معافیت پزشکی چاقی و لاغری

معافیت پزشکی چاقی و لاغری

بیماری های عمومی مربوط به مواردی میشود که جنبه عمومی دارد یعنی برای هر کس در هر سنی ممکن است رخ بدهد و مربوط به عضو خاصی نیست که بر اثر انتقال وراثتی و ژنتیکی صورت گیرد و اولین بخش از لیست بیماری های معافیت پزشکی را تشکیل میدهد. در مطلب قصد داریم به سراغ بررسی معافیت پزشکی چاقی و لاغری برویم. همراه ما باشید.

بیماری های عمومی شامل کوتاهی و بلندی قد است که در جامعه خیلی ها میتونن کوتاه قد یا بلند قد باشند و با توجه به میزان آن سازمان نظام وظیفه عمومی آیین نامه تدوین کرده است همچنین چاقی و لاغری مفرط جز این بخش میباشد و مشمولینی که دچار این وضع هستند باید نحوه معافیت را از این بخش پیگیری کنند.

همچنین ممکن است بیماری هایی که در جامعه جنبه عمومی پیدا کرده است و تبدیل به اپیدمی شده باعث ایجاد از کار افتادگی موقت شود که در اینصورت شورای پزشکی بیماری مربوطه را در این بخش بررسی میکند.

معافیت پزشکی چاقی

چاقی اگر بصورت ژنتیکی و وراثتی باشد و دلایل هورمونی نداشته باشد و مهم تر از این ها موجب اختلالی در عملکرد قلب یا اختلالات تنفسی یا حتی فشار خون و استخوان نشده باشد قطعا دارای معافیت نیست حتی اگر فاکتوری بنام BMI بیش تر از ۳۵ باشد.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت پزشکی بیماری های اورولوژی

قبلا چاقی دارای معافیت دائم بود اما در حال حاضر جدا از اینکه فرد دارای چه مدرک تحصیلی باشد رای شورای پزشکی تنها معافیت از خدمات رزمی یعنی معافیت از مانور های نظامی،رژه یا نگهبانی با اسلحه است و در هرصورت خدمت سربازی در نقطه ای با کمترین فعالیت سنگین باید انجام شود.

معافیت پزشکی لاغری

معافیت پزشکی لاغری

در رابطه با لاغری هم اگر مشکلات هورمونی و استخوانی وجود نداشته باشد و فرد لاغر به طور کاملا طبیعی زندگی را سپری کند قطعا معافیتی صادر نمیشود حتی اگر فاکتور BMI کمتر از ۱۷ باشد.

با وجود این عدد مشمول باید وارد خدمت سربازی شود و همچون مشمولان چاق معاف از خدمات رزمی خواهد شد تا با کمترین فشار ممکن دوران سربازی سپری شود.

مطلب پیشنهادی به شما : معافیت پزشکی بیماری های پوستی

این مورد هم در گذشته دارای معافیت دائم بود که تغیر قوانین همچون بسیاری از بندهای معافیتی از لیست بیماری های دارای معافیت دائم حذف شد.

این بخش از بیماری های مورد تایید برای معافیت پزشکی همچون تمامی بخش ها برای مشمولین پزشک جداگانه بررسی میشود و قطعا مشمولین با مدرک تحصیلی پزشکی به هیچ عنوان بواسطه معافیت پزشکی از خدمت سربازی ترخیص نخواهند و تحت هر شرایطی باید خدمت سربازی را سپری کنند و در نهایت معاف از خدمات سنگین میشوند.

تمامی آیین نامه ها و تبصره های مربوط به معافیت پزشکی چاقی و معافیت پزشکی لاغری را بررسی کردیم و اگر دقت کرده باشید این بخش پایین ترین میزان معافیت دائم از خدمت سربازی را دارد.اگر جای سوالی برایتان وجود دارد میتوانید بطور مستقیم با مشاورین سرباز مشاور در ارتباط باشید.کافیست وقت مشاوره رزرو کنید یا همین الان با ما تماس بگیرید.

بنر معافیت پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سرباز مشاور

Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید