منظور از گواهی ثبت اختراع چیست؟

معافیت سربازی با گواهی ثبت اختراع
معافیت سربازی با گواهی ثبت اختراع

برای کسانی که میخواهند معافیت سربازی با گواهی ثبت اختراع بگیرید باید یکسری شرایط را داشته تا بتوانند بر اساس آن مراحل معافیت سربازی را طی کنند.

گواهی نامه ای که از طریق آن به شما یک گواهی و حق انصاری از سمت کشیک گواهی یا حق انحصاری می باشد که از سوی دولت یک کشور به فرد یا افراد خاصی برای محصول، فرایند، و طرحی که دارای ویژگی هایی مانند نوآورانه، جدید، ابتکاری، قابل شرح، داشتن کاربرد صنعتی و قابل اجرا باشد که قابلیت رفع  یک مشکل فنی را داشته باشد، اعطا میشود.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت سربازی

در ایران، امور مربوط به ثبت اختراع و صدور گواهی های لازم توسط مرکز مالکیت معنوی که به اداره ثبت اسناد و املاک وابسته است، صورت می پذیرد. در صورتی از یک گواهی حمایت می شود که ان اختراع در مدت زمان مشخص شده و توسط اداره ثبت اختراع هر کشور به ثبت شده باشد. با ما همراه شوید تا در این رابطه به شما اطلاعاتی ارائه دهیم.

مراحل ثبت اختراع

همانطور که در مباحث بالا ارائه شد ثبت اختراع میتواند یکی از موارد معاف سربازی باشد و برای کسانی که مشمول خدمت سربازی می شوند میتوانند کمک کننده باشد.

اینکه ما یک اختراع به ثبت برسانیم مراحی را باید طی کنیم تا بر اساس آن در صورت امکان و تراز دیگر شرایط معافیت سربازی بگیریم. در ادامه این نوشته با ما همراه شوید تا مراحل ثبت اختراع را با شما بازگو نماییم. فرآیند ثبت اختراع به دو صورت تحقیقی و اعلامی صورت می گیرد.

در کشور ما فقط شیوه اعلامی انجام میشود بدین صورت که ابتدا می بایست مراحلی ، جهت ارائه اطلاعات و مشخصات اختراع خود و اعلام علاقه مندی برای ثبت آن به صورت اینترنتی انجام شده است. فرد میتواند بدون اینکه مراجعه حضوری به اداره ثبت اختراع داشته باشد اختراع خود را اینترنتی ثبت کند.

گواهی ثبت اختراع تا زمانی اعتبار دارد ؟

گواهی ثبت اختراع  20 سال اعتبار دارد البته باید دقت نمایید در برخی از کشورها قواعد متفاوتی دارد و مدت زمان آن ممکن است زمانی کمتر یا بیشتری داشته باشد اما در ایران هم مانند اکثر کشور همان ۲۰ سال است که باید برای تمدید ان دوباره یکسری مراحل را طی کرد.

معافیت سربازی با گواهی ثبت اختراع

چه نخبگانی امکان بهره بردن از تهسیلات معافیت سربازی را دارند؟

با وجود اینکه تمرکز این نوشته بر معافیت سربازی با گواهی ثبت اختراع است اینگونه افراد در دسته بندی نخبگان قرار دارند.  با  این وجود که نخبگان هم میتوانند از معافیت سربازی برخوردار شوند اما فقط برخی از آنها امکان بهره بردن از اینگونه تهسیلات دارند.

۱-نخبگانی که اختراع خود را در بنیاد علمی نخبگان ثبت کرده اند.

۲-محصلان دانشگاهی که به موفقیت های پژوهشی، علمی و … دانشگاهی رسیده اند.

۳-دانش آموران یا دانشجویانی که از جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان بهره مند شده اند.

۴-کسانی که دارای رتبه های برتر در المپیادهای علمی دانش آموزی یا دانشجوی هستند.

۵-افرادی که توانسته اند در جشنواره های علمی و فناورانه مورد تایید بنیاد ملی نخبگان رتبه کسب کرده اند.

۶-دانش آموزانی که توانسته اند در آزمون سراسری رتبه های خوبی کسب کرده اند.

۷-دارندگان رتبه های برتر کنکور علوم پزشکی

۸-برندگان مختلف جشواره های علمی، ادبی، هنری و یا قرآنی که توسط بنیاد علمی نخبگان تایید شده اند.

گرچه ممکن است که معافیت سربازی با گواهی ثبت اختراع آسان به نظر برسد اما مراحل و شرایط معافیت به قدری پیچیده است که باید از نظر یک متخصص در این پروسه بهره گرفت.

مشاوره در زمینه معافیت سربازی میتواند برای شماکارساز باشد. چرا که یک مشاور با آگاهی و تجربه ای که دارد به شدت میتواند شما را راهنما باشد. کارشناسان ما در مجموعه سرباز مشاور این آمادگی را دارند تا شما را به بهترین وجه ممکن در این زمینه کمک کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمیبنه معافیت با مشاوران ما برای مشاوره سربازی تماس حاصل فرمایید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید