخش بیماری های استخوان(اسکلت) مطرح شده است.

با وجود داشتن پلاتین و شکستی استخوان بعد از گذشت دوره درمانی و نبود اختلال در عملکرد رای شورای پزشکی معافیت از خدمات رزمی خواهد بود.

معافیت پزشکی آرتوروز زانو

این کلمه رایج که حتما بارها به گوشتان خورده است کلمه ای فرانسوی است و در زبان انگلیسی به آن اُستئوآرتریت گفته میشود.زمانی که فردی دچار این مشکل میشود به دلیل تحلیل غضروف مفصلی و درگیری استخوان زیر آن بافت های اصراف دچار التهاب خواد شد و در موارد شدید رای شورای پزشکی معافیت دایم است اما اگر بیماری خفیف باشد و کنترل شده باشد و اختلالی در عملکرد بوجود نیامده باشد رای شورا معافیت از خدمات رزمی خواهد بود.

معافیت پزشکی آنکیلوز زانو و معافیت پزشکی زانوی پرانتزی

به زبان ساده انکیلوز مفصلی به معنای خشکی مفاصل است بطوری دو مفصل قابلیت حرکت کنار یکدیگر را ندارند و گویی بهم جوش خورده اند.این مشکل ممکن در مفاصل بزرگ یا کوچک رخ دهد اما تنها در صورتی دارای معافیت پزشکی دایم میباشد که در مفاصل بزرگ مانند زانو،هانش،شانه،مچ دست،مچ پا اتفاق افتاده باشد که بعد از تایید شورای پزشکی حتی در حین تحصیل فارغ از اینکه فرد دارای چه مدرک تحصیلی باشد رای به معافیت دایم داده خواهد شد. اگر می خواهید از معافیت پزشکی بیشتری اطلاعات کسب کنید، بر روی لینک کلیک کنید.

بنر معافیت پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید